Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by salhiuta

Din TIMISOARA-doctorul Olaru este cel care mi-a omorit baiatul si a nenorocit alte familii(i-am spus numele pt. ca l-am regasit la cei mai buni doctori din tim.)
In schimb doamnei doctor Gabriela Olaru eu ii datorez viata iar doctorului Cioata fetita care mi-a adus-o pe lume.

Nadine eroul principal si mamica anca





Salhiuta, mama,

Imi pare rau pentru cele ce tzi s-au intamplat!...Cat despre dr. Cioata, sunt perfect de acord cu tine ca-i SUPER! Problema lui ar fi ca-i mult prea aglomerat shi mai mereu in criza de timp! ... Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca-i shi cam scup!...Dar te mai uitzi!

Ei, cu toate acestea, eu m-am gandit sa merg la el, insa nu mai shtiu pe unde are cabinetul! A fost la un moment dat la Bega-Pam, insa am trecut zilele trecute pe acolo shi-am vazut ca-i disparuse firma din fatza! S-a mutat, cumva??? Daca da, shti pe unde, sau ai un nr. de telefon, caci tare ash vrea sa merg la el saptamana viitoare!!!

*Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

draga dany,

pararea mea e ca purtatul frumos si vorbele bune si incurajarile fac parte din profesionalismul unui medic. inainte de a ajunge la Dna Dr. eram pacienta unui medic foarte bine apreciat profesional, din cauza asta foarte aglomerat, caruia aveai impresia ca ii zboara gandul pe pereti cand il intrebai ceva. din cauza lui mai aveam putin si dadeam coltul - am avut mari probleme la inceputul sarcinii, am slabit 16 kg in 2 saptamani, nu mai mancam nimic de 3 saptamani iar in ultima saptamana nu mai beam nici apa decat cu mari sfortari si apa aia tot in closet ajungea. aratam mai rau ca o stafie. i-am spus doctorului de problema, vedea ca fac pauza sa ma odihnesc la doi pasi si mi-a prescris ce se prescrie unei gravide in primele luni de sarcini: No-SPA, Metaclopramid si Acid Folic, chemandu-ma intai la control din nou, peste o luna si apoi, la o noua masurare din cap pana in picioare, la doua saptamani. Nu am pus nici o clipa sub semnul intrebarii profesionalismul lui, am zis ca daca o sa iau pastilele prescrise o sa-mi fie mai bine si ma gandeam ca starea aia de rau nu are cum sa mai dureze mult - ce vrei, eram asa de fericita ca sunt insarcinata ca nu m-am gandit nici o clipa ca mi se poate intampla ceva rau. Peste doua zile l-am sunat din nou, dimineata la 5,30, fiindca nu mai puteam - cu toata fericirea si puterea mea simteam ca nu o mai duc mult - inconstienta nu luase sfarsit, dar din nou, aveam incredere ca m-a vazut cum arat si i-am spus ce am si m-ar fi internat de la control daca ar fi fost ceva aiurea cu mine si nu doar greturile obisnuite de gravida. M-a chemat la spital, m-a internat de urgenta si mi-a facut analizele. Nu mi-a zis nimeni nimic dupa analize (desi urina mea era rosie iar din sange nu se mai putea intelege nimic - sorry, nu ma pricep la termenii medicali), iar eu il rugam sa-mi dea si concediu medical, ca ai mei de la firma sunt mai sfinti decat papa cand e vorba de legi. Am vazut doar ingrijorarea de pe chipul asistentelor si am remarcat ca se purtau cu grija cu mine, parca eram de portelan. am pus totul pe seama faptului ca Dl. Dr. era sef de sectie si m-am gandit ca le-o fi frica de el. Am stat 3 zile cu perfuzii, dupa care mi-a dat drumul acasa - acum ma puteam tine pe picioare si nu mai voiam sa stau acolo. Dr. a venit de 2 ori sa ma intrebe odata ce mai fac si sa-mi spuna ca si lui i se facusera perfuzii in noaptea aia, si el fiind intr-un stadiu mare de epuizare, si a doua oara sa ma intrebe ce fac si sa spuna asistentelor sa-mi faca fisa de iesire. La intrebarea mea despre analize, mi-a zis ca nu mi-au iesit ca nu stiu ce avea nivelul foarte ridicat in sange din cauza vomei repetative si ca sa le repet din nou dupa 2 saptamani, dupa ce ma stabilizez. Concediu medical - 2 saptamani. Ajunsa acasa, din nou am inceput sa vars si sa vars si sa nu mai mananc si sa nu mai suport nici lichidele de teama de a nu mai varsa. Fiindca sefului meu i s-a parut suspecta starea prelungita de "doar desgravidie" m-a trimis la o alta doctorita, la care m-am dus cu sperantele cat casa ca o sa ne fie mai bine, si mie si lui bebe. DOAMNA m-a ascultat, mi-a facut analizele, a venit speriata in salon si mi-a povestit ce e in neregula cu mine, mi-a raspuns la intrebari si m-a linistit. Stiam ca de acum totul va fi bine. DECI SUSTIN CA ESTE FOARTE IMPORTANT CA MEDICUL TAU SA AIBA TIMP SA TE ASCULTE. POATE CA PROFESIONALISMUL NU SE MASOARA IN PUTEREA LUI DE ASCULTARE, DAR, SI DIN CAUZA ASTA, AM O MARE SI NETARMURITA INCREDERE IN EA, LUCRU CARE O SA-MI AJUTE LA NASTERE. E IMPORTANTA INCREDEREA IN MEDICUL TAU, ASTA POATE SA AJUTE LA VINDECARE, ALATURI DE PROFESIONALISMUL LUI CA DOCTOR.
Nu te supara, asta e parerea mea si sper ca nu numai a mea.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

DOMNUL DR. ONOFRIESCU - medic ginecolog maternitatea "Cuza Voda"Iasi.
CEL MAI BUN,CHIAR DACA ESTE FOARTE AGLOMERAT!!!
DE ASEMENI SI DR. DALAS ECATERINA,DR. SACHS,DR.MIHALCEANU,toate trei
la maternitatea "Cuza Voda".
DOMNUL DR. CABA - medic urolog IASI.
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Dr. Ion Ionut - Mat Giulesti - exceptional din toate punctele de vedere
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Dr. ISOPESCU FLORIN de la spitalul Caritas este un medic extraordinar, iti explica tot ceea ce se intampla cu tine si este unul dintre rarele cazuri de medici care nu "percepe" nimic pentru serviciile pe care le presteaza.
Il recomand cu toata caldura!

Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

Stie cineva ceva de dna dr Nicolicea de la Municipal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia spune:

Buna tuturor :)

Sunt Giulia si este primul meu mesaj pe DC. Ma bucur sa va cunosc, si sper ca nu sunt off-topic daca va intreb ce ginecologi buni imi recomandati in Constanta? Sunt "burtica" de 9 sapt si am inteles ca mai sunt fete din C. pe forum.

Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel spune:

Galati:
-neonatolog : Dr. MITREA GETA
-ginecolog : Dr. SERBAN

Spit. jud. "Sf. Apostol Andrei "



Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

DESPRE DOCTORUL CIOATA
CUM DRACU SA NU FIE AGLOMERAT LA EL CA TOATA FLOAREA CEA VESTITA A TIMISOAREI MERGE SA-SI VERIFICE P...LE LA EL IAR OMUL ESTE SUPER AGLOMERAT MAI ALES CA ARE 2 NEVESTE SI 3 COPII.
cABINETUL LUI S-A MUTAT ACUM ESTE IN bALCESCU MAI EXACT PE STRADA CARE DUCE DIN BALCESCU LA LINIA LUI 9 SI-A FACUT O DITAMAI CLINICA E SUPER TARE CE-A MAI FAINA DIN TIM LA BANETUL LUI CRED SI EU.nUMARUL DE TELEFON ESTE;244093 IAR MOBILUL LUI ESTE 0744647729.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

DL. dr. MIHAILA CATALIN Iasi, maternitatea Cuza Voda

Gabriela si baietii

Mergi la inceput