Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

quote:
Originally posted by pansy

salut


Eu am luat Duvadilan si intr-adevar nu se mai importa. Mie nu mi-a mai ramas,dar dr.mi l-a inlocuit cu Gynipral si sa stii ca m-am simtit mult mai bine decit cu Duvadilanul.Sa-si intrebe medicul daca poate sa ia Gynipral fiindca asta se gaseste si nici nu e scump(vreo 140.000).Daca nu gasaste mai am eu vreo citeva pastile si i le dau cu cea mai mare placere. Sanatate multa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pansy spune:

multumesc mult pentru sfat

Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

Buna fetelor,


Am nascut pe 1 martie 2003 la Municipal cu un medic super: dna Corina Grigoriu. Despre spital aveam cea mai proasta parere: piredusem o sarcina in 2002 acolo (chiuretaj fara anestezie in timp ce asistentele se fardau in oglinda si vorbeau despre Revelion- era 2 ianuarie. Primele luni de sarcina 1-7 luni am fost la dr Lemnete de la Polizu. M-a ajutata enorm in primele saptamani deoarece dupa avortul spontam eu eram speciata rau. Dpdv psihologic ajutorul dat de dansul a contat enorm. Pe la 33 saptamani am avut contractii,l-am sunat sambata in miez de noapte si nu mi-a placut cum s-a purtat cu mine.Drept urmare mi-am schimbat optiunea si am mers la dna Grigoriu.
Am avut incredere deplina in dumneaiei,m-a ajutat intotdeauna, am stat in pat doua luni si am nascut la 41 de saptamani o minune de fetita. Din cauza circularei de cordon, am stat 7 ore in travaliu fara efect -optasem pentru nastere normala fara epidurala- si pana la urma Ilinca s-a nascut prin cezariana. Dna Grigoriu a venit in fiecare zi la mine, mi-a raspuns la toate intrebarile, m-a invatat un masaj pentru sani si nu am avut probleme cu alaptatul niciodata (o mai alaptez si acum la 8 luni. Desi recuperarea a fost dificila, acum operatia arata super si noi (eu si Ilinca) ne simtim super.

Ca preturi: asistentele care faceau toaleta 20-30 000 lei, asistenta pentru bb 50 000 lei medicului neonatolog nu i-am dat nimic pentru ca mi-a placut deloc de ea
la reanimare am dat niste buchete cu flori (era 1 martie)
medicul anestezist 1 mil (nu mi-a fost deloc rau dupa anestezia generala)
diversii din sala de operatie (alte asistente, brancardier) 50 000 lei

medicului 200 usd (am inteles ca merge si 100)

Personalul medical mediu in general s-au purtat acceptabil: noaptea mai nimeni nu te ajuta, iar cu cezariana e forte greu sa-ti iei bb-ul in brate sa-l schimbi,sa-l pui in pat).Mai multa curatenie si ordine mi s-a parut in Polizu. Despre dna dr Petrache am auzit numai de bine, in schimb feriti-va de dr Maior.

Daca va mai pot da alte informatii, cu mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManuClau spune:

Buna fetelor!
Sunt insarcinata in luna a 3-a si am inceput prin a merge la dr. Mirela Ranga de la Giulesti la recomandarea unei cunostiinte, dar nu mi-a placut. Mi s-a parut foarte neatenta, nu m-a intrebat mai nimic si, asa cum se spune "am venit bou si m-am intors vaca".
Pe urma am auzit de Dna Dr. Filipescu de la maternitatea Bucur. Am fost la ea la consult si ecografie. Ea mi-a placut mai mult, dar inca nu mi-am format o parere concreta.
O cunoaste cineva? M-ar ajuta mult sa mai aflu cate ceva despre ea, pentru ca sunt in perioada in care cred intr-una ca totul va merge prost, mai ales ca stim cu totii ca medicii nostri nu prea isi aleg meseria din pasiune.
Va doresc la toate numai sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredannaa spune:

quote:
Originally posted by loredannaa

As vrea sa stiu daca stie cineva ceva despre Dr.Carstoiu Monica de la Municipal.Este cineva care a nascut cu ea si care poate sa-mi dea si mie mai multe informatii despre ea ca doctor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralustef spune:

[blue]
BUNA FETELOR,
POT SA VA SPUN CA DE MULTA VREME TOT CAUT UN DOCTOR BUN.ACUM DE CAND MERG LA DL.DR LEMNETE (POLIZU)SUNT MAI MULT DECAT MULTUMITA ESTE UN ADEVARAT PROFESIONIST
PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentina27 spune:

Dr. DAN TUTUNARU de la Sp. Elias este un medic foarte bun si un adevarat OM. datorita dumnealui astazi va pot scrie acest mesaj si ma pot bucura de prezenta baiatului meu Alex, in varsta de 4 luni. am avut o sarcina cu probleme si nimeni nu ne dadea sanse nici mie si nici copilului. Domnul Dr TUTUNARU a crezut in sansa noastra si ne-a salvat pe amandoi. Vreau sa-i multumesc din suflet pentru tot ce a facut pentru noi si le multumesc si tuturor celor de la spitalul Elias care au avut grija de noi, doamnei dr COBAC si asistentelor de la neonatologie care au avut grija de Alex o luna de zile, deoarece la nastere cantarea 1600g. acum Alex are 5000g si pofta de viata asa cum a avut de la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Maternitatea Brasov:
Dr.Cezar Podasca
Dr.Vulcan Florin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

Roxacacaz si Karla si cine mai intreaba de Suciu-cititi la lista neagra!

http://community.webshots.com/user/corinutza111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatris spune:

Draga mea,
sunt membra noua in acest forum si tocmai am vazut ca doreai informatii despre dr. Posea de la Cantacuzino. Daca ai aflat ceva sau stie cineva amanute sunt foarte intresata.
Mii de multumiri.

quote:
Originally posted by rcamelia

Lilie, stii cumva cat a costat-o cezariana pe prietena ta(la Victor Babes)? Daca ai si alte amanunte sunt binevenite.
Despre dr. Posea de la Cantacuzino stie cineva ceva?

Mergi la inceput