Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Alexyy, ai omis sa spui ce ai cu dr. Anca! Spune-ne si noua ca sa ne putem pazi, eventual!

Ellys, multumesc pentru aprecierile la adresa dr. Anca. Mie imi place pana acum (am fost la doua consultatii), s-a purtat exemplar, mi-a explicat fiecare lucru (inclusiv cu desene!),fiecare analiza recomandata si rezultatele ei. Totusi as fi vrut sa aflu mai multe de la mamici care au nascut cu el , mai ales pentru ca am mai vazut aici pe site si pareri negative. Totusi nimeni nu a spus inca ceva concret negativ despre profesionalismul lui...
Si, Ellys esti si tu la mamici de martie-aprilie 2004?

Ioana in 17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellys spune:

Ioana,

Eu am nascut du dr. Anca in decembrie 2001. An nascut normal si binenteles am avut epiziotomie . M-am refacut repede, fara nici un fel de probleme ( infectii sau altceva).
Cezariana o recomanda doar atunci cand nasterea naturala este periculoasa ptr. mama sau bb (bb cu o greutate mai mare de 4 kg, mama nu are bazinul dezvoltat si asta ar fi chinuitor ptr. ea....)

Iar faptul ca-ti spune in fata la ce sa te astepti, mi se pare un lucru extraordinar. Nu te imbata cu apa chioara. Iar numele lui mi-a deschis multe usi pe alti doctori. Acum am ceva complicatii (toxo a iesit un pic pozitiva la prima analiza la Medsana IgM 0.616 si m-a trimis la Colentina).
Am refacut dupa 3 sapt.la Babes si a iesit negativa. Sambata am programare la echo la Dr. POP la Diagnosis.

Sarcina usoara in continuare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dgc spune:

quote:
Originally posted by ellys

Ioana,

Eu am nascut du dr. Anca in decembrie 2001. An nascut normal si binenteles am avut epiziotomie . M-am refacut repede, fara nici un fel de probleme ( infectii sau altceva).
Cezariana o recomanda doar atunci cand nasterea naturala este periculoasa ptr. mama sau bb (bb cu o greutate mai mare de 4 kg, mama nu are bazinul dezvoltat si asta ar fi chinuitor ptr. ea....)

Iar faptul ca-ti spune in fata la ce sa te astepti, mi se pare un lucru extraordinar. Nu te imbata cu apa chioara. Iar numele lui mi-a deschis multe usi pe alti doctori. Acum am ceva complicatii (toxo a iesit un pic pozitiva la prima analiza la Medsana IgM 0.616 si m-a trimis la Colentina).
Am refacut dupa 3 sapt.la Babes si a iesit negativa. Sambata am programare la echo la Dr. POP la Diagnosis.

Sarcina usoara in continuare.

Draga Ellys am vazut ca ai programare la Dl. Dr. POP,stiu ca s-a mutat de la Olimp asa ca te rog sa-mi spui si mie adresa, telefonul de la Diagnosis si sa-mi mai spui cu cat timp inainte trebuie sa-ti faci programare pentru echo. A si daca poti sa-mi spui cat costa o echo. Multumesc


Ellys

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellys spune:

DQC,

Centrul medical Olimp s-a mutat in str. Mircea Eliade nr18 (in incinta IPA) si se numeste acum Diagnosis. Nr de tel este 231.67.41 sau 234.67.42. Programare se face cam cu 2 luni inainte. Eu fiind diagnosticata cu toxo si spunand ca vin din partea dr. Anca mi-a facut progamare f. repede ( 4 zile) am sunat marti si sambata am fost programata.
Am intrebat si mi-au spus ca o echo cu morfologie costa in jur de 1.600.000 lei.
Pretul real o sa-l vad sambata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexyy spune:

Poate ca nu trebuie sa luati in considerare ce parere am eu si nu intodeauna ne comportam la fel cu toti oamenii.La dr. Anca ce nu mi-a placut a fost faptul ca nu avea raspunsuri la intrebarile mele,si nu imi ceruse sa fac un set complet de analize sa determinam cauza problemelor mele.Finalul a fost ca am mai pierdut inca o sarcina fara
ca medicul care imi urmarise evolutia sarcini sa-si faca timp sa vina atunci cind eu ii ceream ajutorul.Poate ca am fost eu mai ghinionista dar pina la urma am gsit un medic care s-a implicat mai mult si atunci cind sa pus suflet si sa dat interesul am reusit dupa o groaza de sarcini pierdute.ESTE O PARERE A MEA REPET VOI MEDITATII MAI BINE DAR NICIODATA DACA SIMTITI CA CEVA ESTE IN NEREGULA SA SPERATI IN VREO SCHIMBARE LUATI VOI PRIMELE MASURI.
EU VA PUP SI VA DORESC BAFTA. ALEXY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginut spune:

Buna fetelor,
este prima oara cand incerc. Cu noasteti o doctorita Vasilache Anca la Maternitatea din Giulesti? stiti ceva despre ea>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Domnul Doctor Constantinescu de la Municipal ...super DOCTOR si super OM

gianina si bebe Simona Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

Salutare,
mamicile care ati nascut la spitalul Elias, puteti sa imi spuneti cam care sunt tarifele pe-acolo? As vrea sa stiu sa imi pregatesc bugetul pt ca se apropie momentul
Multumesc mult si va pup,
Umflatzel 37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pansy spune:

salut

scriu in numele sorei mele, careia i s-a recomandat duvadilan dar am inteles ca nu se mai importa in Romania . as vrea sa intreb daca vreuna dintre voi care a luat la un moment dat mai are ceva pastile ramase, pe care ar putea sa le vinda/doneze. acum suntem in faza in care toate cunostintele din strainatate sunt luate la intrebari in privinta asta. va multumesc tare mult.

pansy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredannaa spune:

As vrea sa stiu daca stie cineva ceva despre Dr.Carstoiu Monica de la Municipal.Este cineva care a nascut cu ea si care poate sa-mi dea si mie mai multe informatii despre ea ca doctor?

Mergi la inceput