Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buldan Maria spune:

Eu am nascut cu dr Badiu la Mun si pot spune ca este un dr super.Mi-a fost recomandat de o prietena care este si ea medic la mun dar care fiind insarcinata nu m-a putut supraveghea.El s-a ocupat de tot in spital si nu cred ca am dat mai mult decat normal.am stat in rezerva de 2 paturi fara macar sa-l fi rugat.Este un dr super mai ales pt faptul ca naste cu peridurala si nu am avut nici un fel de dureri. Numai bine

quote:
Originally posted by alinuche

Stie cineva ceva de Dl doctor Badiu de la Municipal?
Ma puteti ajuta?

Va pupic
alinuche


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ls-dobrovicescu spune:

As raspunde numai pt. mamicile care au "SARCINA CU PROBLEME".
Altfel, poate ar fi multi dr. buni.
Dar pt. cele care nu au noroc de o sarcina fara complicatii, iata 2 doctori pe care ii recomand:
- Giulesti, Dr. Sorin Puia - superlativ;
- Polizu, Dr. Herghelegiu (pe care eu l-am schimbat, evident cu cine, din cauza faptului ca era cam eliptic in explicatii si i-ar fi placut sa nu-l intreb prea multe) - cunoaste si multa eco.
De precizat, amandoi sunt f. ocupati, de aceea ii recomand pt. cazuri grele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Dr. URLETEANU EMILIAN de la Sf. Pantelimon este un medic foarte serios si capabil. Daca ar fi toti ca el ar fi extraordinar. Bine totusi ca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

TIMISOARA
OBSTETRICIAN-MIHAELA ZAHNER
NEONATOLOG-MIHAELA TUNESCU
Sunt niste dr-ite de nota 100.
Cu toate ca am avut sarcina sub observatie de dr. grigoras am nascut cu mihaela din motive pe care le gasiti la nasterea pe glob.
Sa comportat extraorginar cu toate ca nu este un medic foarte cunoscut in TIMISOARA!
Cred ca lucreaza la dr. CATU la clinica.

Ione`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Beatrice Holdon - si eu am retineri in legatura cu Puia, dar m-am abtinut, prea il lauda fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Dr. Badiu Alexandru Spitalul Municipal si Centru Medical Unirea -mi-a urmarit sarcina pana in luna a 7-a si s-a comportat exemplar. Am avut o mare incredere in el si nu mi-a inselat-o nici o clipa. Trebuia sa nasc in septembrie, el a plecat in august in concediu si m-a lasat pe mana dr. Coria Grigoriu tot de la Spitalul Municipal si CMU. Am nascut pana la urma in august, normal, deci cu dr. Grigoriu, care desi ma vazuse o singura data pana atunci s-a comportat exemplar cu noi ( eu si sotul meu ). Este un OM si un DOCTOR de exceptie. Nasterea a fost o experienta minunata, desi am avut travaliu de 8 ore, a fost mereu langa mine. Si dupa nastere a venit de doua ori pe zi la mine in salon ( o rezerva foarte frumoasa de la Municipal-unde am ajuns datorita dumneaei ) si m-a curatat si m-a invatat foarte multe lucruri. Ii pastrez o vie recunostiinta. Am mai recomandat-o altor doua mamici care au nascut tot cu ea si au fost la fel de multumite.
Pupici, Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

Dr.Briceag-Cantacuzino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Va recomand cu multa placere pe dl. dr. LUIS MENDEZ de la Spitalul Municipal din Bucuresti(Spit. Universitar Bucuresti). Este un medic de un bun simt extraordinar, nu este superficial, nu este grabit isi face meseria cu profesionalism, nu este interesat de bani ca altii. Eu aveam o parere foarte proasta despre sistemul medical din Romania, dar din fericire am dat peste oameni deosebiti(nici mie nu-mi vine sa cred).
Oricum pe dl Dr. Mendez il gasiti si la SUB dar si la Pol. Sptitaului Universitar Bucuresti din B-dul Regiei LMV - dimineata MJ - dupa amiaza.
Sunt sigura ca o sa fiti multumite si fericite.

Mult succes,

Ioana

ibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Ioana draga, multumesc pentru incurajarari privind profesionalismul si omenia D-lui Dr. Mendez, am mai postat o intrebare referitoare la d-lui dar esti prima care raspunde. Cum doresc mai multe detalii, ti-am trimis un mesaj si pe e-mail, cand ai timp, te-as ruga frumos sa-mi raspunzi!

Multumesc,
Ramona

quote:
Originally posted by bebetica

Va recomand cu multa placere pe dl. dr. LUIS MENDEZ de la Spitalul Municipal din Bucuresti(Spit. Universitar Bucuresti). Este un medic de un bun simt extraordinar, nu este superficial, nu este grabit isi face meseria cu profesionalism, nu este interesat de bani ca altii. Eu aveam o parere foarte proasta despre sistemul medical din Romania, dar din fericire am dat peste oameni deosebiti(nici mie nu-mi vine sa cred).
Oricum pe dl Dr. Mendez il gasiti si la SUB dar si la Pol. Sptitaului Universitar Bucuresti din B-dul Regiei LMV - dimineata MJ - dupa amiaza.
Sunt sigura ca o sa fiti multumite si fericite.

Mult succes,

Ioana

ibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zed spune:

Cam intr-o saptamana voi naste la Polizu cu dr. Horia Cioflan, poate cineva sa-mi dea vreo referinta despre el? mi-a facut impresia unui doctor destul de atent cu pacientele sale. Cunoaste cineva si tarifele unei nasteri prin cezariana la Polizu?
Initial, trebuia sa nasc la Cantacuzino cu d-na dr. Semen Marin, insa am renuntat la serviciile ei, principalul motiv ar fi ca "m-a invitat" sa nasc la 35 saptamani, desi parea sa am o sarcina "normala" (despre cezariana nici nu putea sa mearga vorba), insa, din spusele ei am copilul prea mare, la fel si tensiunea, despre durerea mare a simfizei - care i se parea normala, stabilirea cu greu a sexului copilului,indiferenta cu care m-a tratat pe tot parcursul evolutiei sarcinii - sunt alte bile negre in defavoarea d-nie dr. Asa ca, n-o recomand nimanui, desi eu am ajuns la ea prin recomandare si am "cotizat" la toate consultatiile.

Mergi la inceput