Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_c_nica spune:

Draga Doxi,
te-as ruga sa-l ierti momentan pe dr. Herghelegiu, pentru ca saptamina trecuta a murit sora dinsului, dupa o lunga suferinta
(cancer). Nu cred ca este o situatie tocmai placuta.
Sa speram ca vei reveni cu o parere imbunatatita despre dinsul.
Alina C.N.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Draga Alina, eu am fost la dr. H. anul trecut. Si cum cred ca medicul trebuie sa te asculte si sa-ti inspire incredere am decis ca nu e cazul sa mai merg la dansul. Sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Domnul doctor Iulian BADEA- Spit Municipal - este un om minunat si un profesionist adevarat. La fel si sotia dansului tot de la Spit Municipal.

Andra si bb Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dita spune:

Poate cineva sa-mi recomande un medic din Arad care e si rabdator si bun profesionist?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Am nascut cu doamna doctor Carmen Radulescu de la Polizu. O recomand din toata inima.

Manuela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

mesajul asta l-am gasit prin pagina a doua.

quote:
Originally posted by danv

Nu va suparati,

sunt doctor, nu ginecolog, asa ca nu vred ca sunt partinitor; puteti aprecia partea "umana", cat de "intelegator" este un doctor, dar nu si profesionalismul lui. Am vazut medici care nu aveau nici o legatura cu stiinta, cu profesionalismul, si pacientii erau in extaz, si am vazut medici extraordinari, care erau foarte pregatiti, si care isi dadeau tot interesul si care nu erau aprecati de pacienti. Ma scuzati, dar pacientii nu pot aprecia profesionalismul unui DOCTOR.

Dan



parerea mea - atat de mamica, in cazul asta, cat si de profesionist in domeniul stiintelor socio umane - este ca a fi uman si a fi intelegator tine de profesionismul medicului. a fi respectuos, a respecta drepturile pacientilor tine de profesionismul unui medic. a explica pe intelesul omului situatia in care se afla, a respecta confidentialitatea si a ii respecta demnitatea - tine de profesionismul unui medic. si nerespectarea acestor lucruri, prin corolar, tine de lipsa de profesionism...
un zambet
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

CLuj napoca - dr. Honorius NANU. Grozav. propria lui clinica particulara (2 locuri = atentie dedicata unui nr. restrans de cliente).
pentru mine a fost o experienta grozava: intimitate, sotul meu a stat
cu mine (am nascut practic impreuna), mancare grozava (itrebata in fiecare dimineata ce doresc la pranz...), televizor si cuptor cu microunde....
si bineinteles esentialul: aparatura de urgenta pentru bebe: incubator etc. multi medici la nastere (la cezariana am avut: 2 gine/obste, 1 neonatolog, 1 moasa, 2 asistente (pentru mine si pentru bebe) si inca un medic rezident. a fost grozav - m-am simtit ingrijita).
un zambet
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

ooops, am uitat esentialul
cluj napoca, str. decebal nr 55
succes! (si daca aveti nevoie de alte informatii ma gasiti pe email!)
acelasi zambet,
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Despre Dr. buni subscriu Dr.Prof.ANCAR si Dr. HAMID ( sp.Filantropia si MEDICOVER ) .Despre dr. Ranga am o parere foarte proasta..Nu vine atunci cand este sunata ( eu am sunat-o la ora 5 dimineata si a venit la 10 cand mi-a spus sarcastic " ce draga acum te apuca si pe tine inainte de sarbatori) , nu mi-a dat sa fac nici o analiza de secretie sau pentru clamydia, toxo, CMV sau listeria..Nu m-a ajutat cu nimic la spital...fara explicatii fara sfaturi .. a disparut pur si simplu.. dupa nu a venit la mine deloc sa vada cum ma simt..a venit doar la externare si a dat-o afara pe asistenta ca sa ia spaga.. ( eu am mers tot timpul la cabinetul ei la "LIRA" unde intai intrau pilele ei si statea cate 2 -3 ore in sala de asteptare unde mama dumneaei statea si trancanea si fuma de mama focului.. cand plecam de acolo ziceai ca am fost la afumat, uneori deschidea si geamul in plina iarna .Tot timpul la control imi masura tensiunea, greutatea eco si ctr.intern ( desi nu se face ctr. intern tot timpul, nu este indicat)O alta colega a mea a nascut cu dansa si totul a decurs la fel, iar pe masa de nasteri i-a spus ca " draga tu nu vezi ca ai o infectie , nu ai vazut ca ai scurgeri?) desi fusese lunar la ea la ctrl.si nu a ajutat-o cu nimic la nastere.. a lasat-o in salon pana in ultimul moment... Poate ca parerile sunt impartite dar eu l-as prefera pe Dr. Hamid la Filantropia.. este un sufletist .. si un profesionist .. nu asteapta spagi, si se preocupa de toate pacientele la fel...
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Asa cum v-am promis, revin cu detalii despre Cezara Bucur. Intr-adevar este insarcinata!

Mergi la inceput