Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexis spune:

Multumesc pt informatie.(adresa dr. Niculescu).
Nu am fost, intr-adevar, prea explicita - nu am precizat ce problema am...
E vorba de sterilitate, mai bine zis infertilitate de cuplu, cu toate analizele facute si rasfacute, problema nu a fost diagnosticata prea clar, inca astept un diagnostic. Probabil ca totusi lipseste ovulatia... desi la monitorizarile hormonale si de folicul apareau valori aproape de normal. Aceasta lipsa de cauza ma exaspereaza si am umblat pe la mai toti doctorii "vestiti" din Bucuresti.
Ce zici, sa merg la Niculescu? Vreau sa merg la cabinet, indiferent de pret, pt ca rabdare de stat pe la usi in spitale nu mai am, sunt la pamint cu moralul. De 5 ani suntem casatoriti si nu am folosit metode contraceptive, va dati seama ce stres ca nu a aparut nici o sarcina pina acum!!
Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VASIA spune:

Baia Mare-Domnul doctor Ardelean(zis Bimbi).Am nascut cu el prin cezariana(programata-am suferit o operatie cu laser pe ochi ptr.corectarea miopiei) si cat am stat in spital (7 zile) a venit zilnic sa ma vada(mai putin duminica).In plus ptr.ca e f. priceput si ...precis ,cand opereaza, nu mi-au dat nici antibiotic dupa nastere.In timp ce altele primeau injectii din 6 in 6 ore eu nu aveam nimic si am fost ok pana la capat.
Eu ii sunt recunoscatoare mai ales ca am umblat mai mult la o doctorita (Micle Dorina) care MI-A ZIS MULTE,MULTE PROSTII(AM BURTA PREA JOASA,COL PARTIAL DESCHIS)in timp ce eu nu aveam nimic.Am avut infectie urinara in ultimul trimestru si aveam dureri f.mari.Ea mi-a spus ca sunt eu fragila si prea slabuta si ma apasa sarcina.Nici vorba de infectie(zicea ea)!!!Dupa parerea ei ar fi trebuit sa stau cu calmante si doar in pat.Si cand a auzit de cezariana,a luat cadoul pe care il adusesem dar n-a vrut sa vina:sa merg cand ma apuca durerile(ca trebuia sa ma si doara,nu?!) si abia apoi ma vor opera doctorii de garda. Am fost atat de stresata ca am ramas fara doctor si trebuia sa nasc peste o saptamana ca am slabit un kg intr-o zi, iar bb in burtica lovea cu disperare.

Noroc ca prin " pile" am ajuns a doua zi la Ardelean(la care,de altfel,mersesem la cateva eco) care ,cand a vazut cat sunt de stresata si agitata, m-a programat ptr.a doua zi la operatie(chiar daca era cu o saptamana mai devreme).Copilul a fost ok si a avut 3100 g.

Il recomand cu caldura (desi e f.ocupat) si in plus arata f.bine!

Cristina si Rares(aproape 6 luni) cel alintat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Buna, imi puteti recomnda va rog o doamna doctor (de preferat) la Centrul Medical Unirea sau Merdsana. Am intels ca doamna doctor Cezara Bucur este insarcinata si ca atare va trebui sa ma "reorientez". Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

buna doxi, da-mi voie sa te intreb de unde ai aflat si cat de sigura este sursa care ti-a spus ca cezara bucur este insarcinata. eu sunt inscrisa la ea si speram sa ma asiste la nastere si as vrea sa stiu din timp cum stau lucrurile.
astept raspuns

- 15 saptamani

quote:
Originally posted by doxi

Buna, imi puteti recomnda va rog o doamna doctor (de preferat) la Centrul Medical Unirea sau Merdsana. Am intels ca doamna doctor Cezara Bucur este insarcinata si ca atare va trebui sa ma "reorientez". Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Buna, Milana. Mi-a spus o colega care a fost la dansa la control si era "rotunjoara". Nu si-a permis sa o intrebe pentru ca ea a fost la controlul anual, nu pentru sarcina. Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

multumesc frumos pt raspuns si promptitudine

- 15 saptamani

quote:
Originally posted by doxi

Buna, Milana. Mi-a spus o colega care a fost la dansa la control si era "rotunjoara". Nu si-a permis sa o intrebe pentru ca ea a fost la controlul anual, nu pentru sarcina. Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Poate cineva confirma...in mod oficial, aceasta informatie? Si eu ma gindeam sa devin pacienta dinsei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Doxi, eu ma duc la Medsana la dna dr. Dinca, care e extraordinara. Mai este si dn dr Herghelegiu care iarasi e f bun ca medic (asta daca ai mai mare incredere in barbati).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Referitor la Cezara Bucur, va voi spune eu care este situatia pe 9 iunie cand ma duc la control. Pana atunci.....sa mai avem un pic de rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Draga Gio, am fost o data la dr. Herghelegiu si mi-a ajuns. Mi-a facut o echo, nu a fost atent, nu mi-a ascultat istoria medicala si mi-a dat un diagnostic de nu mi-am revenit cateva zile. A trebuit sa fac 2 echo in locuri diferite ca sa ma conving ca nu a avut dreptate...

Mergi la inceput