Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienuca spune:

Buna ziua fetelor!!
Mamicilor si taticilor sa le traisca puisorii!! Viitorilor mamici si tatici - sarcina usoara si nastere si mai usoara!!
Poate sa-mi spuna cineva ceva despre dr. Marica de la Filantropia?
Merci frumos
Dienuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veras spune:

La Spitalul Filantropia (Bucuresti) - dr. Pelinescu -Onciul - excelent profesionist (am auzit ca ar fi cel mai bun ginecolog al momentului, pe acelasi loc cu dr. Ancar de la Sp. Sf. Pantelimon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis spune:

Imi poate spune si mie cineva telefonul/adresa cabinetului particular al dr. Niculescu de la Giulesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna.La Maternitatea Giulesti - BUCURESTI - Dr.ION IONUT ADRIAN
E super doctor, de nota 100.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_c_nica spune:

Ma bucur ca am gasit pe cineva care sa fie pacienta dr. Ionut de
la Giulesti. Este intr-adevar un medic de nota 100 si un om
extraordinar. Claudia Nica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Sintem mai multe paciente ale Dr-lui Ion dar mai timide, sau il pastram numai pentru noi.
Ma alatur voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mai fetelor, nu va suparati, dar voi ii puneti pe toti dr in aceeasi oala.
Unii sunt poate buni pe parcursul sarcinii, altii sunt extraordinari pe parcursul nasterii, iar unii pot fi specializati pe probleme de infertilitate, sau sarcini cu probleme.
Va rog, fiti mai explicite. Noi suntem multe care nu sutem insarcinate inca, unele incearca de ani de zile sa ramana si nu pot, asa ca incercati sa explicati mai bine in ce sens este dr respectiv bun.
Un dr bun se vede dupa rezultate, dupa cat de cauta este, etc.
Astep vesti
Va pup
Crinuta

ps - pana acum, din ce am citit eu aici, dr Ancar pare cel mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ErikaM spune:

Intr-adevar si eu m-am gindit cit de norocoasa am fost sa dau peste sotii dr. Badea de la Municipal!Vad ca foarte multe dintre voi ati nascut cu dumnealor.Mie mi-au fost recomandati chiar de un medic generalist, prieten de familie.Totul a fost mai mult decit bine si sa nu mai vorbim de conditiile excelente din spital...Nu am fost deloc speriata, au avut grija si sa nu ma ingras pe perioada sarcinii, si chiar port o amintire foarte placuta nasterii, incit de abia astept al doilea copilas!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Pentru Ariel 7000

Sa va traiasca ingerasul. Am vazut pozele si sunt superbe. Sa creasca mare si sanatos.

"Am citit, cu intarziere insa, ca ai nascut cu dr. Marian Stefan de la Spitalul Militar. Si eu am nascut cu Dr. Stefan in anul 1998 la Maternitatea Polizu. Pe vremea aceea acolo facea nasterile. Si mie mi s-a parut un om exceptional din toate punctele de vedere. Eu am in plan inca un bebe si doream sa stiu cum este aceasta maternitate. Daca poti, ai timp, te lasa Alexutza, te rog sa-mi spui cateva cuvinte.

Multumesc anticipat si numai bine pentru toata familia. Sunteti niste frumosi.

Oana "


buna oana, scuze ca-ti raspund abia acum....spitalul caritas este un spital vechi, insa curat. personalul este pus numai pe spaga, dar macar au bunul simt si nu pretind tarife mari, cum am auzit ca se practica in alte locuri. de exemplu eu le dadeam cate 20000 la igiena, 20000-30000 la asistentele de la bebelusi, de fiecare data cand aveam nevoie de ceva. cele mai afurisite sunt infirmierele batrane, carora daca nu le dai, sunt in stare sa te lase cu asternuturile pline de sange, insa cum ai scos hartia, cum iti raman fiedele pana la plecarea din spital...fetele de al igiena, in schimb , sunt niste dragute.
la sala de nasteri, am avut parte de 3 moase, din care 2 au fost foarte de treaba...nu stiu acum daca asa erau ele sau daca a contribuit cuvantul doctorului, sau faptul ca sotul meu a fost "foarte atent" cu ele...oricum m-au ajutat enorm!si inainte , in timpul si dupa nastere.
iar despre doctor....nu stiu daca mai este cazutl sa ti-l laud pt ca il stii cat de dragutz este.
in concluzie, experienta cu spitalul nu a fost chiar asa de rea cum ma asteptam, pt ca sincer, auzisem numai povesti de groaza. singurul lucru care m-a deranjat a fost faptul ca a trebuit sa le "ung" pe cele de la copii ca sa aibe grija de alexutza .oricum le dadeam...dar gestul in sine ma intriga! daca este cineva care nu-si permite sa dea...ce se intampla cu copilul lui?oriucm eu am luat-o acasa pe alexutza fara prea multe belele...doar cu cateva bubite la fundulet.

pt urmatorul bebe, care as vrea sa vina peste ~ 3 ani..., cred ca voi apela totusi la alta varianta, pt ca as vrea epidurala, ceea ce dr. stefan nu este de acord.ma mai gandesc dar cred ca asta va fi varianta pe care o voi alege...deoarece nu mai vreau sa se repete cosmarul de atunci.(am avut dureri groaznice 11 ore, timp in care dr a facut tot posibilul sa ma ajute sa ma dilat...si cu greu am reusit in cele din urma. mi-a zis ca daca mai intarzia 1 ora imi facea cezariana...dupa tot chinul aceala!)...
ma rog, am deraiat...
cam atat am avut de zis. daca mai vrei vreo informatie, poti sa ma intrebi si-ti voi raspunde.

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dddd spune:

Dr. Cristian Radoi - Bucuresti- spitalul universitar

Mergi la inceput