Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by alinuche

Stie cineva ceva de Dl doctor Badiu de la Municipal?
Ma puteti ajuta?

Va pupic
alinuche




Eu am facut cezariana cu el, ca Sofia era cu capul intr-o parte...S-a purtat extraordinar, am facut bancuri in timpul operatiei, venea de 2 ori pe zi sa ma vada, ce mai, e un medic bun, informat si un om deosebit.
Bafta!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karol spune:

Craiova: Dr. Cristian Vaduva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taisia spune:

Craiova: dr.Capitanescu Emil.Desi nu mi-a urmarit el sarcina, ci doar s-a intimplat sa fie de garda, pot spune ca a salvat viata copilului meu, fara a cere un leu.Un doctor deosebit, vorbeste frumos cu pacientele, este calm, ca sa nu-ti transmita nici o tensiune,are rabdare si mie cel putin mi-a inspirat incredere.
Ca doctor neonatolog: dr. Coleta.

mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaxx spune:

Dr.Cristian Radoi de la Sp.Municipal ( Centrul de sanatate Unirea-cabinet).
Este medicul care a stiut cum sa-mi linisteasca agitatia de mamica si
cel mia important lucru: poate fi sunat pe mobil la orice ora si pentru orice problema legata de sarcina.Il recomand tuturor mamicilor agitate.
emaxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralusan spune:

Astrid,
Niciodata nu-i prea tarziu cand este vorba de tine si mai ales de comoara pe care o porti acolo in burtica...iar cu vesti de-astea nu linistesti niciodata o mamica care inca din primele zile de sarcini are temeri, intrebari si se gandeste ca puiutul ei sa fie sanatos!
Nu te lasa influentata de faptul ca-i o somitate, asta nu inseamna sa fi om! Conteaza mult ca relatia ta cu cel cu care vei naste sa fie cat mai flexibila si sa-ti confere incredere.
Sfatul meu este sa te duci la medicii tineri (Badiu, Draghici, Radoi) de la Municipal. Cu Badiu si Draghici cantam "la cucaracha" in timp ce ma taiau si-mi scoteau comoara...deci eram relaxata si convinsa ca totul o sa fie bine pana la urma. Si Radoi este bun. Uite mai poti incerca si cu Dr. Magda Petrache de la Polizu (o gasesti si la Medicover-Grozovici) este o tipa super si blanda, te asculta si te incurajeaza...ea este medicul meu curent si merg la ea de aproape 2 ani...insa nu stiu cum este sa nasti cu ea.
De ingrasat nu-ti face probleme ca 10-14 kg nu-s multe si-apoi le dai jos pe toate f. repede dupa ce nasti.
Iti doresc o sarcina linistita pana la termen si nastere usoara,
Raluca

[quote]Originally posted by astrid

Ralusan, multumesc de raspuns.
De ce mi-era frica n-am scapat. De cate ori m-am dus la dr. Anca mi-a zis ba ca s-ar putea sa fie copilul malformat, ba ca m-am ingrasat prea tare (aiurea, uite intru in luna 8 si am in plus 10 kg - mi se pare rezonabil), ba ca hemograma e proasta (totusi, pana acu totul merge struna, slava Domnului). Pana si sotul meu se pregateste psihic cu o zi inainte sa merg eu la dr pt ca stie ca ma baga in toti sperietii.De cate ori ma duc acolo imi creste tensiunea.
Acu ce credeti sa renunt la el? Nu-i prea tarziu?
Nici eu nu vreau cezariana...adica daca se poate natural e mai bine.
Mai am o intrebare... nu stiu daca e subiectul potrivit...merge cineva la Active Center?

Astrid
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Dr. Sorin Puia. Cu cea mai incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

onetzica,
dar tu aveai o dilema vis-a -vis de Dr. Puia...
ai fost la el? te-ai convins? nasti cu el?
Kokolina si bb mic-12 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Andra, stii ce am patit eu cu dr. Tarlea? Eram in doua luni, aveam hemoglobina buna si ea imi da fier sa iau. Ma duc la medicul de familie, imi repet analizele la Institutul de hematologie si ambele dr ma sfatuiesc ca nu are rost deocamdat sa iau fier. In luna a treia m-am dus iar la control si cand spun ca n-am luat fier a facut un mare scndal, ca n-am ascultat, ca de ce n-am fost la co pana atunci.. Cand i-am zis ca dansa nu m-a trimis la eco desi eu stiam ca trebuie sa fac, a luat foc . Mi-a zis ca are deja 20 de gravide pe lista si ca n-are nevoie de una in plus. Am ramas tablou, am plecat si nici nu am mai venit la ea. Asta dupa ce am asteptat 1 ora la Sanador si am dat pt 2 minute de "conversatie" cu dna dr 350 mii fara sa ma atinga.Cum are ea 20 de gravide pe lista asa pot si eu da banii si "atentiile" si euro la nastere cuiva care stie cum sa vorbeasca si cum sa ma ingrijeasca.
Apoi, Dr, Iulian BAdea vroia sa ma trimita la cerclaj la 19 sapt si eu aveam contractii (si cerclaj nu se face cu contractii).
Iar dr Badiu cel tanar si frumos a consultat-o pe nasa mea cand deja copilul era mort si i-a zis ca e totul ok. Apoi, a pierdut sarcina la cateva zile si era oprita in evolutie de cel putin o sapt. A...si a chiuretat-o dupa cateva ore, cand durerile de burta devenisera insuportabile.
Vedeti, ca argumente pro si contra exista pt fiecare dr....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

In primul rind, bine v-am regasit pe forum!
In al doilea rind, ca ginecolog f. bun v-o recomand pe Dr. Raluca Uzum, care lucreaza si la Polizu si la Elias. Iar ca maternitate buna, Polizu are niste dotari pe care nu le au multe altele din Bucuresti, daca este cazul - Doamne fereste! - de prematuri, de nasteri dificile, etc.
Succes tuturor!
P.S. Am nr. de telefon al Ralucai, care mi-e si f. buna prietena, cu care am fost si colega de grupa in facultate, deci stiu cum invata. In plus, pe linga specializare, mai are trei competente, tot in domenii obstetricale. A, si ce e cel mai important, nu numai ca nu cere nimic de lanimeni, dar nici macar nu primeste! Si este o draguta si o scumpa!

Simina & Andrei (Deiutzu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Astrid,si eu te sfatuiesc sa schimbi medicul cat mai repede!!!Uite,ai de unde alege!!!Si,crede-ma,pentru tine si puiul tau ,NICIODATA nu e prea tarziu.
Si vino si tu la mamicile de iunie -iulie!!!

Mergi la inceput