Copiii invata ceea ce traiesc

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Cristinicaaa!de-abia acu' l-am vazut pe "ginerica"!Mai,frumusel-frumusel,"otomobil"bengos are(si mami mobila de la Elvila)...V-astept in petit!


Sarbatori fericite si linistite!!
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:


Sunteti grozavi.
Va doresc o iarna superba,
multe, multe
si SARBATORI FERICITE!!!

Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Hehheee....De la "Elvila"din coltu' garii(de pe strada Uzinei)si canapeaua s-a rupt de cum am adus-o acasa.!!!
Da's necajita azi,fiindca maimutica mamii a toata noaptea.Ieri a mincat cam ca un purcelus(si eu m-am luat dupa el si i-am dat)a topait in continuu si din nefericire a facut o indigestie de toata frumusetea.Sper sa fie numai atit!Dupa amiaza merg la medic!!de la Mihnea si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Imi pare rauuuu ca piciulica e bolnavior!Da m-a zis mie veve c-o sa-i treaca repede,ca prietenutul ei nu e bolnavicios si-i un baietel viteaz!Si mi-a mai zis sa-ti spun sa nu-l mai indopi cu papi,c-o sa se faca purcelus si n-o sa se mai potriveasca cu ea si cu silueta ei de model.....Silueta pe care si-a "tras-o"dupa ce-a tinut"dieta" cu zilele!
Noi va pupam si va dorim sanatate multa!Asteptam sa ne spui ca voinicelul e ok!


Sarbatori fericite si linistite!!
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Am fost la doctor !!!
Maimutica are rosu in git,nu indigestie!!Mi-a dat Ospamox(amoxicilin)si Nurofen pentru febra.
Aseara nu i-am dat nimic de mincare,si toata noaptea s-a frasuit saracutul,i-am mai dat ceai,iar dimineata .Deci tusti in masina si hai la tanti.Scandal mare la uitat in git,dar a trecut repede.Cu ocazia asta i-am facut si masuratorile de 15 luni:are 79 de cm(l-am nascut de 49 la 36 saptamini) si cam 11,5 kg.Dar cu cred ca va mai da un pic jos din kg.Nemincat de aseara cind am ajuns acasa,direct la sacosa cu piine ,iar cind a vazut sticla de lapte a inceput sa faca precum lupul din Scufita Rosie-varianta moderna.A ras laptele + un colt de piine si sper ca acum doarme.Cind i-am dat medicamentul ,iar scandal,dar asta-i n-am ce sa fac,daca duminica pe un vint nebun si -3 grade l-a apucat cintatul pe strada si nu a vrut sa tina fularul la gurita!!!Mihnea bolnavior si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piskot spune:

VEVE....si mai ales tare scumpa si frumoasa e veverita mica !(ti-am vazut homepage-ul)Cat de fragila si mica era veverita cand s-a nascut si ce mare s-a facut !!!!

Piskotel
Multumesc!...Ti-am sters eu dublura de la mesaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Cristina,e "criminal"lupusorul tau!Pe veve n-o s-o vezi nfulecind...NICIODATA!
Si noi am terminat duminica 10 zile de antibiotic;cica a avut infectie la sinusuri?!?!!?!?Si ieri dimineata s-a trezit veveric respirind greu si cu-n hiriit in piept!!!!Nu stiucum,ca doar am tinut-o numai in casa,intentionat sa se vindece bine si sa nu mai ia nimic de la gradi...Asa ca tup si noi la dr. care ne-a zis ca n-are nimic!!!!Doar o simpla raceala si sa nu-i dam decit un pic de siropel de tuse seara la culcare...Aici daca n-are temperatura de la 38 in sus,nu asculta nimic la plamini sau n-are vreo infectie la urechi/git/sinusuri,inseamna ca e bine si nu ne lasa macar tylenol sa-i dam!Asa ca am atins recordul de 6 raceli in 2 luni jumate!...Trece si asta!
Pupici si muuulta sanatate lupusorului si mamicii lui!


Sarbatori fericite si linistite!!
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Multumim frumos si multa,multa sanatate veveritei cumintele!!!
Eu nu i-am mai dat pina acum antibiotic si nici alte medicamente,asa ca de asta sint putin trista!!!Dar copii nostri sint niste soldatei curajosi asa incit se vor face bine si vor topai prin zapada in curind!!!Multa,multa sanatate ,aveti grija de voi!!!Cristina si Mihnea cel mai curajos barbatel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Cristina, imi pare rau ca Mihnea e bolnavior. Stai linistita ca ii trece. Andra mi-a tusit si harait zece zile numarate si credeam ca innebunesc. Neavand febra decat in primele trei zile, pe care am combatut-o cu Nurofen si Paracetamol supozitoare, nu i-am dat antibiotic. Doctorita mea nu-mi prea da antibiotice. De fapt, pana acum niciodata. I-am dat antifebrile, Nazomer in nas ca nici nu putea sa respire si un sirop de tuse.
Multa sanatate si intru sa-l vad si eu.
Pa si

Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Veve, trebuie sa-ti spun ca abia dupa ce am intrat si v-am vazut pagina mi-am dat seama de unde va cunosc: bunicii tai locuiesc la mine in bloc, fam. Dumitras.
Sunteti o familie grozava si bebe este intr-adevar o luptatoare.
Andra mea e innebunita dupa parul alb al "bunicului Dumitras".
Daca vrei, le pot arata si lor pagina.
Sper sa nu fi gresit persoana. Te rog sa ma anunti daca am facut o eroare si, anticipat, imi cer scuze.


Alina si Andruta.

Mergi la inceput