Cine a avut grija de bebe dupa concediul de matern

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

De la 5 luni m-am intors la munca. Deci formula de "intretinere" era bona+ bunica+eu

Roxana&Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

al meu bebe e inca in burtika, pana la 2 ani voi sta eu cu el acasa, apoi sigur va sta maicamea, ca altcineva nu are cine sa stea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

De la 0-6 luni mama, de la 6 luni .... TATA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaD spune:

Mi-a fost si imi este inca foarte greu deoarece de la 1 an jumate Catalina merge la cresa.La ora 4 si jumatate se ducea tata (bunicu) si o lua de la crese mergea cu ea acasa si state cu ea pana veneam eu de la servici, apoi pleca si el acasa.Asa faceam in fiecare zi. Acum este la gradinita (are2 ani si 7 luni)si urmam cam acelasi procedeu, numai ca umpic mai complicat.Mama(bunica) merge si o ia la ora 13, sta cu ea la mine acasa pana la ora 16, cand vine tata de la servici si ea pleaca sa-si rezolve alte treburi(ea este contabila si lucreaza in particular), si tata sta cu ea pana la ora18 cand vin eu sau sotul de la servici.Si asa am angrenat toata familia in ingrijirea Catalinei.
Dar lasa ca mai avem putin pana ne facem mari.Timpul asta parca zboara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriSt spune:

am plecat la serviciu, cand bebe avea 7 luni. bona-vecina, pe care o platesc, este omul meu de baza in grija caruia am lasat fetita.
Ioana acum are 2 ani si 6 luni, si, dupa atata vreme, mamaie Ica (bona-vecina) face parte din familie. se iubesc foarte tare fetele!

Flori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anamaria-Livia spune:

De Andrei al nostru au grija bunicii (parintii mei) de la trei luni ale lui (acum are un an si aproape 9 luni. A fost necesar sa ma intorc la birou pentru ca nastea colega mea (o cunoasteti, Sorana, ca posteaza toata ziua la toate subiectele de pe site) si trebuia sa o las si pe ea sa nasca la spital, nu la birou.
Nu cred ca eu as fi fost in stare sa ma ocup asa bine de el. In plus, are acelasi patut, aceleasi, asternuturi, aceeasi cadita, etc. , astfel incit nu este nci o difierenta intre "acasa" (sau "aca" - cum zice el) si "la bunici".
Plus ca il caram in timpul liber pe la toti prietenii, asa ca pentru el a fi in alta parte decit acasa si a vedea fete noi este o stare obisnuita. Si ii place!!!!




Anamaria si bb Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ozy spune:

Eu am postat mama pt ca am avut grija 100% de el doar in libere ieseam toti la plimbare si ne intalneam seara acasa sau la amaiza luam masa impreuna .La fitness sau inot cu el mereu mergeam deci era body gardu meu cel mic Pana la 1 an si 5 luni am stat cu el acasa apoi m-am dus la birou sa lucrez cu manuta de el si cand mai am ceva important de facut sta secretara cu el este super cuminte si are chiar camera langa biroul meu inclusiv patut cand vrea sa faca amiaza am noroc ca este cuminte si nu tipa nu prea sta cu bonele am incercat dar plange mereu dupa mama si ma doare sufletul fiind primul copil nu reusesc sa-l pierd din ochii nici o secunda.Are 2 anisori acum si a inceput deja cu pixul in mana si creioane sa coloreze de la 3 ani am sa-l dau dimineata la gradinita sa reuseasca sa fie baiat destept si sa lase alinturile de baby dupa coada lui mami.Si eu a-si vrea sa il las cu bunica dar distanta este mare iar cu persoane straine nu sta nici o ora.Obositor uneori dar mai am putin si creste mare

Mergi la inceput