Neologisme...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mi-am mai adus aminte de una!
Anca, pana la 2 ani, cand voia sa se dea in leagan, zicea: "usha-cuca" (de la utza-utza cu carutza, pan' la baba mariutza...)
Iar acum, mai nou isi ia "terepantura" cu termometrul. Daca se cantareste si o intrebi cate kile are, iti raspunde senin: 36 cu 8.

Vilma, Anca si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Anca isi pune lucrurile in "ordine". Unele trebuie puse la spalat, altele inapoi in dulap, pe "umărel" (de fapt era vorba de raft...)

Dimineata nu mai vrea sa se uite la desene animate pentru ca "m-au inebunit toba la cap"

Vilma, Anca si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Vilma, looooooooool! Cre' ca te distrezi teribil! Auzi tu, "terepantura", hahahaha. Si "36 cu 8" - da' ce copchil sanatos!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Nepotica mea:

" abetitaaaaaa vno vno "

Traducere: La fetita vino, vino!

A mea inca nu graieste decat trei cuvintele.... dar asteptam...

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Simpatici foc. Mai povestiti.

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Baietelul meu Dragos are 1 an si 11 luni si vorbeste foarte multe,dar foarte pocit.
Asa numaram:udu,tei,ptaptu,cin,ahe,opti,noe (traducerea 1,3,4,5,6,8,9,).
La bec spune begu,la bunu-bubu,buni-bubi.
Cea mai totala faza e cand merge in fata WC-ului,sta in picioare imbracat,imi spune"mama pipi" si apoi trage apa (l-a vazut o data pe sotul meu si vrea si el sa faca pipi la WC).
Cand ia telecomanda de la sotul meu zice:"hotute",adica hotule.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

buna, Fetita mea de aproape trei ani, desi vorbeste destul de corect, nu poate sa spuna pix.... spune PISC... deoarece radem de ea a inceput sa evite cuvintul cu pricina... de asemenea nu poate sa spuna bicicleta.... spune BICILECA



TOATE BUNE ... SI COPII HAIOSI!

NICO SI RALU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bucluc spune:

Nico,
N-o sa crezi, dar am o prietena care a terminat Limbi Moderne Aplicate si nici in ziua de azi nu poate pronunta cuvinte ca "surprize" din cauza consoanelor prea puternice. La ea sunt "SUPRIZE, SUPRIZE".

"Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Expresia favorita a lui Radu - 3 ani si 2 luni:
Padon cuati, damna!(Pardon scuzati, doamna)
dupa care tot el : hi,hi,hi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Vai cat sunt de draguti!!!!!!!!!!

Abia astept sa-l aud si eu pe Dominick al meu ...........

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu

Mergi la inceput