Cand ati avut primele semne de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

quote:
Originally posted by mitzura

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Treaba sta in felul urmator. Eu am pierdut o sarcina acum 5 luni, iar acum am inceput incercarile din nou. Daca data trecuta am mai avut cat de cat rabdare (si puteam sa ma gandesc ca lasa, ca mai e si luna viitoare), acum nu mai am rabdare deloc. Data trecuta am inceput sa-mi simt sanii "altfel" din a 8-a zi de la conceptie, iar acum au trecut mai mult de 8 zile si nu simt nimic. Asa ca desi stiu de testele de sarcina, sau de analiza de sange (pentru care e putin cam devreme cred), am vrut sa aflu de la voi daca se poate sa fii insarcinata si sa nu simti in primele zile nimic, ca sa stiu daca sa mai sper luna asta. Am aflat ca se poate, deci mai sper!




Daca asa stau lucrurile...incearca sa nu fi stresata si lasa-te in voia soartei...daca nu luna asta atunci luna viitoare.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Draga Mitzura,
Primele semne de sarcina le-am avut dupa o luna de zile.Fumam si dintr-o data mi-a fost ffff rau de fumul de tzigara pe care nu l-am putut suporta pe toata durata sarcinii.Au urmat zile in care vomitam mult,aveam mari pofte,etc.
Dana

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

Mitzura draga ti-am scris si in pm si o fac si aici.Pe mine au inceput sa ma doar sanii cam in ziua cand trebuia sa imi vina ciclu .Insa nu stiu de ce dar parca simteam pana atunci ca am ramas gravida. Ma simteam altfel nu eram ca de obicei parca simteam ca sa intamplat minunea si daca intrai pe la "Asteptand un ingeras" poate ai si citit cand le spuneam fetelor ca sunt cam 70 % sigura ca am ramas insarcinata luna asta si uite ca asa a fost deci nu ma inselasem apoi am inceput cu testele ,primul a iesit negativ si era normal mai ales ca era facut la nici 5 zile de la conceptie,apoi am mai facut unul cu 3 zile inainte de ami veni ciclu ia mia iesit negativ in primele 5 minute ioar apoi treptat dupa cam 15 minute sa facut pozitiv apoi am mai facut 2 la o sapt. de intarziere si mi-au iesit pozitive in 2 minute.Insa cum ti-am mai spus am simtit dinainte ca sar putea sa fiu insarcinata. Dupa 5 zile de la conceptie in jurul ovarelor eram putin mai umflata decat de obicei .

Multa bafta si sa fie cu okisori si sa ne tii la curent.

Eryka & samburelul din burtica ---„ in 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eram f.f.f. obosita; as fi dormit in orice oment al zilei - nu stiam ce e cu mine pt ca nu credeam ca sunt insarcinata cu toate ca imi doream acest lucru. Mai tarziu au aparut greturile


Mel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

As avea si eu totusi o intrebare referitoare la semnele de sarcina: a avut vreuna dintre voi dureri abdominale (in zona ovarelor) si o presiune la nivelul uterului in prima luna de sarcina?????

angi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Angi, sa stii ca eu de la bun inceput am avut dureri abdominale dar am mers urgent la medic. Mi s-a spus ca e normal sa doara putintel, datorita dilatarii uterului, dar nu e normal sa te doara aproape ca la ciclu. In cazul asta, cel putin mie mi-au pus diagnostic de iminenta de avort si mi-au dat un tratament usor de mentinere a sarcinii. E adevarat ca de atunci nu mai am dureri asa de frecvent.

Multa sanatate si o sarcina usoara!


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Da, si eu am avut prima data mici dureri in zona uterului si a ovarelor si mi-a spus si medicul si am si citit ca sunt din cauza faptului ca uterul creste. Dar dureri mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Mitzura,

poate sunä ciudat, dar eu am simtit chiar dupä terminarea actului, cä s-a intimplat ceva cu mine!!!...ceva mai deosebit!!...si asa a fost!!!
Cine stie, poate am un simt deosebit, nu stiu...dar pe bäiat, l-am dorit cu inversunare, iar pe fetitä nu mi-am dorit-o cu tot dinadinsul, dar totusi acest sentiment era prezent!!!
Nu stiu cum sä explic...a fost un sentiment de implinire si de impäunare!!!...mä simteam foarte importantä...si asa m-am simtit pe toatä perioada sarcinii!!!
Iti doresc succes!!!

Pupici de la Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

DA Angiva slabe dureri si din cand in cand am si eu .M-am speriat si eu la inceput insa am inteles ca e perfect normal,asa cum au spus si fetele uterul lucreaza si se produc skimbari in el.Stai linistita.

Eryka & samburelul din burtica ---„ in 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samara spune:

Buna! Va citesc de mult timp! Sunteti o comunitate de oameni minunati. Am si eu o intrebare. Dupa ce ati ramas (chiar daca stiati sau nu) ati remarcat scurgeri vaginale mai abundente ca de obicei? Va multumesc.

Mergi la inceput