a murit. ce trebuie sa fac?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Va multumesc din suflet
Maine i se va face slujba de inmormantare
Nu stiu ce sa spun.
Multumesc

Maria
Alex (6 mai 2004) si Mihai (13 august 2009)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Condoleante, Maria!
Dumnezeu sa te intareasca, pe tine si pe taticul ingerasului care a urcat in cer mult prea curand!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Sincere condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Condoleante

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Moartea unui copil este cu adevarat o incercare fara nume. Un om care isi pierde sotia are un nume: vaduv. O femeie care isi pierde sotul este o vaduva. Copiii care isi pierd parintii sunt ofrani. Dar parintii care isi pierd copiii sunt condamnati la tacere. Caci nu exista nici un nume pentru aceasta durere! Nu cred ca acest lucru este un accident. Giulgiul tacerii va acoperi, in taina mormantul, Invierea lui Hristos. Aceasta forma de tacere la care sunt condamnati, impotriva vointei lor, parintii unui copil decedat este poate o invitatie la cealalta tacere, preludiul al Invierii. (Pr. Michel Laroche)

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Condoleante
Poate ca mesajul meu vine mai tarziu dar din pacate cand am nascut eu am avut o colega de salon careia i-a murit copilul datorita neglijentei medicale respectiv:
Ea a avut aceeasi problema ca si mine, bebe cu circulatie de cordon .Se internase intr-un spital din alta localitate , spitalul cel mai apropiat de ea. Acolo medicul cu care trebuia sa nasca i-a rupt apa si deoarece acolo nu era sala de operatii cezariene pana a adu-so salvarea la spiutalul judetean si a fost operata copilul a fost nascut asfisiat .
Medicul care a operat-o , acelasi medic cu al meu , a sfatuit-o sa declare nastere si deces la primarie caci nu a fost primul caz asemanator intamplat in acel spital de oras si "nu se stie niciodata cand ii va fi folositor" Deci daca a murit pe langa inmormatare religioasa trebuie sa ii scoti certificat de nastere si de deces..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Astazi e o zi trista!

Maria sunt alaturi de voi!

Nu gasesc cuvinte sau emoticoane sa exprim ce simt... Condoleante!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Pt o mamica indurerata , fi puternica pt Alex




SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Maria, sper ca toate gadurile noastre sa va ajute sa fiti puternici astazi...

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZambetDSoare spune:

Draga Maria .....tocmai am aflat despre pierderea ta, in urma unui mesaj lasat de o membra "desprecopii"(pe care o felicit pentru initiativa!), pe sit-ul Organizatiei EMMA, cu rugamintea de a-ti veni in spijin.....
Imi pare nespus de rau ca nu v-ati putut bucura de Mihai, puiutul vostru....
Desi am trecut si eu prin asta, nu iti pot spune nimic, care sa-ti aline durerea pentru ca pierderea ta este atat de recenta, incat orice cuvinte as alege acum, nu vor avea efectul pe care mi-l doresc sa aiba asupra ta...Dar vreau sa stii ca nu esti singura in durerea ta si ca tot ce simti si ce nu simti acum, este normal...
Permite-mi sa te sfatuiesc, sa intri pe sit-ul www.organizatiaemma.ro si sa citesti articolele de acolo si, daca poti, sa te inscrii pe Forum....
Te va ajuta mai mult decat banuiesti....
Vei descoperi comunitatea parintilor de ingeri, parinti care si-au pierdut copilasii...O comunitate in care vei gasi sprijinul de care ai atat de mare nevoie...la fel si sotul tau...
Sper din tot sufletul sa ai in jurul tau oameni care sa stie cum sa va fie alaturi....Eventual roaga-i si pe ei(prin mail/sms), sa intre pe site si sa citeasca cum pot face asta....Daca o vor face, vei fi ferita de situatii si surprize neplacute, care te-ar adanci si mai mult in durerea cumplita, care te copleseste acum....
Offffffff....daca as fi langa tine acum, te-as strange in brate si as plange odata cu tine....

Mihaita a plecat de langa voi....dar va trai mereu in inimile voastre si va fi mereu alaturi de voi...veti simti asta.....
...ar mai fi atat de multe de spus....Intra pe Forum-ul EMMA....iti va face bine, crede-ma, te rog.....
Va imbratisez cu multa compasiune si va doresc din toata inima, sa va dea Dumnezeu, multa putere, mult curaj si multa intelepciune...Doamne ajuta!

Cu sufletul alaturi de tine, de voi... Bianca (www.organizatiaemma.ro, www.biancabrad.com)

Mergi la inceput