a murit. ce trebuie sa fac?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bAly spune:


Maria, condoleante! si muuuulta putere sa mergeti mai departe!

In legatura cu caciulita, eu as ruga pe cineva care se pricepe sa impleteasca/croseteze una asa micuta. cu siguranta nu i-ar lua mult timp.

Vine Surpriza

Alina 17+, mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Condoleante!
Dumnezeu sa-l odihneasca pe ingerasul Mihail, iar voua, parintilor sa va dea multa putere sa depasiti momentul!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca pe ingerasul tau!

Despre cele sufletesti si materialicesti cred ca mai bine vorbesti cu mamicile de la topicul cu mamici de ingeri
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141015

cu drag,

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Maria ,condoleante si multa putere!!


adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mari, condoleante!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Sincere Condoleante!
Multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Maria, imi pare sincer rau!
Condoleante si Dumnezeu sa iti dea putere... in aceste zile, si in cele ce vor urma.
In urma cu 7 luni a murit fetita mea... in ziua de 30.
Aseara cand am citit, am inmarmurit. Am plans alaturi de tine. Imi pare asa de rau!
Ce trebuie sa faci? Am vazut ca Mihai a trait 17 zile, banuiesc ca ati facut certificatul de nastere, deci il veti obtine si pe cel de deces. Cred ca veti dori sa-l inmormantati (la spital o sa intrebe).
Probabil ii vor face necropsie, pt a stabili exact de ce a avut acele probleme. Eu stiu doar probleme din sarcina, nu stiu daca ai scris sau unde ai scris despre aceste zile, daca a fost operat, si ce s-a intamplat.
Daca mai citesti mesajul, si nu e prea tarziu... Dupa negropsie nu cred ca il mai poti vedea, asa ca e bine sa vorbesti cu o firma de pompe funebre. La spital cere amprentarea picioruselor, imbraca-l, fa-i poze, vor fi amintiri pretioase pt voi. Asta m-a invatat si pe mine o moasa, altfel nu as fi stiut in acele momente. Sunt singurele amintiri palpabile despe fetita mea.
La pompe funebre iti pot face daca nu au sicriu mic, cu tot ce e nevoie, voal, cruce, trasport. In functie de ce iti vor spune la spital (cand il poti lua acasa) vorbeste cu preotul pt datele inmormantarii. Tot la biserica ai sa afli daca pt locul in cimitir platesti la ei sau la Igo (nu stiu denumirea exacta, unele cimitire nu tin de biserica). Iti vor da un loc, probabil in zona pt copii, unde intr-un anumit termen trebuie sa faci o bordura. La biserica cere si detalii despre inmormantare (ce e nevoie sa aduci, sa faci, etc, ar fi bine daca ai avea ajutor de la persoane care au mai trecut prin astfel de evenimente). Tot ce se face la inmormantare crestin ortodoxa nu pot sa spun (acele ritualuri) pt ca noi nu am inmormantat-o la ortodoxi, dar citesti pe site-ul care ti l-a recomandat Nana.
Multa putere si Domnul sa te ocroteasca, iar sufletelul lui Mihai sa-l aseze in cer alaturi de ingerasii lui!

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Hainute pt bebe asa mic gasesti in Real la raionul de papusi (sunt din colectia baby born). Eu ii cumparam caciulite fetitei mele care traieste (am avut 2 fetite gemene, nascute la 31 saptamani) caciulite de la Plus, au ceva tare micut, parca sunt pt papusi. Nu stiu daca e obligatoriu sa aiba caciulita, poate doar mai... estetic.

Daca ai timp si energie, poti citi si www.organizatiaemma.ro/resurse/spiritualitate#9" target="_blank">aici

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Dumnezeu sa-l aiba in grija si pe voi sa va mangaie pentru ca aveti nevoie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miradi spune:

Sincere Condoleante !
D-zeu sa va dea putere sa treceti prin aceasta grea incercare!


http://community.webshots.com/user/mira_geo

Mira mamica de Andreea-Maria(19.08.2004) si Medeea-Elena (19.04.2008 )

Mergi la inceput