Despre vaccinuri-intre minciuna si adevar (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Iar am fost sarita si e o intrebare atat de simpla.Da mai pun una:
MP se duce cu copilul intr-un parc si copilul sau ea se inteapa cu un cui ruginit(nu-i doresc,e doar un exemplu).Ce face (si) in aceasta situatie ?Face antitetanosul sau Doamne fereste(nu doresc la nimeni)?
Si ,desigur,ce face cu antirabicul daca este muscata de un caine turbat??
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
PS:M-am plictisit teribil sa citesc tone de asa-zise demonstratii cand eu am doar doua intrebari foarte simple si la obiect.
PS:Cu cat se insira tone de maculatura pe forum cu atat argumentele antivaccinare se dilueaza,isi oierd forta.Cand spui o minciuna,incerci sa aduci in sprijin o tona de argumente.
PS:Dupa cum spuneam nu cred orbeste in vaccinuri,am temerile mele dar e cale lunga pana la pseudo-doctorii de pe internet.


probabil ca de aceea citezi si tu tonele de maculatura, ca altfel n-ai putea sa-ti postezi tonele de emoticoane, la schimb.

1. ce faci se numeste spam si hartuiala si nu-s admise de regulament. nu poti obliga un om sa-ti raspunda. eu inteleg alegerea Feliciei de a te ignora, esti agresiva.
2. pozitia anti-vaccinare nu este o minciuna, nu e bazata pe o minciuna, nu se posteaza tone de maculatura (exceptand agresivitatile tale si ale altora asemenea, vezi x), fiecare are dreptul la opinie. si te rog sa nu mai dictezi altora cum sa interpreteze argumentele furnizate, avem si noi radare pentru dilutie la purtator.
3. care-s pseudo-doctorii de pe internet? nu-mi raspunde de sapte ori, insistand sa-ti raspund iarasi, fuse doar o intrebare retorica. daca nu esti imunolog, valoarea opiniei tale este absolut egala cu a Feliciei, sorry.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

MP se duce cu copilul intr-un parc si copilul sau ea se inteapa cu un cui ruginit(nu-i doresc,e doar un exemplu).Ce face (si) in aceasta situatie ?Face antitetanosul sau Doamne fereste(nu doresc la nimeni)?



Eu cred ca e ca in celebrele www.chucknorrisfacts.com" target="_blank">Chuck Noris Facts. Adica ceva de genul: Atunci cand MissParker se inteapa intr'un cui ruginit MissParker nu face tetanos. Tetanosul face MissParker!

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Iar am fost sarita si e o intrebare atat de simpla.Da mai pun una:
MP se duce cu copilul intr-un parc si copilul sau ea se inteapa cu un cui ruginit(nu-i doresc,e doar un exemplu).Ce face (si) in aceasta situatie ?Face antitetanosul sau Doamne fereste(nu doresc la nimeni)?
Si ,desigur,ce face cu antirabicul daca este muscata de un caine turbat??
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
PS:M-am plictisit teribil sa citesc tone de asa-zise demonstratii cand eu am doar doua intrebari foarte simple si la obiect.
PS:Cu cat se insira tone de maculatura pe forum cu atat argumentele antivaccinare se dilueaza,isi oierd forta.Cand spui o minciuna,incerci sa aduci in sprijin o tona de argumente.
PS:Dupa cum spuneam nu cred orbeste in vaccinuri,am temerile mele dar e cale lunga pana la pseudo-doctorii de pe internet.


probabil ca de aceea citezi si tu tonele de maculatura, ca altfel n-ai putea sa-ti postezi tonele de emoticoane, la schimb.

1. ce faci se numeste spam si hartuiala si nu-s admise de regulament. nu poti obliga un om sa-ti raspunda. eu inteleg alegerea Feliciei de a te ignora, esti agresiva.
2. pozitia anti-vaccinare nu este o minciuna, nu e bazata pe o minciuna, nu se posteaza tone de maculatura (exceptand agresivitatile tale si ale altora asemenea, vezi x), fiecare are dreptul la opinie. si te rog sa nu mai dictezi altora cum sa interpreteze argumentele furnizate, avem si noi radare pentru dilutie la purtator.
3. care-s pseudo-doctorii de pe internet? nu-mi raspunde de sapte ori, insistand sa-ti raspund iarasi, fuse doar o intrebare retorica. daca nu esti imunolog, valoarea opiniei tale este absolut egala cu a Feliciei, sorry.


Conchita, sorry sau nu, cand MissParker indruga o tona de prostii, nu pot decat sa rad pana la lacrimi. Iti amintesti subiectul deschis cu topicurile nostime, parca la Generale? Ei bine, aia cu 3 randuri de dinti este o nimica toata fata de afirmatiile lui MissParker. Daca vii si spui ca nu Hiv produce Sida, mai precis nu un virus, pentru ca ea nu crede ca virusii si bacteriile provoaca boli, asta se incadreaza la categoria: pamantul se invarte in jurul soarelui. Si nu are nici o scuza, deoarece stiinta a avansat. Eu ii doresc lui MissParker sa nu se intalneasca cu Ebola, ciuma bubonica sau variola (ups, a fost eradicata), pentru ca s-ar putea sa aiba o surpriza mare, in ciuda unui stil de viata sanatos, alimentatie buna si psihic rezistent la toate argumentele. Si chiar, daca bacteriile si virusii nu provoaca boli, ce fac ei oare? Se aduna si joaca pocher?
Pana una-alta, (revin si arat) Pasteur a salvat vieti cu vaccinul lui antirabic. Ce a facut licentiatul de la Princeton, Geison ala? A scos ceva pentru binele omenirii in afara de consideratii tampe si atacuri la persoana?
Eu imi rezerv dreptul ca de fiecare data cand MissParker scoate cate o biluta, sa o contrazic. E si dreptul meu.
Iar, referitor la faptul ca daca nu-s imunolog parerea mea e egala cu a ei, da-mi voie sa-ti spun ca gresesti. Nu e egala, pentru ca eu am invatat despre virusi si bacterii la facultate si n-ai sa ma vezi scriind prostii.
MissParker, daca tot vorbesti de respectul castigat pe forum, news for you: se poate pierde la fel de usor. Si daca pretinzi ca vrei dialog, atunci raspunde la intrebari si nu te ascunde dupa deget. Stiu ca e greu sa zici ca i-ai face antirabicul lui David, in caz ca Doamne fereste s-ar intampla sa fie muscat. Doar e al lui nemernicu' ala de Pasteur...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

[quote]citat din mesajul lui loryi1974

[quote]citat din mesajul lui MissParker
[
Ca sa raspund si la chestia cu vaccinul antirabic: nu pot lua de acum o decizie pe principiul drobului de sare.
[

[Iar am fost sarita si e o intrebare atat de simpla.Da mai pun una:
MP se duce cu copilul intr-un parc si copilul sau ea se inteapa cu un cui ruginit(nu-i doresc,e doar un exemplu).Ce face (si) in aceasta situatie ?Face antitetanosul sau Doamne fereste(nu doresc la nimeni)?
Si ,desigur,ce face cu antirabicul daca este muscata de un caine turbat??



chiar nu tin partea nimanui, dar, totusi, femeia a raspuns, chiar daca nu este ssatisfacator raspusnul ei pt tine, nu ti se pare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Mey da asa un raset candid nu se poa'?

Trebe neaparat sa-i doriti sa vaza fata-n fata cu raul ca a facut o alegere proasta?
Cum v-ati simti voi daca ea v-ar scrie in locul citatelor ca sa vedeti cand vi s-or intoarce copii vostri ai lui X si Y. cu forma de boala maxima dupa vaccin?
Mie mi-a zis o tipa anti-vaccinare ca la imuno-deficienti in caz de boala se poata aplica si selectia naturala. Aiurea senzatie mi-a dat.

Eu doresc tuturor sa nu vada in ochi statistica nenorocita, orice ar alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Ingrid, ai dreptate. e dreptul vostru sa reactionati la bilute cu furci, topoare si cruci in cimitir, nicidecum sa explicati la fel de extensiv si argumentat care sunt tampeniile cu pricina, ca sa invete si proastele de forumiste de pe la colturi (inclusiv eu, desigur) care se uita la voi ca la autoritati supreme. cine sunt io sa contest asta, ca nici eu nu sunt medic si nici sotii medic pe-acasa n-am, creca am o verisoara, da' nu se pune, sa-mi permit sa fiu bdnrtszw cu lumea pe forum, iar icoanele de pe pereti le tin pentru rugaciuni de bine, nu de sa-ti faca ebola, sa-ti dreaga tetanosul si sa-ti intre cuiul in...trei litere.

facusem un apel la toleranta si civilitate! nimic mai mult. ma mira pana la shoc reactiile de "ba nu, noi continuam linsarea din cauza de bilute".

pe mine asa ma depasesc exemplele astea de fanatism ca uite, declar oficial ca mi-a ruginit lancea, sancho are varicela, iar calul imi schiopateaza de la cate cuie ati aruncat pe drum, doar-doar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Conchita, AB, daca aberatiile si abuzurile (adica, intimidarea pe PM!!) lui MissParker au incetat sa ma mai afecteze, pozitia voastra ma indurereaza.
Cum adica ma indurereaza? Adica simt aproape durere fizica, cand vad ce pozitie ati ales sa adoptati :(.
Nu-mi vine sa cred ca faceti asta!! :( Si as vrea sa ma credeti cand spun asta, pentru ca intotdeauna am fost sincera, atat aici, cat si in viata reala si n-am nici o intentie sa fac pe-aicea pe primadona scaldata in lacrimi.


Mai, mai dati-o naibii de noblete si mai dati-l naibii de PC, ca NU E CAZUL!!!

Cum puteti, de dragul unor principii seci, sa sustineti un om din cauza caruia pot muri niste copii? CUM??????


Omul asta pe care il sustineti, a dovedit ca nu are limite, a dovedit ca, pentru a "castiga" e in stare sa joace necinstit.

Conchita, tocmai tu?? Tocmai tu care ai dovedit ca esti atat de sensibila la nedreptate, fluieri nepasator cu PM-ul ala mizer in fatza?
Ce vrei sa fac? Vrei sa iau PM-ul la disecat? CRezi ca daca as lua la disecat PM-ul ala burdusit te-as convinge?
Nu, nu te-as convinge, pentru ca ai simtit mai bine poate decat mine duhoarea PM-ului aluia, dar deh, la noblesse oblige :(.

A, stii ce faci acum, Conchita? Ai ales calea de mijloc...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

AB, eu am scris asa: eu nu-i doresc lui MissParker sa se intalneasca...etc. Asa ca pot rade candid, uite: .
Conchita, asta e vrajeala ce zici tu aici. Eu n-am pus imagini cu cimitire, cred ca ma confunzi cu Xeno. De ce zic ca e vrajeala? Pentru ca o sa rad si o sa tot rad cand scoate MissParker perle, asa cum ati ras si voi de alte perle adunate de pe forum. Cu ce-i MissParker mai buna? Ups, prostiile scrise de ea au un altfel de parfum...sau ce?
De ce n-ati dat voi dovada de toleranta la alte subiecte, unde au curs mistourile la greu? Inca o data, nu sunt Don Quijote, vai mie, dar ineptiile nu le inghit, asa sunt eu.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Conchita, AB, daca aberatiile si abuzurile (adica, intimidarea pe PM!!) lui MissParker au incetat sa ma mai afecteze, pozitia voastra ma indurereaza.
Cum adica ma indurereaza? Adica simt aproape durere fizica, cand vad ce pozitie ati ales sa adoptati :(.
Nu-mi vine sa cred ca faceti asta!! :( Si as vrea sa ma credeti cand spun asta, pentru ca intotdeauna am fost sincera, atat aici, cat si in viata reala si n-am nici o intentie sa fac pe-aicea pe primadona scaldata in lacrimi.


Mai, mai dati-o naibii de noblete si mai dati-l naibii de PC, ca NU E CAZUL!!!

Cum puteti, de dragul unor principii seci, sa sustineti un om din cauza caruia pot muri niste copii? CUM??????


Omul asta pe care il sustineti, a dovedit ca nu are limite, a dovedit ca, pentru a "castiga" e in stare sa joace necinstit.

Conchita, tocmai tu?? Tocmai tu care ai dovedit ca esti atat de sensibila la nedreptate, fluieri nepasator cu PM-ul ala mizer in fatza?
Ce vrei sa fac? Vrei sa iau PM-ul la disecat? CRezi ca daca as lua la disecat PM-ul ala burdusit te-as convinge?
Nu, nu te-as convinge, pentru ca ai simtit mai bine poate decat mine duhoarea PM-ului aluia, dar deh, la noblesse oblige :(.

A, stii ce faci acum, Conchita? Ai ales calea de mijloc...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Conchita, asta e vrajeala ce zici tu aici. Eu n-am pus imagini cu cimitire, cred ca ma confunzi cu Xeno. De ce zic ca e vrajeala? Pentru ca o sa rad si o sa tot rad cand scoate MissParker perle, asa cum ati ras si voi de alte perle adunate de pe forum. Cu ce-i MissParker mai buna? Ups, prostiile scrise de ea au un altfel de parfum...sau ce?
De ce n-ati dat voi dovada de toleranta la alte subiecte, unde au curs mistourile la greu? Inca o data, nu sunt Don Quijote, vai mie, dar ineptiile nu le inghit, asa sunt eu.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2


nu m-am exprimat clar daca asta ai inteles tu. nu tu ai fost cu cimitirele si Don Q., vorbeam la gramada, mea culpa.

Mergi la inceput