Hai sa comparam preturile produselor noastre cu ce

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Citat:
citat din mesajul lui cait

Jennifer ca si mine am cumparat un ceas de mana Kookai cu 35 de euro si acum cand sa-i schimb bateria 15 euro cica..Asa ca voi astepta cumintica cand ajung in tara ca acolo e 60 mii lei vechi..

Cait
Home is where heart is...


Nu iti face iluzii. Am schimbat eu bateria la ceas saptamana trecuta si mi-a cerut 46 de RON. Mi-a picat maxilarul cand mi-a spus pretul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

parerea mea este ca serviciile sunt mai scumpe in europa fata de romania dar marea majoritate a produselor de consum: papa, hainute sunt mult mai ieftine

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Irinai, dar pe ce baze au ceasornicariile preturile? Ca nu am vazut nicaieri un pret afisat. Cred ca se uita la noi, la cat ar valora ceasul si asa se intocmeste pretul. In nici un caz nu poate costa atat. Sper ca nu ai dat atat. Mai mult de 5 lei nu e bateria aia, iar schimbul ia 30 secunde, chiar daca manopera e cat pretul bateriei, maxim la 10 lei ajungi.
Incearca si in magazinul Bucur Obor, intrarea de langa Mc Donalds. Am schimbat eu acolo anul trecut,e un nene cu monoclu, nu mai stiu cat a costat, dar in nici un caz atat.

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

Citat:
citat din mesajul lui bursucelu

Buna fetelor poate o sa va para ciudat dar sunt tare curioasa ce preturi sunt afara si sa compar cu preturile din Romania.Si curiozitatea ma facut sa postez dar si faptul ca azi in parc am intalnit o romanca stabilita in Italia si era fff multumita de preturile de la noi din tara.


Bursucelu, uite eu iti dau linkul asta cu produse alimentare, tu poti compara preturile intre Romania si Canada. Poti sa compari si produse ne-alimentare. Alege sus, filter by category.
Ca eu nu stiu ce preturi mai sunt in Romania. Doar daca nu intrebai de Italia in special sau Europa.
Concluzia o tragi singura daca e mai scump sau mai ieftin.
http://hamilton.flyerland.ca/browse_all_flyers.php?sort_results_by=12


AB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Am dat, ce sa fac? Ca stateam cu ceasul in geanta de 2 saptamani si nu gaseam o ceasornicarie. Dar ai dreptate, mai intai m-a intrebat ce ceas este. Si de abia dupa aceea mi-a spus cat costa. Dar nu era cine stie ce ceas.
Revenind la subiect, nu sunt de acord ca produsele sunt mai scumpe in Romania. Punctual vorbind, poate ca sunt unele produse mai scumpe decat in alte tari, dar in general preturile sunt mai mici.
Si spun asta daca comparam mere cu mere si pere cu pere. Vorbesc de Europa. Nu stiu cum este pe alte continente.
In Romania sunt muult mai scumpe cosmeticele, parfumurile si poate unele haine.
Mancarea este mai ieftina decat in orice tara pe care am avut eu privilegiul sa o vizitez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:


Nu imi revin din socul suferit la aflarea amanuntelor socante cu privire la sistemul de sanatate din UK si Olanda.

In UK cum e daca iti platesti si asigurare privata?

O data ajuns in sistem in sfarsit, serviciile sunt de buna calitate macar ( atat in UK cat si Olanda )?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyka spune:

buna fetelor
nu are rost sa incepem a compara preturile din ro cu restul lumii ca nu are rost
se stie ca Londra este o capitala scumpa dar totusi Romania este exagerat de scumpa la orice fel de consumabil te poti gandi
eu traiesc de ceva vreme aici dar tot timpul cand mergem acasa suntem plini de haine ,sampoane,incaltaminte pt cei dragi masina e FULL
iar daca ai nevoie de ingrijire medicala nu se compara cu Romania
sotul meu a fost operat in decembrie si nu a fost nevoie sa dam nici un ban
avem multi prieteni romani care au avut probleme de sanatate si au fost tratati multi mai bine decat ar fi fost acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui pepene


Nu imi revin din socul suferit la aflarea amanuntelor socante cu privire la sistemul de sanatate din UK si Olanda.

In UK cum e daca iti platesti si asigurare privata?

O data ajuns in sistem in sfarsit, serviciile sunt de buna calitate macar ( atat in UK cat si Olanda )?


nu ai nevoie de nici o asigurare privata
daca esti turist ei te primesc
in cazul in care ai domiciliul in UK trebuie sa te inregistrezi la um medic de familie si primesti un card numit NHS medical card asta e tot

Mergi la inceput