ce credeti...o "fura"?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Praf in ochi campania asta de "hai sa ne prefacem ca ne dam la Nastase", un fel de "Basescu vrea se se lupte cu sistemul ticalosit, dar nu-l sustine nimeni". Stie si Nastase ca nu o sa pateasca nimic, dar se ofitica pentru ca tocmai el a fost ales pentru a se mima lupta impotriva coruptiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

pai din cate am inteles de la tv unele din infractiuni s-au prescris deja iar pe celelalte o lalaie asa ca sa se prescrie si ele. si gata.
referitor la dinescu am vazut ce solidaritate a facut el saptamana trecuta cu madam udrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5
Dar as vrea si eu sa stiu: voi de unde sunteti atat de siguri ca e vinovat? A auzit cineva in tara asta de prezumtia de nevinovatie?





Am auzit. E drept, numai cand vine vorba de smecheri, ca la oameni normali nu-i valabil. Ma rog, nu de asta-i vorba...
Eu cred ca-i vinovat (si asta pot sa o fac, ca nu-l judec eu), pe de o parte ca te umfla rasul cand vine si spune ca face avere dupa matusa moarta, pe de alta parte circul care-l face arata un om cam speriat. Iata cateva comentarii:
"Adrian Nastase, a solicitat, astazi, īnainte de vot, parlamentarilor, īn plenul Camerei Deputailor, sa ignore prevederile Constitutiei si sa accepte cererea Procurorului General de a īncepe urmarirea penala"
"Social-democratul a aratat ca nu doreste ca acest caz al sau sa reprezinte un "motiv pentru care nu este rezolvata criza economica.
"Stiu si eu si stiti si dumneavoastra ca dosarele vor ajunge la domnul Daniel Morar, care le va trimite īn instanta cānd si daca va avea nevoie domnul Traian Basescu", a afirmat deputatul"
"Suntem īn anul cinci de cānd domnul Basescu este presedinte si vedem mereu cum da vina pe altii pentru nereusitele sale. Fara dosarele mele si spioni, lumea s-ar uita la probleme"
"Fostul premierul i-a trimis o scrisoare presedintelui Comsiei Europene, Jose Manuel Barroso, prin care acuza ca dosarele sale sunt instrumente politice."

Dupa el, toti sunt de vina, Basescu, Morar, procurorii DNA...
Schelalaitul lui ma face circumspect si, parca, inclin sa cred ca i se va gasi cel putin o vina.





RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki


Gorbunov cand a fost prins, a recunoscut ca el a fost si a tras vreo 16 focuri asupra victimei dupa care a ras cand a auzit ca doar 13 l-au atins. De la declaratia lui pe posturile tv, cum s.a ajuns la concluzia ca nu a fost el?

Monica


Te rog frumos, din suflet chiar, da-mi si mie o sursa pentru ceea ce spui. Este prima data cand aud asta si urmaresc cazul de la inceput.
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5
Dar as vrea si eu sa stiu: voi de unde sunteti atat de siguri ca e vinovat? A auzit cineva in tara asta de prezumtia de nevinovatie?



Am auzit. E drept, numai cand vine vorba de smecheri, ca la oameni normali nu-i valabil. Ma rog, nu de asta-i vorba...
Eu cred ca-i vinovat (si asta pot sa o fac, ca nu-l judec eu), pe de o parte ca te umfla rasul cand vine si spune ca face avere dupa matusa moarta, pe de alta parte circul care-l face arata un om cam speriat.


Asa... deci inteleg ca nu ai vazut totusi dosarul si probele. Inteleg ca ti-ai format o opinie bazata pe faptul ca "arata" vinovat iar televiziunile ti-au spus ca ar fi.
Cred ca trebuie sa repet: nici mie nu imi place personajul. De fapt mi se pare extrem de antipatic si arogant.
Insa chiar nu stiu daca este vinovat. Si nu i-as ura "ani in puscarie" pentru ca nu stiu care este adevarul.
Voi va dati seama cat de mani****bili suntem? Suntem in stare sa credem orice despre oricine atata vreme cat ne este prezentat ca atare la televizor?
Oare Vantu de ce nu este anchetat? Poate pentru ca nu intentioneaza sa candideze la prezidentiale? hmmm.... Patriciu.. a stai ca asta e anchetat de ani de zile si nu au reusit sa-i descopere vreo buba (sper ca BOC sa faca dreptate!). Da' Voiculescu o fi curat???? Mai sa fiu... Ntz.. cred ca nu candideaza nici asta.
Oare ce-o fi, oare ce-o fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Interesant. Eu nu ma pricep deloc dar absolut deloc la politica romaneasca. Stiu in general ca toti politicienii romani sint corupti si faptul ca a ajuns nastase in boxa acuzatilor inseamna ca cineva a avut interese sa il infunde acum. Si depinde cine e acel (sau acei) care il urasc atit de mult. Cit de puternic adica. Daca e cine cred eu atunci mr. nastase nu are nici o scapare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Eliza, e adevarat nimeni nu a vazut dosarul sau probele si nu putem stii daca e vinovat sau nu.
Pe mine una cel mai tare m-a deranjat faptul ca ei au un statut aparte. Pai cum vine asta nu pot fi judecati fara acordul parlamentului, nu inteleg cu ce sunt cei din parlament mai abilitati decat justitia sa analizeze cazul Nastase sau cazul altui parlamentar.
Plus ca in atatia ani de cate ori s-a pus problema sa fie judecat vre-un "domn" parlamentar este invariabil razbunare politica. Este umbrela pe care o folosesc toti.
Daca este asa de curat precum pretinde de ce nu se prezinta in tribunal sa-si apere cauza, de ce se ascunde dupa colegii parlamentari.

Rufus, sa nu fim naivi justitia romana nu poate sa condamne decat batranei, in rest e complet impotenta.


Madalina
mami de Isabella Andreea
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Apropo, chestia cu dosarul la parchet cand are cineva interes ar putea sa fie totusi reala. Pai numai ganditi-va, daca ii condamna gata s-a terminat, nu-i mai poti santaja. Insa daca dosarul e deschis, tot mai poti face o afacere cu ei. Cand nu-s "cuminti" pac dosarul la DNA .
Asta cam suna a Caragiale.

Madalina
mami de Isabella Andreea
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Cu toate ca ma enerveaza aceasta "papusica" numita Nastase, eu una nu-l vad imbracat in costume in dungi de puscarias pentru cate a facut si desfacut. Pentru ca asa este in Romania. Bagi la puscarie un mos de 80 de ani dus cu targa in celula pentru ca s-a certat cu sora-sa pentru niste pamant si unul ca Nastase sigur nu v-a suporta detentia sau faptele sale nu sunt asa de grave pentru a fi "strans" din lumea politica.I-au ridicat imunitatea dar el v-a iesi curat -curatel dupa ce judecatorii or sa-si faca treaba cum stiu ei mai bine !
PSD-istii l-au aruncat in sus ,pe NAstase, in acest joc, ca sa aiba lumea la ce se uita si se minuna cum isi fac ei curat in partid, si pentru a lumina imaginea lui Geoana pentru prezidentialele ce vin imediat !

Tare as vrea sa fie exact pe dos dar ma tem Guestus draga ca speram degeaba ca justitia sa-si faca cu adevarat treaba !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5
Asa... deci inteleg ca nu ai vazut totusi dosarul si probele. Inteleg ca ti-ai format o opinie bazata pe faptul ca "arata" vinovat iar televiziunile ti-au spus ca ar fi.



Eliza...n-am vazut dosarul, probele...ti-am spus, doar, nu eu sunt judecatorul. Iar ce spun televiziunile, ma doare-n cot, de fapt nici alea nu spun ca-i vinovat, ca n-au voie.
Opinia mi-am format-o cu timpul, de la Nastase-4 case, dupa care a continuat exponential. Castigurile lui au crescut ametitor, toate, dar absolut toate de la socrii si rude. In plus, nu traieste pe luna, traieste intre oameni si lumea vorbeste. Ok, vorbe...dar multe se leaga. Si nu ma refer la lumea de la coada la casa de pensii. Apoi, este Academia Catavencu. Parerea mea (personala) ca sunt buni. Cand se pronunta intr-o ancheta (reportaj), adevarul este foarte posibil. De-a lungul anilor, Bombonel a fost client fidel. Multe din ce auzisem au aparut si acolo, incepand cu Bitner (parca asa il cheama), omul care nu e niciodata public, dar are toata mafia pe mana. Prima oara am auzit de el de la un prieten, care mi s-a parut ca bate campii, acum nu mai sunt asa sigur.
Repet (si eu) ca nu sunt vreo instanta, deci nu trebuie sa-mi cenzurez vorbele. Il cred vinovat de mult mai multe decat va fi (poate) acuzat.
Iar circul pe care-l face acum, in loc sa taca si sa rezolve in instanta (daca poate) si apoi sa se dea in stamba...pai, si daca va fi condamnat, o sa zica tot timpul ca-i lucratura, ca el nu e vinovat ca moare Tamara si-i lasa milioane de euro...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput