ce credeti...o "fura"?

ce credeti...o "fura"? | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

http://www.ziare.ro/1236163536-Nastase_va_fi_urmarit_penal

Intentionam sa deschid o replica la subiectul Mirelei, cu oamenii pe care-i admiram...adica oameni pe care-i detestam.
M-am gandit ca nu-i cazul, ne umplem de energii negative.
Dar umflatului asta, tare-as vrea sa i se infunde...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Facem pariuri?

Eu cred ca Nastase iese "curat ca lacrima" si cu bunurile intacte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

http://www.ziare.ro/1236163536-Nastase_va_fi_urmarit_penal

Intentionam sa deschid o replica la subiectul Mirelei, cu oamenii pe care-i admiram...adica oameni pe care-i detestam.
M-am gandit ca nu-i cazul, ne umplem de energii negative.
Dar umflatului asta, tare-as vrea sa i se infunde...





poate sunt eu in urma cu stirile, dar i s-a infundat cuiva de acolo din tagma de sus? spuneti si la mine...
de cand il cerceteaza si il ancheteaza pe "Nas-case-oua-ploua" au crescut copii mei mari, poate ca se va si casatori pana i se va infunda umflatului!

Rufus, scuze de "ironie"!



*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Eu prevad un NUP..altii, ceva pronosticuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Mie nu-mi place deloc personajul.

Dar as vrea si eu sa stiu: voi de unde sunteti atat de siguri ca e vinovat? A auzit cineva in tara asta de prezumtia de nevinovatie?
Credeti ce va zic televiziunile? Am o surpriza pentru voi: televiziunile mint. Si manipuleaza.

Si eu imi doresc ca toti criminalii, hotii, violatorii, coruptii, sa ajunga acolo unde le este locul: adica la inchisoare.

Dar trebuie sa intelegeti ca e gresit sa spuneti: "imi doresc sa il vad infundat" atunci cand nu l-ati prins voi in flagrant delict pe respectivul sau pana cand un proces penal nu a fost finalizat cu un verdict.

Mai am o alta preocupare ce tine tot de drepturile omului. Isi aduce aminte cineva ce s-a intamplat dupa jaful armat de la Brasov? Va aduceti aminte ca a aparut un portret robot al asasinului facut "dupa declaratiile martorilor"? A urmarit cineva sa vada ca de fapt acel portret robot a fost facut dupa o poza a unui urmarit general? Ce conteaza ca el de fapt nu era in zona, organul a fabricat un portret robot. A fost cineva pedepsit pentru ca a fabricat un portret robot fals? Nu va este teama ca orice politist va poate inscena ceva doar daca nu ii place mutra voastra? Intrebarile mele sunt retorice, oricum. Si sunt constienta ca nimeni nu va sari in apararea "drepturilor omului" unui individ ca Gorbunov (criminal dovedit in trecut). Vreau sa va atrag doar atentia asupra unui precedent care din pacate poate sa arate de fapt ca traim intr-un stat bolnav in care toti suntem "suspecti".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Rufus, esti un visator cu plete-n vat (sau cu vant in plete). Ai vazut vreun mafiot, vreun politician corupt, condamnat in Romania ? Uite la Sorin Ovidiu Vantu cum prospera, uite la Hrebenciuc, uite la generalii de la Revolutie, uite la Iliescu = tatucul tuturor ...

Nu, dragule, mai degraba il vezi pe Nastase formand guverne sau candidand pt. Parlament. In cel mai rau caz va fi condamnat candva, dupa multi ani, cand - ghici ? Va fi descoperit grav bolnav si inapt pt. conditiile grele din carcera.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

M-as bucura si as deschide o sampanie daca as vedea ca cel putin un politician corupt ia o pauza de cativa ani la racoare. Si totusi ... nu cred ca acest lucru se va intapla. Asta pentru ca justitia din Romania este slaba, fara cojones (cum ar spune cineva) - si corupta la randu-i pana in gat.
Toti se spala reciproc si se ascund, din pacate. Abia cand vom avem cel putin 3 televizaci in celula... va fi si o speranta.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Mie nu-mi place deloc personajul.

Dar as vrea si eu sa stiu: voi de unde sunteti atat de siguri ca e vinovat? A auzit cineva in tara asta de prezumtia de nevinovatie?
Credeti ce va zic televiziunile? Am o surpriza pentru voi: televiziunile mint. Si manipuleaza.

Si eu imi doresc ca toti criminalii, hotii, violatorii, coruptii, sa ajunga acolo unde le este locul: adica la inchisoare.

Dar trebuie sa intelegeti ca e gresit sa spuneti: "imi doresc sa il vad infundat" atunci cand nu l-ati prins voi in flagrant delict pe respectivul sau pana cand un proces penal nu a fost finalizat cu un verdict.

Mai am o alta preocupare ce tine tot de drepturile omului. Isi aduce aminte cineva ce s-a intamplat dupa jaful armat de la Brasov? Va aduceti aminte ca a aparut un portret robot al asasinului facut "dupa declaratiile martorilor"? A urmarit cineva sa vada ca de fapt acel portret robot a fost facut dupa o poza a unui urmarit general? Ce conteaza ca el de fapt nu era in zona, organul a fabricat un portret robot. A fost cineva pedepsit pentru ca a fabricat un portret robot fals? Nu va este teama ca orice politist va poate inscena ceva doar daca nu ii place mutra voastra? Intrebarile mele sunt retorice, oricum. Si sunt constienta ca nimeni nu va sari in apararea "drepturilor omului" unui individ ca Gorbunov (criminal dovedit in trecut). Vreau sa va atrag doar atentia asupra unui precedent care din pacate poate sa arate de fapt ca traim intr-un stat bolnav in care toti suntem "suspecti".

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



Gorbunov cand a fost prins, a recunoscut ca el a fost si a tras vreo 16 focuri asupra victimei dupa care a ras cand a auzit ca doar 13 l-au atins. De la declaratia lui pe posturile tv, cum s.a ajuns la concluzia ca nu a fost el?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Dar as vrea si eu sa stiu: voi de unde sunteti atat de siguri ca e vinovat? A auzit cineva in tara asta de prezumtia de nevinovatie?
Credeti ce va zic televiziunile? Am o surpriza pentru voi: televiziunile mint. Si manipuleaza.




De unde suntem siguri ? Nu e nevoie sa ne spuna televiziunile. Uita-te in jur, reflecteaza la ce se intampla in Romania de 20 de ani incoace si vei vedea ca simti pe pielea ta vinovatiile oamenilor ca el.

Da, am auzit de prezumtia de vinovatie. La marii corupti este o perioada fara final. Doar hotul neprins = negustor cinstit, nu-i asa ?

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Categoric o "fura". Nu neaparat ca trebuie sau nu, DAR:
- e an electoral si trebuie sa pice macar un mare nume ca sa iasa stiti voi cine la inaintare
- monitorizarea aia pe jusititie nu cade bine la stomacul multora.

Deci, eu pun pariu ca va fi condamnat.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

apoi bine zicea Dinescu ca la noi in tara exista o "Solidaritate a ticalosilor" (nu ca as fi fan Dinescu )

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput