Tzeapa Radacini Giurgiului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

flavia , de Peugeot va ocupati? parte de lumini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Si sa mai intreb o chestie: eu inetntionez sa imi schiomb masina in viitorul apropiat. Vreau sa stiu daca voi duceti masini9le la reparat in service specializat in functie de marca masinii?? Ca eu am avut dacia, am dus-o la Dacia, am avut Cielo am dus-o la Radacini. Imi iau Octavia. Unde ma duc??

Flavia, .
Rufus, eu am mai multe facturi din astea..da, deh domnia si prostia se platesc.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cred ca Skoda e cu VW si o duci la Midocar sau la Porche


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78
eu am avut dacia, am dus-o la Dacia, am avut Cielo am dus-o la Radacini. Imi iau Octavia. Unde ma duc??



Daca nu afli aici, uita-te daca-mi raspunde cineva la "Lectii si know how...", eu am intrebat de VW, stiu ca au service comun...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78
Imi iau Octavia. Unde ma duc??


La...Octavian? De cunosti vreunul...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Rufus, nu sunt din Bucuresti, sunt tocmai in celalalt capat de tara .

In general recomandarea este de a duce masina in service-ul autorizat al marcii respective pt ca acolo exista in mod normal persoane care au facut instruire, care au fost la cursuri, specializati pe astfel de masini. De exemplu la noi cand se lanseaza cate o masina noua, cu cateva luni inainte merg pe rand la instruire atat mecanici, cat si electricieni, tinichigii, vopsitori, ingineri, consilieri service tocmai pentru a cunoaste cat de cat masina respectiva. Bineinteles ca nimeni nu e atotstiutor si ca uneori e mai greu sa dai de capat la o problema, dar exista si polul tehnic al marcii de unde se pot afla tot felul de chestiuni tehnice si se pot oferi solutii.

De asemenea la service-ul autorizat vei gasi piese de origine pt ca majoritatea au obligatia de a folosi doar piese originale si nu orice piesa "originala" (daca te uiti pe cutie), dar fabricata pe marginea drumului pe nu stiu unde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erer spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Chiar nici una nu isi mai duce masina in service si nu are "ganduri" de astea?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)


Ba da, eu mi-am dus-o anul trecut in vara la service-ul Cobalcescu de pe Cobalcescu. Am platit aproape 2000 de ron pentru ca dupa o saptamana sa ma lase la fel de balta ca inainte. Am poposit cu masina in primul service si mi-au spus ca e de la canistra carbon care m-a costat 200 ron si nu am mai avut probleme cu ea de atunci.

Deci 2000 de ron aruncati pe geam. Am facut reclamatie la directorul general Cobalcescu si bineinteles niciun raspuns.
M-am lasat pagubasa desi nu e atitudinea cea mai sanatoasa..
'Dee, femeie care duce masina la service' asa mi-au spus cei de la celalalt service .

Deci... nu esti singura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui erer

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Chiar nici una nu isi mai duce masina in service si nu are "ganduri" de astea?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)


Ba da, eu mi-am dus-o anul trecut in vara la service-ul Cobalcescu de pe Cobalcescu. Am platit aproape 2000 de ron pentru ca dupa o saptamana sa ma lase la fel de balta ca inainte. Am poposit cu masina in primul service si mi-au spus ca e de la canistra carbon care m-a costat 200 ron si nu am mai avut probleme cu ea de atunci.

Deci 2000 de ron aruncati pe geam. Am facut reclamatie la directorul general Cobalcescu si bineinteles niciun raspuns.
M-am lasat pagubasa desi nu e atitudinea cea mai sanatoasa..
'Dee, femeie care duce masina la service' asa mi-au spus cei de la celalalt service .

Deci... nu esti singura...

RR


Imi pare rau pentru experientza ta..da marturisesc, ca suntem in post,ca ma simt mai bine ..stiind ca nu sunt singura..

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eunice, fata draga, stii gluma aia: stii ca esti canadian cand te bucuri ca ninge ca astupa gropile din sosele? Stii ca in prima iarna uitasem ce culoare are masina mea, ca era alba continuu de la sare? (original era verde inchis)
Si aici sunt gropi, nu sunt soselele din Germania sau Austria.
Ce-i drept eu nu merg cu masina la service decat cand e de schimbat uleiul si facut revizia, iar inainte de drumuri lungi nu merg, pentru ca e in garantie si am road assistance (chiar daca nu as avea de la toyota, tot mi-as lua de la CAA)

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Maru, periodic inseamna la mine cand intram in iarna, cand iesim din iarna, cand plecam la drum lung, adica de regula, de Craciun, de Paste, vara inainte de concediu. Deci cred ca o duc cam de 5 ori pe an, nu am intervale prestabilite.
Pe de alta parte, te inteleg, ptrobabil ca daca as trai in Canada si eu as proceda ca tine, da la hartoapele noastre..(am intrat odata intr-o groapa in pasajul de la Unirii de mi s-a indoit janta, abia am iesit din tunel, dar asta e deja alta poveste)..

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)


Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput