"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!"

"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!" | Autor: Llaura

Link direct la acest mesaj

"Excursiile cu clasa si iesitul la picnic vor fi istorie pentru elevii clujeni: Inspectoratul Scolar Judetean (ISJ) Cluj a semnat pentru ei un contract de parteneriat cu Clubul Bamboo, prin care elevii de liceu din Cluj-Napoca isi vor putea petrece fiecare duminica în cel mai tare club de “fitze”."
"Ideea este ca totusi copiii sa aiba acces la un club cu pretentii platind suma de zece lei, duminica, între orele 16 si 23”, a declarat Anca Radu, purtatorul de cuvînt al ISJ Cluj."
Tot articolul www.ziuadecj.ro/action/article?ID=21916" target="_blank">aici (si intr-un blog de pe cotidianul.ro)
Cand vad chestii din astea mi se pare ca nu mai stiu sa citesc bine in limba romana Cumva nu sunt in stare sa intrevad valentele educative ale acestui parteneriat: oare in clubul respectiv vin numai doctori docenti si le predau elevilor-clienti integralele duble si substitutia electrofila pe servetel? plus un comentariu la Luceafarul si un speech motivational pe tema educatia iti asigura un viitor in viata?
De plans si de rasul lumii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

un parteneriat pe bani ... nu are legatura cu altceva decat cu banii.

poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

E de rau ,dar se putea si mai rau,fereasca Dumnezeu,auzi la ei ,nu vor servi bauturi alcolice,parca le-or fi rusine sa ascund in buzunar la intrare in club.
Faza cu bodyguarzii pana la statia de autobuz e si mai tare,sper sa nu se intample violuri prin toalete.


Sophia 2ani 06.09.06
+34
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu vad de ce un elev de liceu nu poate iesi la dans. Pentru duminica seara mi se pare cam tirziu pina la ora 23, dar sint lucruri care mai pot fi negociate.
Daca nu se bea, nu se fumeaza, e un loc "safe" in care isi petrece timpul cu alti prieteni, ascultind muzica si dansind - eu zic ca-i o idee foarte buna.
Copiii trebuie sa faca integrale cit e ziua de lunga? Si duminica seara?
Eu ii felicit pentru idee, cred ca este foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Tare de tot!!!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Eu nu vad de ce un elev de liceu nu poate iesi la dans. Pentru duminica seara mi se pare cam tirziu pina la ora 23, dar sint lucruri care mai pot fi negociate.
Daca nu se bea, nu se fumeaza, e un loc "safe" in care isi petrece timpul cu alti prieteni, ascultind muzica si dansind - eu zic ca-i o idee foarte buna.
Copiii trebuie sa faca integrale cit e ziua de lunga? Si duminica seara?
Eu ii felicit pentru idee, cred ca este foarte buna.

Lume multa, oameni putini



Idem.
Tinand cont de faptul ca oricum ies prin diverse baruri inteleg ca s-a incercat un fel de discoteca de pe vremuri , club dupa modelul american pt. adolescenti samd.
Adica un loc cat de cat sub control.
Daca nu ar iesi deloc adolescentii prin baruri/cluburi/discoteci as inelege sa ne miram , dar tinand cont de faptul ca apar destul de des la urgenta adolescente in coma alcoolica si ca in cel putin un club din Tm stiu ca se luau droguri la greu cred ca e o idee bine venita.
Nu se face primavara , dar na , pt. unii e ok.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sint de acord cu Xio!
Ca adolescent am fost si eu la club in US, poate ca de aia nu vad nimc grav.
Exact, adolescentii au nevoie de un loc safe si ca parinte mi-as dori sa stiu ca exista un asemenea loc pentru copiii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Sint de acord cu Xio!
Ca adolescent am fost si eu la club in US, poate ca de aia nu vad nimc grav.
Exact, adolescentii au nevoie de un loc safe si ca parinte mi-as dori sa stiu ca exista un asemenea loc pentru copiii mei.

Lume multa, oameni putini

Si eu sunt de acord atata timp cat e safe nu vad unde este problema.E mai bine asa decat sa umble cine stie prin ce locuri.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Eu sint de acord ca scoala sa faca excursiile plicticoase de la muzeul de istorie naturala si numarat cu pasul trecatorile din Carpati.
Observatorul Astronomic si Muzeul Satului au nevoie de parteneriat cu Liceele nu Bamboo si Exotic,
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu ma refer la treaba cu parteneriatul, de fapt nu stiu care-i rostul.
Dar ideea de a exista un loc safe de distractie mi se pare foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Ramona ,ar fi safe daca asta s-ar intampla intrr-o tara in care se vor respecta cu adevarat legile.
Eu nu cred o secunda in ce spune doamna x,ca nu vor consuma alcool ,mie mie mai teama de consumul de alte substante ilicite.
Sunt de acord ca un adolescent sa aibe si astfel de iesiri ,distractii,dar nu duminica noaptea cand ei de fapt trebuie sa aibe vapul limpede pentru adoua zi dimineata la scoala.
ma rog,eu una sunt contra.

Sophia 2ani 06.09.06
+34
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput