Nostalgii pierdute !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Malinka, si eu tot 28 de ani si tot la 17 ani prima iubire.
Doar ca la mine s-a terminat dupa un an.

SI eu imi amintesc de frumoasa copilarie cand mancam vara doar in wee ingheata din aceea la pachet cum e untul, doar ca trebuia sa stam la coada nene ca sa ai bafta sa prinzi portia. Imi amintesc ca mie imi placea sa stau cu frate=miu la coada ca prindem lapte, paine, peste, pui ... ca ma imprieteneam cu copiii.
Imi amintesc de vacanta de vara cand mergeam la tara si ne lasau singuri acolo parintii, iar bunica-mea pleca la munca pe camp, iar noi toata ziua ne jucam in aer liber, eram tot timpul cu foamea-n glanda si ne era urat sa dormim in "casa mortilor" cum era poreclita camera unde s-au tinut in cosciug cei 3 morti, doi unchi si bunicul...imi amintesc ce inocenti eram, seara ii scriam lui Dumnezeu scrisori cu cine stie ce ma macina pe mine si Il rugam sa imi raspunda pana a doua zi...de dim verificam daca mi=a scris si ce suparata mai eram....credeam tot ce imi spunea mama, acum fi-miu la 4 ani nu ma crede pana nu vede cu ochii lui.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Deosebit de emotionant acest subiect.
Coplilaria si adolescenta sunt izvoare nesecate de amintiri. Ma regesesc cam in tot ce au scris fetele aici si am retrait aproape fiecare clipa.
Frumos , foarte frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Si peste vreo 20 de ani, o sa ne amintim suspinand cum postam noi mesaje aici pe DC.. ah ce vremuri, ah ce forumisti..
Mai nou ma gandesc la prezent ca si la un timp care va deveni in curand amintire si atunci il traiesc cat pot eu de intens..
Uneori imi strang fetita in brate si ma gandesc ca nu vreau sa se mai termine momentele astea, nu vreau sa treaca timpul si sa devina amintire.
Cand eram copii timpul era asa de lung, nu imi faceam nici o grija de trerea lui nemiloasa.. abia asteptam sa imi vina ziua de nastere..
ma gandeam ca trebie sa treaca o mie de ani pana o sa ajung la 30, ce varsta inaintata mi se parea...

Mergi la inceput