cum se vede criza financiara de la voi de acasa

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorr spune:

LA noi in casa se vede bine ,chiar foarte bine zic io .....io nu mai am servici deci un salar minus, mnumai sotu lucreaza si slava domnului ca la el este inca bine, ba chiar a fost avansat chiar daca lucreaza in domeniul auto , la tesa nu in vinzari . CU toata avansarea la anuntat sa nu-si faca vise de marirea chenzimei , s-au inghetat salariile ... momentan dintr-un salar traim 4 insi [bang si e tare greu
Adriana mami si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

Dar totusi...ce e sporul de antena?

Jas, e doar o modalitate de a rotunji veniturile unor bugetari. Si sa stii ca nu numai la firmele private s-ar rade de o asemenea solicitare, ci si la societati cu capital integral de stat, dar care nu beneficiaza de sume de la buget, unde singurul spor acordat e cel de vechime pentru ca e prevazut expres in Codul Muncii, implicit in contractul colectiv de munca, iar nivelul salariilor e cam acelasi ca si la bugetari. Eu, de exemplu, am biroul pozitionat fix "la umbra" unui turn de 40 de metri pe care se afla 13 antene. Cei de la APM au facut masuratori si rezultatul a fost ca as putea fi afectata. Asta acu vreun an jumate. Cum n-am primit nici un spor ma gandesc ca nr. antenelor mi-o fi purtat ghinion...

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mindy

Io zic ca acum ar fi momentul sa ne inscriem la niste cursuri de arte martiale, sa fim pregatiti in caz ca vom ajunge sa ne batem de la mancare.


Mda, iata ceva concret. Asta chiar este un sfat bun de urmat
Mindy.

Guestus, tragedia e ca si aia care muncesc (in sensul fizic pe care-l sugerezi) tot in numaratul banilor se poticnesc. N-au ce numara. S-au pomenit dintr-o data cu plugul pe plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Aha!

M-am lamurit acum.

Mergi la inceput