AZI e verdictul cu Ucraina - la Haga

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sper sa nu va stergeti raspunsurile de pomina.
Eliza,Sirimie,Marina voi chiar nu vreti sa intelegeti ca sustineti un contract PENAL facut de guvernul trecut in care tara este praduita?De ce nu putea ramane contractul in forma initiala in care aveam 45% participare la profit?
Nu mai incercati abureala cu penalitati;a fost un contract din 1992;de ce penalitati?
Adica imi insultati neuronii incercand sa ma convingeti ca este mai bun contractul cu redevente intre 3 si 13% decat daca primeam in participatiune 45%?Unde mai pui ca redeventele nici nu sunt platite in natura ci in bani si cine stie la ce evaluari.
Eu m-am cam lamurit cum stau lucrurile cu afacerea asta,nu o comentez,dar momentan ma intreb f. serios ce ganditi voi de fapt.
Sunteti vechi pe aici ne-am intalnit in diverse subiecte dar reactia voastra imi da de gandit.Oscilez intre inconstienta,probabil afinitate partinica precum microbistii care isi sustin echipa de fotbal neconditionat,dar poate si o f. buna cunoastere a faptelor discutate aici cu incercari de dezinformare;in ultima varianta este trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Capcaunule vad ca te amuzi,dar stii tu vorba aceea cu musca si laptele? Mediteaza si incearca sa te incadrezi totusi on-topic.Nu de alta dar am sa pierd mai mult timp acum cand stiu ca stai cu pixul,pardon cu mouse-ul,sa-mi vanezi greselile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Sunteti vechi pe aici ne-am intalnit in diverse subiecte dar reactia voastra imi da de gandit.Oscilez intre inconstienta,probabil afinitate partinica precum microbistii care isi sustin echipa de fotbal neconditionat,dar poate si o f. buna cunoastere a faptelor discutate aici cu incercari de dezinformare;in ultima varianta este trist.

b.nica, in calitatea ta de doctor, ce diagnostic ii dai unui pacient care sustine ca oricine nu este de acord cu parerile lui, fie este inconstient, fie dezinformeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Capcaunule vad ca te amuzi,dar stii tu vorba aceea cu musca si laptele? Mediteaza si incearca sa te incadrezi totusi on-topic.

On-topic:
b.nica, tu nu vezi campul din cauza sondelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Sunteti vechi pe aici ne-am intalnit in diverse subiecte dar reactia voastra imi da de gandit.Oscilez intre inconstienta,probabil afinitate partinica precum microbistii care isi sustin echipa de fotbal neconditionat,dar poate si o f. buna cunoastere a faptelor discutate aici cu incercari de dezinformare;in ultima varianta este trist.

b.nica, in calitatea ta de doctor, ce diagnostic ii dai unui pacient care sustine ca oricine nu este de acord cu parerile lui, fie este inconstient, fie dezinformeaza?




Capcaune, stai asa nitel ca B.nica nu ti-a spus ce fel de medic e. De ce o pui acum in difilcultate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Capcaune, stai asa nitel ca B.nica nu ti-a spus ce fel de medic e. De ce o pui acum in difilcultate?

O fi medicul personal al lui Chavez? Altul care sustinea ca imperialistii au pus laba pe campurile petrolifere si acum www.iht.com/articles/2009/01/15/america/15venez.php" target="_blank">isi musca limba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Ouu!,Lady J sa inteleg ca tu te incadrezi in categoria INFORMAT?
Si in functie de superiorii carora ii dai socoteala ce relevanta are specializarea mea?

LadyJ (), ti-ai asigurat locul alaturi de Simona, Eliza si Marina in randul suspectelor de hac(ker)uit calculatoare personale.

PS. LadyJ, spune-mi in soapta (fara sa te auda b.nica): tu pentru ce companie petroliera lucrezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

b.nica te legi de persoane nu de idei. Gresesti.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Discursul public isi imbraca haina de campanie electorala. Incep sa se cristalizeze temele cu cirlig la public. Si, cita vreme alea de pina acum au fost bune si s-au incadrat perfect cu clima si ambientul, de ce le-ar schimba. Le scutura nitel de praf, mai schimba actorii, si-s ca noi.


Eu nu inteleg cum e cu putinta ca publicul larg sa "puna botul" la asemenea manip.ulari evidente.

a. De ce deplingem cu lacrimi amare pierderea suprafetei cistigate la Haga? De hartile acelea dai la tot pasul, chiar nu se remarca faptul ca suprafetele concesionate sint doar o parte din intreaga arie? Si ca, la urma urmei, "triunghiuletele" Sterling-ului sint aproape neinsemnate comparativ cu tarlaua OMV-ului?
R: momentul Haga a incintat poporul mai ceva ca o reusita a nationalei de fotbal. Hai sa profitam de sensibilitatea proaspat aparuta.

b. De ce ni s-a pus pata pe Sterling? In conditiile in care OMV-ul dispune de o suprafata concesionata muuult mai mare iar conditiile concesionarii sint similare sau chiar mai discutabile decit cele prevazute in contractul cu Sterling, nu ar fi normal sa ne ingrijoreze in egala masura?
R: Sterling-ul are marele avantaj ca poate fi legat (mai fortat, da' merge si asa) de balaurul neaos, de "mogulul de serviciu", cel pe care sintem de ani de zile dresati sa-l consideram personajul negativ din poveste, Patriciu. OMV-ul de cine naiba sa-l legi? De Vintu? Ah, nu ne e de folos, ca-i de-al nostru.

c. De ce sarim la gitul lui Tariceanu, de ce omitem faptul ca el a semnat un act care se incadra in prevederile unei legi romanesti pe care nu el o promovase, trecind sub tacere contributia altitor alti oameni de vaza ai politichiei romanesti la situatiune?
R: Din "sistemul ticalosit", din "penalii 322", numa' Tariceanu a ramas in afara puterii, ailalti ne sint parteneri. Il facem tinta vie.

d. De ce sintem dresati sa vedem intr-o concesiune o "vindere a tarii"?
R: La un popor in majoritate sarac, needucat, polarizat social, care inca mai are nostalgia perioadei in care se credea "proprietar-producator-beneficiar" a tot ce misca in patrie, genul asta de idee prinde la fix. Antipatia pop.ulara fata de "exploatatori", fata de "verosii afaceristi care s-au imbogatit din sudoarea poporului" are radacini adinci, trebuie numai un pic stirnita.

E foarte simplu.
Reteta succesului garantat.

Cred ca nici in 100 de ani n-o sa intram in rindul lumii.






Mergi la inceput