Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

Citat:

nu toate romancele sint materialiste, numai cele 3 prietene ale tale


am uitat sa zic - in mod evident cele care nu-s materialiste sint invidioase

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@



Da! Si acum se naste intrebarea secolului:
Cum e mai rau, sa fii materialista sau invidioasa pe materialismul altora?

Astept raspuns de la muffin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui buli

Citat:

nu toate romancele sint materialiste, numai cele 3 prietene ale tale


am uitat sa zic - in mod evident cele care nu-s materialiste sint invidioase

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@



Da! Si acum se naste intrebarea secolului:
Cum e mai rau, sa fii materialista sau invidioasa pe materialismul altora?

Astept raspuns de la muffin


de la noi nu?
mai, pretenele lu' muffin au castigat la loto, jtiu io!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui buli

Citat:

nu toate romancele sint materialiste, numai cele 3 prietene ale tale


am uitat sa zic - in mod evident cele care nu-s materialiste sint invidioase

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@



Da! Si acum se naste intrebarea secolului:
Cum e mai rau, sa fii materialista sau invidioasa pe materialismul altora?

Astept raspuns de la muffin


de la noi nu?






Nu ,ca nu pareti a avea probleme dŽastea existentiale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui buli

nu toate romancele sint materialiste, numai cele 3 prietene ale tale



www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@


Si a lui Miss parker!Dana




Eu sunt ca blackpantero mi-am luat sot strain,tinar(cind ne-am casatorit avea 31),frumos(noa,aici e relativa treaba dar io asa il vad),cu studii,cu muschi si cu multe alte calitati .Tre'sa recunosc ca atunci cind ne-am casatorit nu l-am intrebat citi bani are,ce salariu are(era student la doctorat deci nu cistiga mult pe vremea aia) si nici Mercedes si vila nu mi-a luat si nici nu i-am cerut .

Muffin ,am intrebare pt tine...de unde stii tu ca sotii prietenelor tale sunt sub limita banalitatii?

Stii cum se zice,gusturile nu se discuta...dca te referi la cazuri gen Columbenii,atunci te inteleg...


[/quote]

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:

Cum e mai rau, sa fii materialista sau invidioasa pe materialismul altora?

eu zic ca-i mai bine sa fii materialista - ca sa le trimiti vederi din bora-bora invidioaselor

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Nu inteleg de ce aduci vorba despre rasism aici pentru ca nu e vorba deloc de rasism. Daca spui de cineva ca e burtos sau impotent - nu inseamna ca ii renegi dreptul la vot sau la alte drepturi sociale.
Si daca Ab tu te-ai casatorit cu Justin Timberlake (in secret) sau cu Robert de Niro - iar divaghezi de la subject. Vorbim despre faptul limpede ca multe romance sunt interesate de bani. Just like this. Nu neg ca sunt cazuri fericite si cupluri perfect armonioase, intre romance si stranieri, insa, imi permit sa vorbesc despre o mare parte de femei...O alta parte.


da asa pentru kultura noastra generala, cam cate femei casatorite din interes cunosti? cateva materialiste...in afara de cele trei prietene.

si nu din auzite, de la guestus sau xenocid...ci din purele si sfintele tale cunostinte!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin
Si daca Ab tu te-ai casatorit cu Justin Timberlake (in secret) sau cu Robert de Niro - iar divaghezi de la subject. Vorbim despre faptul limpede ca multe romance sunt interesate de bani. Just like this. Nu neg ca sunt cazuri fericite si cupluri perfect armonioase, intre romance si stranieri, insa, imi permit sa vorbesc despre o mare parte de femei...O alta parte.



Mey io nu-s Ab is AB zisa si ET banatean.; Sunt de-o frumusete rapitoare si am un glas de privighetoare si fugeau actorii dupa mine si io fugeam de ei.... A fost o poveste teribila O telenovelaaaaa cu paaac si tzoooc Si prietenele mele au plans si mama a jelit si fratii au scos pusca s-or inecat amarul in palinca :))

Tu nu negi ca dai cu epitete si categorisesti natii asa rasist, nooo ... tu esti sincer invidioasa

In cazul meu poti sa fii. Cand l-am luat eram tineri, frumosi, nebuni si saraci. Si lumea era a noastra. Acum e a copiilor nostri si parca e mai frumoasa.

Si invata si tu ceva ... mey mama.. in lumea asta, cu bani ai ce imagine vrei tu. Daca ai banii poti sa-ti faci ce corp vrei tu... numai sa vrei...si bineinteles daca tu asta crezi ca merita in viata.
Imi face placere ca al meu ii atractiv, dar in casnicie e mult mai exciting interiorul decat exteriorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Pe bune ca mi-ai facut pofta.
Am cautat peste tot in casa sa vad poate a mai ramas vreo punga din aia care se baga direct la microunde ,dar nu mai ammmmm.
M-am dat la o ciocolata amara ,sper sa ma consolez cumva.


Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ioi, Ionica, nu vazui ca esti cu burtica.Sorry!

Hai mai Muffin, ce naiba sa iti spuna femeile de aici? Cu ce sa fie sincere? Uite daca vrei io iti trimit o poza sa vezi ca sunt sincera si oricum daca nu as fi te-ar incalzi cu ceva?
S-ar imbunatati viata ta cu ceva?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



ionica, vezi daca nu esti materialista, acum aveai in camara popcorn!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

www.creditareresponsabila.ro/2009/01/13/din-dragoste-si-pentru-bani/" target="_blank"> din dragoste si pentru bani

asta mi-a placut :)
"Cauta-i pe cei cu bani si apoi casatoreste-te din dragoste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Sunteti invidioase si rele pe cele 3 prietene ale muffin.
S-au casatorit separat sau in grup? Is ca secta?

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput