Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Era mai rau daca barbatii bine erau luati de araboaice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina
[Ha..ha...Stii ce?
Romanii de azi sunt foarte ofitcati ca italienii, arabii si japonezii , le-au luat cele mai frumaose femei. Iar lor le-a ramas doar depresatele , lesinatele si grasele.


amina, sunt un pic nelamurita... noi astea de am ramas romanilor suntem si depresate si lesinate si grase in acelasi timp? sau doar depresate, lesinate sau grase? sau combinatii de trei luate cate doua?

hai, lumineaza-ne tu ca muffin ne-a lamurit cum e cu cele casatorite cu straini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Era mai rau daca barbatii bine erau luati de araboaice


Ai grija sa nu puna vreo araboiaca ochii pe tine sau muffin.
Am auzit ca tu esti plin de bani, destept, tripod, si supermacho.
Cica ea nu jigneste pe nimeni dar in schimb jigneste o natie intreaga.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Ia faceti loc dom'le!!

Chiar asa: persoanele necasatorite cu japonezi urati si misogini , italieni burtosi, arabi imputiti si englezoaice betive sa paraseasca incinta !!

Revenind: io abia am reusit sa ma loghez ca merge ca dreaq internetul in bora bora. Tot mai bun era frate, dial-up-ul de la mama.

LadyJ sa stii ca Giorgio era ocupat si nu mai primea vizite, dar era Karl pe-acolo si de plictiseaaa, ceva de groaza. Si sa stii ca am incercat eu chestia cu sampania. NU e adevarat! Mi-a fost rau si imi venea sa dau la boboci din clipa in clipa. Doctorul din private jet-ul meu m-a consultat si a zis ca e toxiinfectie. Cand am auzit chestia asta, am pus mana pe telefonul meu din haur ,cu taste de diamente si l-am luat la rost pe bucatarul personal. Pana la urma a recunoscut ca s-ar putea ca muffin-ul ala de la desert sa-mi fi provocat atata greata. Ce naiba o fi bagat in muffin-ul ala frate, ca am suportat efectele secundare si a doua zi: ?!!
Una peste alta acum sunt bine si incerc sa ma refac in noua mea vila de pe malul Pacificului ( mi-a luat-o japonezul meu misogin; cum nu-l stii?!? e ala cu care sunt "combinata" cu acte de aproape 10 ani. I-am pus piciorul in prag si i-am zis: " avand in vedere ca am suportat atatea ani mintea ta in colturi de 90 de grade, trebuie sa ma recompensezi material, cumva". El a recunoscut ca e MUUULT sub linia banalitatii si a acceptat. )

Pentru cine mai vrea sa stie cum ma simt, las si adresa unde ma pot gasi: judetul Visterie, orasul Lingou, strada Banul (fara numar!fara numar!).

Semneaza Raluca Materialistu' Suzuki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
citat din mesajul lui addinel

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina
[Ha..ha...Stii ce?
Romanii de azi sunt foarte ofitcati ca italienii, arabii si japonezii , le-au luat cele mai frumaose femei. Iar lor le-a ramas doar depresatele , lesinatele si grasele.


amina, sunt un pic nelamurita... noi astea de am ramas romanilor suntem si depresate si lesinate si grase in acelasi timp? sau doar depresate, lesinate sau grase? sau combinatii de trei luate cate doua?

hai, lumineaza-ne tu ca muffin ne-a lamurit cum e cu cele casatorite cu straini.

mama lu' maria

randuri pentru maria


Pai, eu nu stiu, asa zic barbatii romani. Pe ei poti sa-i intrebi. Muffin te-a lamurit pentru ca e critica ei , nu a mea.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
Pana la urma a recunoscut ca s-ar putea ca muffin-ul ala de la desert sa-mi fi provocat atata greata


Cred ca avea colesterol mult.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

asa..putina revolutie nu strica ...dar daca voi va pierdeti vocea stiti destule kanji sa comunicati cu japonezu" ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
cred ca mufffin se intreaba de ce japonezii muncesc 14h/zi cind au asa neveste dragute acasa


Guestus s-a rezovat problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Citat:
citat din mesajul lui addinel

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina
[Ha..ha...Stii ce?
Romanii de azi sunt foarte ofitcati ca italienii, arabii si japonezii , le-au luat cele mai frumaose femei. Iar lor le-a ramas doar depresatele , lesinatele si grasele.


amina, sunt un pic nelamurita... noi astea de am ramas romanilor suntem si depresate si lesinate si grase in acelasi timp? sau doar depresate, lesinate sau grase? sau combinatii de trei luate cate doua?

hai, lumineaza-ne tu ca muffin ne-a lamurit cum e cu cele casatorite cu straini.




Pai, eu nu stiu, asa zic barbatii romani. Pe ei poti sa-i intrebi. Muffin te-a lamurit pentru ca e critica ei , nu a mea.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.


pai uite, data viitoare cand ti s-or mai destainui barbatii romani intreaba-i pentru mine si chestia asta pe ei i-as intreba, dar nu am auzit pana acum pe vreunu plangandu-se.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu


Stiu ca e sanatos sa fii materialist in limita bunului-simt. Cui nu-i place sa aiba un job bine platit, sa aiba o independenta financiara ? Mie imi place. Cu banii iti poti cumpara multe lucruri faine pt. tine si cei dragi, poti sa fii generos, poti sa calatoresti, sa-ti implinesti vise, sa nu depinzi de nimeni si sa spui pas cui te calca pe coada.

Maria


Maria sunt asa de obosita si poate de asta nu-tzeleg ce legatura are ce-ai scris tu aici cu materialismul pomenit de Muffin!



Are legatura cu materialismul in general. Ca si materialismul are mai multe fete, iar eu voiam sa scot in evidenta ca a fi materialist nu e neaparat ceva blamabil.

Maria

Mergi la inceput