Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu


Stiu ca e sanatos sa fii materialist in limita bunului-simt. Cui nu-i place sa aiba un job bine platit, sa aiba o independenta financiara ? Mie imi place. Cu banii iti poti cumpara multe lucruri faine pt. tine si cei dragi, poti sa fii generos, poti sa calatoresti, sa-ti implinesti vise, sa nu depinzi de nimeni si sa spui pas cui te calca pe coada.

Maria


Maria sunt asa de obosita si poate de asta nu-tzeleg ce legatura are ce-ai scris tu aici cu materialismul pomenit de Muffin!
Ca fetitzele alea ,papusele prietene de-ale ei,nu-s casatorite cu specimelnele alea de italieni si japonezi si au si o cariera undeva in spate!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui aura_m

Parerea mea, eu sunt casatorita cu un roman, dar eu cred ca peste tot sunt oameni materialisti si mai cred ca romancele pe langa faptul ca sunt frumoase sunt gospodine si nu cred ca sunt materialiste, de aceea sunt innebuniti strainii dupa romance, ca noi suntem simple. Fratele meu este plecat de ani de zile in Anglia si zice ca daca vrea sa se insoare o va face cu o romanca ptr ca englezoaicele sunt betive si tot o romanca tine mai bine casa.

AURA



asa...ca bine zicea Mihaelka din lac direct in put

Astea sunt clisee periculoase si total neadevarate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_hat spune:

Citat:
Ca sa fie clar, 'romancele sunt gospodine' mi se pare la fel de periculos


Cat adevar Pana la urma ce inseamna sa fii gospodina?

Acu' .. daca io cand m-am luat cu sotu', eu nu aveam zestre , dar el avea un aragaz si un frigider de pe vremea cand era bunica tanara , se cheama ca am fost materialista ? Ca deh..avea mai mult ca mine si ca pretendentu' nr. 2

Oricum pentru distractie, am avut o zi proasta, dar mi-am revenit cu subiectul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_hat

Citat:
Ca sa fie clar, 'romancele sunt gospodine' mi se pare la fel de periculos


Cat adevar Pana la urma ce inseamna sa fii gospodina?

Acu' .. daca io cand m-am luat cu sotu', eu nu aveam zestre , dar el avea un aragaz si un frigider de pe vremea cand era bunica tanara , se cheama ca am fost materialista ? Ca deh..avea mai mult ca mine si ca pretendentu' nr. 2

Oricum pentru distractie, am avut o zi proasta, dar mi-am revenit cu subiectul asta



ei, daca ti s-a inseninat ziua, sau seara, ma rog, inseaman ac tot e bun la ceva subiectul asta.

ca domn'soara muffin a plecat in vacanta, se vede deja! am primit vedere, nu din Bora Bora, doar din Sahara!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Sunt convinsa ca toti cei ce ati scris la acest subiect stiti foarte bine ce inseamna materialismul si la ce foloseste.

Kariguld, eu daca merg in vacanta in Mauritius in decembrie inseamna ca sunt suficient de materialista?

Muffin,iti urez un mariage fericit cu printul si calul lui alb si sa traiti pana la adanci batraneti in padurea fermecata

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Sunt convinsa ca toti cei ce ati scris la acest subiect stiti foarte bine ce inseamna materialismul si la ce foloseste.

Kariguld, eu daca merg in vacanta in Mauritius in decembrie inseamna ca sunt suficient de materialista?

Muffin,iti urez un mariage fericit cu printul si calul lui alb si sa traiti pana la adanci batraneti in padurea fermecata

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



nu mama, tu nu esti materialista ca nu aveai popcorn aseara in casa!
sper ca nu ti-a fost rau ca ai poftit?!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Mi-a fost pofta ce-i drept dar mi-a trecut repede.
In schimb am fost insomniaca toata noaptea ,m-am tot gandit de ce nu vrea Muffin sa o combat?

Muffin, daca-mi vezi barbatu in chiloti iti curg balele!

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Sunt convinsa ca toti cei ce ati scris la acest subiect stiti foarte bine ce inseamna materialismul si la ce foloseste.

Kariguld, eu daca merg in vacanta in Mauritius in decembrie inseamna ca sunt suficient de materialista?

Muffin,iti urez un mariage fericit cu printul si calul lui alb si sa traiti pana la adanci batraneti in padurea fermecata

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



nu mama, tu nu esti materialista ca nu aveai popcorn aseara in casa!
sper ca nu ti-a fost rau ca ai poftit?!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"






Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
Ce anume le atrage pe frumoasele romance care se marita (sau combina)cu japonezi urati, misogini si cu mintea patratoasa?



Fiinca iti pemrmiti sa critici o civilizatie cu 200 de ani inaintea Romaniei, o societate aproape perfecta si cu inalte calitati morale, imi permit si eu sa te intreb daca cunosti cumva principiile care stau la baza mentalitatii japoneze? "Minte patratoasa", te rog detaliza-mi!

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Fiinca iti pemrmiti sa critici o civilizatie cu 200 de ani inaintea Romaniei, o societate aproape perfecta si cu inalte calitati morale, imi permit si eu sa te intreb daca cunosti cumva principiile care stau la baza mentalitatii japoneze? "Minte patratoasa", te rog detaliza-mi!


cred ca mufffin se intreaba de ce japonezii muncesc 14h/zi cind au asa neveste dragute acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Fiinca iti pemrmiti sa critici o civilizatie cu 200 de ani inaintea Romaniei, o societate aproape perfecta si cu inalte calitati morale, imi permit si eu sa te intreb daca cunosti cumva principiile care stau la baza mentalitatii japoneze? "Minte patratoasa", te rog detaliza-mi!


cred ca mufffin se intreaba de ce japonezii muncesc 14h/zi cind au asa neveste dragute acasa


Ha..ha...Stii ce?
Romanii de azi sunt foarte ofitcati ca italienii, arabii si japonezii , le-au luat cele mai frumaose femei. Iar lor le-a ramas doar depresatele , lesinatele si grasele.
In Timisoara se spune ca-s cele mai frumoase femei. la un moment dat intreba cineva , de ce nu mai sunt? Raspunsul a fost.
-Pentru ca le-ai luat arabii si italineii!

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput