Sunt femeile fara indemanare la volan???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

na ca v-ati ofuscat deja....sunt soferite si soferite...acum, cele care conduc mai rau sunt bune in alte domenii iar cele care conduc super(masina) au lipsuri in alte parti.
de ce sa ne suparam? ca doar nu-i nimeni perfect, oricat ne-am stradui ...toata viata invatam si iar invatam si tot nestiutori(in unele domenii) murim.

cand am facut scoala de soferi, mai mult de douaj' de ani in urma, instructorul auto mi-a spus ca: "femeile cresc copii, stau acasa, fac mancare....nu invata sa conduca masinile!!" pe vremea aia nu multe femei isi luau permis auto. io i-am replicat la instructor :"bre, io nu-s maritata, deci in consecinta prima lectie pentru casnicie e carnetul de sofer!" (m-am casatorit dupa cativa ani)






*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************


~ Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie~
Jean de la Bruyere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

eu nu ma recunosc in filmuletul ala,eu de obicei asa conduc:

http://ie.youtube.com/watch?v=1vxQl2IX3rI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Tot p.s.

Acum inteleg......

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Ocebine

Am senzatia ca te-ai simtit lezata,stii cum este, cand te simti cu musca pe caciula!

Hai fii acceptata (aleluia)ca stii sa conduci American style,desi ma faci sa rad cand ma gandesc din nou la film.
Nu te-a facut nimeni proasta,am spus doar ca e ca in filmul cu prosti ,atata timp cat la volan au fost filmate femeile cu pricina spuneam ca ne caracterizeaza la modul general si nicidecum nu m-am gandit la tine ocebine care traieste in NY si conduce bine ,basca nu-i nici blonda.

MARU

Pai sa stii ca voi face o lista aparte doar cu femei care stiu sa conduca foarte bine!

Am auzit multi barbati aici in germania vorbind foarte urat despre femeile lor la volan.

Viteza imi place si mie,cinea a spus ca ma intimideaza,din contra ,masina mea e ca si a doua piele a mea.

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



OK...unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...

PS...sint blonda!

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."



Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Tot p.s.

Acum inteleg......



Ma indoiesc....

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Bazat pe studiile facute de companiile de asigurari a reiesit ca femeile sunt mai precaute, au o capacitate mai puternica la multi-tasking, nu sunt considerate o amenintare pe sosea si au o rata mai mica la accidente. Drept urmare asigurarea pe luna este mai joasa decat a unui barbat.
Barbatii, biologic, sunt mai agresivi, nerabdatori, isi doresc sa cunoasca potentialul masinii si sa depaseasca limitele. Nu se pierd cu firea asa de usor ca femeile. Ei sunt mai implicati in cazuri de condus sub influenta alcoolului, multe amenzi de depasire a vitezei.
Ce am remarcat: femeile au tendinta de a mai face ceva in timp ce conduc. Chiar am analizat comportamentul femeilor la volan. Majoritatea isi aplica un ruj, un contur la ochi, isi aranjeaza bigudiurile sau un zuluf mai rebel, isi analizeaza un rid-doua, mai baga si un text message, mai cotrobaie ceva la fundul unei genti, ba chiar se spala pe dinti sau isi intorc privirea catre copiii aflati in scaunele din spate. Rezultat: accident. Lipsa de atentie. Multora le place sa isi ataseze la oglinda tot felul de zdrancanele ce le obtureaza vederea.
Creierul feminim nu este asa de bun la perceptia spatiala, de aceea femeile fac accidente usurele. Un buf intr-o parcare, un dat cu spatele, sau uita sa bage masina in R si cand colo ea o ia inainte .
De asemeni, femeile le vad mai rautacioase la volan. Putine acorda prioritate, nu sunt deloc tolerante fata de alte masini.
De multe ori mi s-a intamplat sa nu fiu lasata sa intru pe autostrada sau sa depasesc banda pentru ca in spatele meu conducea o femeie masina.
Eu in 14 ani de condus am avut trei accidente. Unul s-a intamplat acum 7 ani, iar in noiembrie anul trecut, in decursul a doua saptamani am avut doua accidente. primul a fost din vina mea ca am facut un U turn unde nu aveam vizibilitate, iar la al doilea m-a lovit o tipa din spate.
Eu cred ca temperamentul persoanei reflecta stilul de condus.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Uite o dovada cu blonde!
http://www.youtube.com/watch?v=XTzLL3xt5r0&feature=related

Roagate sa nu apara Guestus la subiect,el poate sa-ti explice mai bine ca mine ,vad ca nu te intelegi cu femeile,poate cu barbatii!

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Tot p.s.

Acum inteleg......



Ma indoiesc....

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."



Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

io-te, daca n-aveti destui chinezi, acu' va legati de femei...


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.24]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Ocebine,

DA,ne caracterizeaza pe noi femeile acel film,hai fii tu exceptia de la regula ,dar bate in lemn ca nu se stie niciodata.

s-apoi cu automata sunt si eu as pe autostrada in germania,sa va vad la Paris cum parcati fara sa cabosati bumberul.
Ce sa spun, s-a nascut femeia perfecta la volan!


Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Citat:
citat din mesajul lui ionica



Super tare filmuletul si ne caracterizeaza perfect!
am avut si eu ocazia sa iau dupa mine o barierea de parcare

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy




Mai bine ai spune ca TE caracterizeaza. Nu ma regasesc in filmulet.
Nu cred ca femeile conduc mai prost decit barbatii. Sofatul este invatat...nu te nasti cu volanul in mina, ci inveti sa conduci si cu cit exersezi mai mult, cu atit devii mai bun.
Daca sotia conduce doar duminica cind bea sotul un pahar de vin...cum naiba sa conduca bine?



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."



Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy




In cazul asta ma trec si eu pe lista cu exceptiile de la regula

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Moamaaa,am ras de m-am spart.
Parerea mea e ca barbatii au intr-adevar un spirit de observatie la volan mai accentuat decat al femeilor,o vigilenta aparte,dar femeile sunt totusi mai atente,se concentreaza mai bine,poate din cauza asta nu putem avea atentia distributiva asa cum o au barbatii...Desi,experienta conteaza,fie soferul barbat sau femeie.


Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Mey...deja vad ca au iesit ceva "scantei" pe la "bujii"...eu vin si zic asa: am vazut femei care sunt super soferite si care dau clasa multor barbati, am vazut barbati care sunt vai de mama lor la volan, am vazut si femei si barbati "weekendisti" care scot masina din parcare o data la doua sapatamani si care merg cu 10 la ora pe banda a doua...experienta conteaza enorm, condusul in fiecare zi in trafic, cu situatii reale de trafic (nu de noapte sau de sfarsit de saptamana) conteaza enorm...pentru reflexe si pentru curaj si pentru indemanare. Instructorul meu auto fusese pilot de curse si de fiecare data cand ma suiam in masina imi explica "este esential sa inveti sa te strecori in trafic fara sa-i deranjezi pe ceilalti din jur, dar tu sa ajungi la destinatie mai repede si mai sigur decat ei- peste ani traficul va fi de 10 ori mai rau"...cata dreptate a avut...asta se petrecerea acum mult mai mult de 10 ani si da, pot sa spun ca de la el nu am invata sa parchez bine (asta am invata mai tarziu de la actualul meu sot (si fac parcari in orice locsor), dar am invatat sa ma strecor, sa conduc sportiv, sa nu ma injure soferii din trafic ca sunt cratita si merg cu 10 la ora si ca "pisu boului"...eu una ma consider un sofer bun spre foarte bun (ca de, ca orice om o mai comit si eu)...si nu ma supar daca altii cred altceva despre femei...important este sa-ti si placa sa conduci...ori eu ador sa conduc...o plimb pe fata mea cu masina de cand avea 4 zile!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput