Despre nunta..sfaturi, va rog

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Madi verighetele le-am luat de langa spitalul Sf. Pantelimon. Este un magazin cu bijuterii in aceeasi incapere cu un second-hand. Sunt din aur galben, simple, putin patratoase si cu o mica pietricica. Noua ne-au placut.
Pantofi am cautat si prin Unirii, Cocor, Mall. Eu sunt cam ciufuta la gusturi si pana imi gasesc ceva umblu de imi intra picioarele in fund!!! Sambata am fost in Mall si gasisem ceva la Fiorangelo, la reduceri (of course!!!) si pana m-am invartit eu s-au dat. Erau 2,5 mil.
Jasmine, preturile ptr filma camera digitala cam asa sunt. Ti-am zis ce scoruri mi-a zis mie tipa care imi filmeaza mie. Ptr filmat cu camera norma 100usd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Cam cum socotiti voi cata bautura trebuie cumparata in functie de nr de persoane?De exemplu vinul,cam cati litri?Si cam cate feluri de bautura v-ati gandit sa aveti la masa?Eu as vrea sa fie mai multe feluri dar niste prieteni mi-au zis ca cel mai bine e sa ai un singur fel de tarie si un singur fel de vin ca sa nu se imbete poporu' :_)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

Cam cum socotiti voi cata bautura trebuie cumparata in functie de nr de persoane?De exemplu vinul,cam cati litri?Si cam cate feluri de bautura v-ati gandit sa aveti la masa?Eu as vrea sa fie mai multe feluri dar niste prieteni mi-au zis ca cel mai bine e sa ai un singur fel de tarie si un singur fel de vin ca sa nu se imbete poporu' :_)).




Jasmine, eu inca nu am ajuns aici, dar cred ca vom socoti in functie de numarul de persoane. De exemplu, un litru de vin la 2-3 persoane...cred! Iar despre felurile de bauturi, eu cred ca ar trebui sa existe totusi mai multe tipuri, ca sa incerci sa multumesti cit mai multa lume. De exemplu, nu cred ca multor femei le place vodca, asa ca va trebui sa ai si altceva...Parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Jasmine, noi am socotit vinul la 1 litru de persona si bautura alcoolica cca 100gr de persoana. Noi am cumparat whisky(6-7litri), martini(5litri) si gin(5litri), ca bauturi alcoolice ptr 120-130 pers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Dar fructe, prajiturele si “nimicuri“ d-astea, de unde ati luat?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Soacra mea a luat 3kg alune din Metro si fructele le luam cu cateva zile inainte cu o zi, sa nu se strice. Probabil o sa luam si niste fursecuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Oricum o sa iau si niste Garrone pt ca tipele sigur nu vor palinca..Ma refeream la bauturile "barbatesti":daca am o palinca din aia de te ia ameteala imediat,mai pun si whisky,martini,coniac,gin....?
Alunele le voi lua din Metro sau Carrefour,fursecuri si prajiturele de la cofetaria Ana si fructele tot asa,cu o zi inainte,ca sa fie proaspete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Sigur va trebui sa iei si niste whisky sau gin, dar cred ca mai bine whisky. Jasmine, ai fost sa intrebi la local daca te lasa cu ceva?
Noi ne ducem sambata sa vedem o nunta la Caro, sa vedem cum au aranjat mesele, salile, chestii din astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Fetelor, mi-am luat materiale. Nu toate ca am ajuns in Mall si materialul pe care-l doream eu era de fapt perdea . Azi ma duc sa-mi cumpar restul!!!
Jasmine, e bine ca te primesc si cu atat. Noi bauturile alcoolice le-am luat de la Clubul Diplomatilor (duty free) si am iesit mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:


draga madi, in primul rand felicitari!!
eu m-am casatorit anul acesta in iulie. pot sa-ti spun ca acest eveniment este minunat. cel putin asa a fost pt. mine.sa nu lasi pe nimeni si nimic sa-ti strice buna dispozitie!!! voi doi sunteti cei care contati , este ziua voastra. va trebui sa aveti grija , totusi si de invitati, pt. ca unii se mai supara, de obicei aceia la care te astepti mai putin.(vorbesc din experinta-neplacuta, de altfel).
noi am facut in primul rand rezervarea la restaurant cu 8 luni inainte, ca sa fim siguri ca va fi ok. in martie am facut rezervarea la biserica, apoi, in aprilie mi-am facut rochia, mi-am luat pantofi,am comandat invitatiile etc. in mai amvorbit cu dj-ul. ne-am intalnit de mai multe ori cu el pt. a ne asigura ca este ceea ce ne dorim. a fost super: muzica a fost neasteptat de buna, exact cum vroiam. daca vrei ti-l recomand cu caldura, toti invitatii au fost incantati. muzica este ft. importanta la o nunta.sotul meu a fost mai lenes, si-a luat hainele in ultima saptamana, inainte de nunta, stii cum sunt barbatii.
am avut de asemenea un fotograf ft. bun, ceva mai scump, dar a meritat banii.cameramanul ne-a fost recomandat de dj, cu el am vorbit cam cu o luna inainte de nunta.
sunt multe de spus... cununia civila am facut-o cu o saptmana inainte de nunta, apoi am mers acasa cu prietenii apropiati, am facut un gratar. a fost mult mai bine asa pt. ca a fost mai putin obositor, desi emotiile au fost de 2 ori mai mari! trebuie vorbit din timp la starea civila pt. ca de obicei sunt cozi destul de mari, se fac programari etc.
daca mai ai nevoie de alte informatii, nu ezita sa-mi scrii, sunt multe de povestit, pupici!

Mergi la inceput