Premergatorul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Multumesc pentru raspunsurile prompte, m-am luminat, de cumparat sigur nu-i cumpar, ca m-am gandit ca poate am surpriza sa nu stea in el, am vb cu cineva sa mi-l imprumute, da cred ca renunt, nu vreau sa-mi nenorocesc copila din frageda pruncie, cand o sa fie in stare, o sa umble ea singura.
Multumesc mult!

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

ma bucur ca ai luat aceasta decizie, de a nu folosi premergatorul.
Felicitari!

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Multumesc!

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

si noi am folosit premergatorul mai putin de 3 saptamani insa pe la varsta de 10 luni si jumatate , exacta atunci cand nu avea curajul sa-si dea drumul.la 11 deja mergea singur prin casa, iar la un an prin parc unde era mai greu din cauza pietrisului
daca pui cupilu' de la 6 luni( stiu cazuri multe) , normal ca ii afecteaza toate cele. si mai ales daca il mai lasi sa stea in el si cateva ore.... eu l-am lasat cel mult 30 de minute, o repriza dimi, una dupa somnul de pranz cand era odihnit si nu "lenevea".
am avut si "antepremergator" sau walker insa nu se descurca cu el pt ca i se loveau piciorusele de el(in fata). si de la inceput i-am pus pantofi sa ii tina glezna si sa nu ii alunece piciorul.
mersul il are f bun, nu paseste pe varfuri.cred ca asta se intampla in cazurile in care nu ajunge la podea.
si de la un an a mers singur- prin parc, prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Apropo, si eu i-am cumparat de Craciun Geanta Postasului, este tare faina, dar el deja mergea bine tinandu-se de mobila si pereti! asa ca nu prezinta mare interes, il mai pun eu si face cateva ture cu el, apoi se plictiseste si tot de pereti si mobila se tine mai interesante sunt rotile de invartit!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Eu am folosit premergator...Catinca a inceput sa stea in picioare si sa faca pasi la 7 luni...a refuzat hamul, foarte repede a refuzat si tinutul de manute....o puneam in premergator fix o ora seara...eu cred ca studiile astea sunt facute intr-adevar cum spunea cineva pentru mamele care-si pun copii in premergator ca sa scape de ei si sa-si vada de treburi...daca il pui cu masura, o ora pe zi, hai doua nu cred ca se intampla nimic ...in plus, foarte curand, daca si bebele tau a sarit peste etapa mers in patru labe (ca si a mea la fel a facut) va merge ...si nu vei mai avea nevoie de el...la noi a zacut pe post de jucarie pentru papusi...l-am folosit cred ca doar vreo doua luni ca pe urma a luat-o singura si nu a mai vrut sa-l vada...ma repet, in conditiile in care nu se exagereaza cu statul in el...nu cred ca este vreo problema

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si noi am folosit premergatorul de pe la 6-7 luni si la 9-10 luni mergea de o manuta si la 11 luni singurica fara sa mearga pe varfuri. fetitei mele il placea tare mult, era asa de bucuroasa cand o puneam in el, ca putea ea sa se plimbe si sa mearga pe unde vrea.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimiboie spune:

Am avut premergator dar nu l-am folosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Noi am folosit premergator la Codrin de pe la 6 luni..a fost foarte bine si pentru noi si pentru el.Recunosc ca a avut o perioada cand a mers pe varfuri dupa ce a inceput sa mearga bine.De fapt pe poante mergea, nu stiu cum putea.
Dar a mers repede pe la 10 luni.
Acum la Diana nu stiu cum vom face. Oricum trebuie sa cumparam ca la Codrin ni l-a imprumutat cineva.
Geanta postasului imi place..da poate sa cada mai usor, in premergator si daca se da in spate nu cade.Noi il foloseam si sa mancam in el.

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Noi l-am folosit cu succes, de pe la 8 luni pana pe la un an.

Mergi la inceput