hipospadias(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Capsunica,nu stiu daca va poate face internarea marti seara, dupa ce va vede la clinica.Sa mergeti marti dimineata in spital....cred ca va fi destul de greu, ptr ca n=-are zi de consultatii decat luni, dupa ora 14 iar dimineata in spital vei vedea si tu ca-i foarte aglomerat : face vizita, dupa care intra in operatii. Daca vreti sa va si interneze, parerea mea este ca cel mai bine este sa mergeti la consultatii in spital, intr-o luni dupa amiaza. Trimite-mi nr tau de telefon pe PM.

Cristidogaru, bafta multa marti, va vom tine pumnii. Daca te pot ajuta cu ceva, daca mai ai intrebari....da-le drumul.Aici sau pe PM. Sau daca vrei, trimite-mi nr de telefon.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nawel,Monituta,Cristina,Monica, ce fac copiii, sunt bine?
Alina, Yannis ce face, ati fost la control?

De Crisandy stie cineva ceva?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capsunica07 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri.Intre timp am vorbit cu dr. Basca si e posibil sa mergem luni la consultatie cu sanse 90% sa fie urmata si de operatie.
A ramas sa vada el maine dimineata daca o sa fie locuri in casa Mc'Donald, deci maine aflam daca luni ne internam.

Roxana C. ti-am trimis nr. meu PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

La multi ani tuturor! cu intarziere e drept..
Roxana raspund apelului tau:"prezent", nu am disparut, stiu ca nu am mai dat de multa vreme nici un semn, dar....suntem aici.
Nu prea mai am timp, piticul meu a mai crescut si a inceput sa isi ceara "drepturile" toata lumea cu el si numai pentru el.
Plus ca acum trec printr-o perioada mai agitata, se apropie petrecerea de un anisor, mai am si un mega-proiect de pregatit si de sustinut, copilul plange si vrea numai in brate dar parca nici in brate nu e bine, nu vrea sa mance, ei...la noi e nebunie mare.

Despre hs ce sa va spun,...sper ca operatia sa fi decurs bine,nu ma pot pronunta in acest moment pentru ca nu il prind urinandu-se deci..., in acest moment ma nelinisteste doar aspectul orificiului (am mai vorbit eu despre asta). M-am uitat la acele foto trimise de anditati, dar nu sunt suficient de clare si nu ma pot pronunta. La primul control postoperator era OK, urmatorul va fi prin martie-aprilie.

Felicitari Roxana, se pare ca din "vechea garda" tu acorzi "audiente" zilnic, asta e mare lucru pentru cei care au nevoie - BRAVO TIE si MULTUMIM pentru ceea ce faci (sper ca si ceilalti sa fie in asentimentul meu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Citat:
Felicitari Roxana, se pare ca din "vechea garda" tu acorzi "audiente" zilnic, asta e mare lucru pentru cei care au nevoie - BRAVO TIE si MULTUMIM pentru ceea ce faci (sper ca si ceilalti sa fie in asentimentul meu).

Mi-a placut tare mult asta...o si de la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nu-i adevarat, din "garda veche", chiar mai veche este Emilia, care si ea e cu ochiul aici si acorda "audienta" mai rapid decat mine

Acum serios vorbind, n-am uitat cat de disperata eram pana in operatie, si ce-am mai stresat-o pe Sama, saraca, care-a avut rabdare cu carul si mi-a raspuns de tz-spe ori la tot atatea intrebari, unele prostesti sau repetate a nu stiu cata oara. Si tot cu stresul am fost si pe Gratiela, si aici, pe forum, pe celelalte. Face mult sa poti vorbi cu cineva care a trecut prin asta si care te poate intelege cel mai bine.

Capsunica, n-am primit niciun PM, mai trimite iarasi.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

E adevarat ca si Emilia trebuie felicitata, caci de la ea a "inceput" totul nu?
Avem si pentru ea un buchet mare mare de flori

Ce sa mai la deal la vale, important e ca acest forum exista, si ca putem gasi consolare, solutii si informatii utile despre (Hs).

Marturisesc sincer ca fara acest forum "eram pierduta" nu stiam in ce directie sa o iau.

Ma lovit melancolia, si se intampla asta pentru ca se face acu' acu' un anisor de cand s-a nascut puiul meu si am aflat de problema lui. E uimitor cat de repede "trece" timpul si cum le "vindeca" el incet incet pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristidogaru spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.


Cristidogaru, bafta multa marti, va vom tine pumnii. Daca te pot ajuta cu ceva, daca mai ai intrebari....da-le drumul.Aici sau pe PM. Sau daca vrei, trimite-mi nr de telefon.


Multumesc Roxana pentru incurajari. Trimit pe PM nr. mobil. Off, deja intru in crize de nervi,de agitatie, nu mai spun ca micul nostru cavaler este si el cam agitat (ma gandesc ca vor sa-i iasa si lui primii dintisori). Nu doarme deloc, deloc - problema o are de cand s-a nascut.... Ma gandesc cu groaza ca ma vor injura niste mamici pentru ca probabil le va deranja noaptea cu urletele lui. Apropo`, cate persoane sunt intr-o camera(mamici + copii)?Nu stiu ce sa mai intreb....Cand dau banii pentru "prestatie"?Imediat dupa operatie sau la prima vizita?Nu stiu. Poate sunt penibila..
Mai intru duminca cred pe forum. Luni la 10.30 plecam spre Bucuresti (sa ajungem la spital intre ora 14 si 16, ca peste ora 16 e super trafic). Cam asta e.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Sunt saloane cu 3 sau 4 paturi. In general, pe mamicile cu copii mai micuti le baga in saloane cu patuturi speciale, ptr copii( la care poti ridica sau lasa o parte). Partea buna este ca daca doarme, te poti duce linistita la wc sau...unde ai treaba, partea proasta este ca tu vei sta pe un scaun, langa pat, sau in cel mai bun caz te vei inghesui in vreun coltisor. De dormit oricum nu prea vei dormi, ti-o spun sigur, mai ales daca ai somnul usor. ( in primul rand dormi cu grija sa nu se intoarca, sa nu se loveasca....piciul tau, iar in al 2-lea rand ori scartaie alt copil, ori in alt salon.....ori...o mie de motive se vor gasi).
Eu am stat intr-un salon din acela cu paturi normale, e bine ca puteam macar sa stau noaptea intinsa( in fund, la capatul opus unde era Calin, cu picioarele pe langa el, si cu teama sa nu ma ia somnul si sa pice copilul din pat, peste picioarele mele) dar e rau ca atunci cand dormea rugam o mamica din celelalte sa stea langa el cat fugeam eu la wc, am avut norocul ca una din mamici era cu o fetita de 12 ani iar alta era cu un bebe de vreo 3 saptamani, si niciunul nu era in pericol sa cada din pat cat statea maica-sa langa al meu)
Din motivul asta si ptr ca ne-a ferit Dumnezeu de complicatii, mi s-a parut parfum cand am ajuns in casa Mc. Donalds, dupa 2 zile si 2 nopti petrecute in spital

Despre restul...trimit PM

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capsunica07 spune:

Buna.Plecam luni la Bucuresti pentru consult si operatie.Deci, cu banii cand e mai bine sa ii dam ?As mai vrea sa facem cu randul in spital eu cu mama.(fac si eu un dus in casa Mc'Donald) Ni se da oare voie?

Roxana c. am incercat de mai multe ori sa iti trimit numarul meu PM si imi scrie "Scuze, roxana c. nu accepta mesaje private".

Mergi la inceput