vanatorii lu' peste

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Am dat si eu tircoale acestui subiect nestiind ce sa spun. Adusca da-i in judecata. Scrie la ziar. Acest comportament din partea unor asa-zis vinatori e total inacceptabil. Halal barbatie sa impuste un biet pisic si sa terorizeze un sat. Nu exista lege impotriva focului de arme in zone publice?

In privinta bolii: curaj. Este o boala cu care, daca e luata din pripa, se poate trai pina la adinci batrineti. Exista o gramada de femei care au/au avut asa ceva. Imi vine in minte Christina Applegate apoi Mariah Carey... Kylie Minongue (sper ca le-am scris bine numele)... Numai nu o lasa/ignora...

Iti doresc multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

am facut demersurile necesare, dar ar fi cateva probleme:
la necropsie nu au gasit alicele, doar plagile impuscate.
am facut reclamatii la directia sanitar veterinara, asociatia de vanatori, si politie.
am primit comentarii de genul: "pt o mita?"
vanatorii zic ca au dreptul sa impuste orice caine si pisica care e mai departe de 250m de vatra satului, eu stiu ca Bulina nu avea ce sa caute acolo, insa cum pot demonstra asta? era plin de scaieti si murdar, semn ca a fost haituit, plus martori ca au inceput vanatoarea f aproape de sat, la mai putin 1oo m, mi-au spus in fata: cucoana, iti pierzi banii degeaba.


asta ar fi o problema.
a doua ar fi urmatoarea.
de 4 luni incerc sa obtin un diagnostic, am ganglionii inflamati in tot organismul, in mediastin sunt pur si simplu un bloc de ganglioni cu diametru de 2,5 cm. timusul e enorm, si trebuia sa se atrofieze de la 20 de ani.
apasa pe trahee si vena cava, am dureri inumane de cap si oase. am trecut prin chinurile iadului:
ai cancer, nu ai cancer.
ba ai, ba ai sa traiesti, iar e naspa, ai limfom, adica tot o branza, mi-am scos 3 ganglioni pt biopsie.
am un dosar gros cu analize si cateva mii de euro cheltuite. o operatie de sept si sinusuri care nu s-a vindecat nici acum.
ultima data mi s-a spus de la Fundeni ca am limfom, am dscutat si despre terapie, urma sa-mi comunice dupa ultima bopsie doar felul lui si stadiu.

am sunat azi, cica n-am cancer.
e ceva infectios.
recunosc ca m-am bucurat, dar e exact ca in zicala: operatia reusita, pacientul mort.
mai nou, am un edem urias in zona cervicala, nu stiu care e cauza, dar durerile sint crunte, si picioarele imi amortesc.
nu stiu incotro sa ma mai indrept.
chiar ca-mi bag tandru delicatele picioare in sistemul sanitar romanesc.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Citat:
citat din mesajul lui adusca

chiar ca-mi bag tandru delicatele picioare in sistemul sanitar romanesc.



Imi pare enorm de rau pentru Bulina. Si noi avem o pisica, si o iubim foarte mult; am avut si un motan, care a murit anul trecut de batrinete + boala, si inca ne este greu fara el si ne amintim si vorbim de el in fiecare zi

In legatura cu problemele tale de sanatate, ar fi o idee foarte buna sa incerci sa mergi si in afara pentru teste. Macar stii ca incerci tot ce este posibil.

Multa sanatate.




Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui adusca

am facut demersurile necesare, dar ar fi cateva probleme:
la necropsie nu au gasit alicele, doar plagile impuscate.
am facut reclamatii la directia sanitar veterinara, asociatia de vanatori, si politie.
am primit comentarii de genul: "pt o mita?"
vanatorii zic ca au dreptul sa impuste orice caine si pisica care e mai departe de 250m de vatra satului, eu stiu ca Bulina nu avea ce sa caute acolo, insa cum pot demonstra asta? era plin de scaieti si murdar, semn ca a fost haituit, plus martori ca au inceput vanatoarea f aproape de sat, la mai putin 1oo m, mi-au spus in fata: cucoana, iti pierzi banii degeaba.


asta ar fi o problema.
a doua ar fi urmatoarea.
de 4 luni incerc sa obtin un diagnostic, am ganglionii inflamati in tot organismul, in mediastin sunt pur si simplu un bloc de ganglioni cu diametru de 2,5 cm. timusul e enorm, si trebuia sa se atrofieze de la 20 de ani.
apasa pe trahee si vena cava, am dureri inumane de cap si oase. am trecut prin chinurile iadului:
ai cancer, nu ai cancer.
ba ai, ba ai sa traiesti, iar e naspa, ai limfom, adica tot o branza, mi-am scos 3 ganglioni pt biopsie.
am un dosar gros cu analize si cateva mii de euro cheltuite. o operatie de sept si sinusuri care nu s-a vindecat nici acum.
ultima data mi s-a spus de la Fundeni ca am limfom, am dscutat si despre terapie, urma sa-mi comunice dupa ultima bopsie doar felul lui si stadiu.

am sunat azi, cica n-am cancer.
e ceva infectios.
recunosc ca m-am bucurat, dar e exact ca in zicala: operatia reusita, pacientul mort.
mai nou, am un edem urias in zona cervicala, nu stiu care e cauza, dar durerile sint crunte, si picioarele imi amortesc.
nu stiu incotro sa ma mai indrept.
chiar ca-mi bag tandru delicatele picioare in sistemul sanitar romanesc.

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Adusca , din moment ce exista o lege pt. protectia animalelor cum sa aiba voie vanatorii sa impuste orice caine/pisica??!?!?!?!?!



"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Lupta Adusca!!!!Lupta te rog eu!!!

Chiar daca pentru Bulina nu mai potzi face nimic ...pentru tine da!Trebuie!

Sunt cu gindul alaturi de tine!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Multa sanatate, adusca, imi inchipui ce poate fi in sufletul tau. Ai cancar, nu ai cancer pacientul trebuie sa fie bine. Da? iti doresc multa sanatate si putere!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> o sa implinesc 9




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Multa sanatate Adusca si putere... Iti dorim din tot sufletul santate si putere!

E multa prostie si lipsa de civilizatie si educatie in tara asta. Intotdeauna am spus ca mie imi e frica de omul prost... cand se aduna in turma mai multi prosti se numeste gloata! Sa te fereasca Dumenzeu de gloata!
Nu stiu ce sa iti spun, nu stiu daca vei rezolva ceva cu nesimtitii astia insa daca tot stam deoparte si nu ne bagam din SILA... asta se va mai intampla si e posibil sa li se puna pata nu doar pe un biet pisic nevinovat!

Sincer eu nu inteleg placerea vanatorii! Sa vanezi ca sa iti procuri mancare da, dar de placere? sa omori de placere!????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Nu pot sa iti dau sfaturi, dar pot sa iti spun ce as face eu il locul tau: m-as interna la o clinica serioasa in Germania, Austria sau Elvetia pentru cel putin o saptamana si as face toate investigatiile posibile si imposibile. Trebuie sa afli ce ai, nu poti trai in incertitudinea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Adusca, m-am bucurat mult citind ca nu ai cancer! Din pacate, imi confirmi teoria despre tara asta si sistemul ei sanitar. :-( Nu stiu unde ai putea merge ca sa primesti un diagnostic clar, dar ceva trebuie sa faci urgent, daca e ceva infectios sa te tratezi cat mai repede si sa nu mai suferi atat. Cei de la Bucuresti nu te-au indrumat spre nicio clinica?
Ma gandesc la tine si tin pumnii stransi sa treci si peste asta cu bine si sa scapi definitiv si de migrene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Aduscä stiu ca ai facut o mie de investigatii dar ar fi bine sa faci si pt. toxoplasmoza (daca nu cumva ai facut-o) si Bartonella henselae.
(cineva f. apropiat a tras cu o toxoplasmoza nedescoperita la timp. si la ea au inceput cu diagnostice gen cancer, scleroza in placi, chistoza etc.)
MULTA SANATATE!

Mergi la inceput