vanatorii lu' peste

vanatorii lu' peste | Autor: adusca

Link direct la acest mesaj

au organizat sambata o vanatoare, au trecut pe langa curtea mea si au avut chef de "joaca".
Bulina, un motan angora turceasca, era in drum, au pus cainii pe el. cum se urca intr-un copac, cum trageau in el.
l-au alergat 5 kilometri, si la urma l-au impuscat.
l-am gasit langa un copac, cu ochii deschisi.
nu-mi revin din plans, nici cand m-au diagnosticat cu limfom nu am fost atat de distrusa.
cum au putut face asa ceva?
era deosebit de afectos, numai pe gatul meu dormea. daca nu avea cine sa-l alinte, si un cioban trecea pe drum, se ducea si se cuibarea in bratele lui. era atat de dornic de tandrte incat cersea atentie si de la cainii mei lup. si aia il alintau.
aveam atata nevoie de afectiunea lui in aceste momente, efectiv nu pot accepta ca a avut o moarte atat de ingrozitoare.
http://s197.photobucket.com/albums/aa300/pogonici/Bulina/?action=view¤t=DSCF6810.jpg

fetele de pe DC

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Uf...:(

De la niste oameni care vaneaza din placere, te poti astepta la orice.
Totusi... poate nu a fost chiar asa, ADusca. Poate ca, cei care ti-au povestit au exagerat.
Imi pare foarte, foarte rau!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Am citit mesajul tau.
Am fumat o tigara si m- am intors sa ti raspund.
Crunt, groaznic.
Indiferent ce ti- as spune stiu ca nu te ajuta.
Am trecut si eu prin ceva asemanator.
Imi pare tare rau...

Ralu- mamica de fetita superba!!!
http://community.webshots.com/album/567799118dvcfRG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Bulina era un pisoi de casa, iesea numai cate 2-3 ore in curte si nu se departa, mereu cand il strigam aparea.
avea doar un an, nu daduse de fetite.
l-au vazut vecinii in fata curtii, se juca in nisip. apoi au trecut vanatorii cu ogarii dezlegati, si neanuntati.
s-a auzit harmalaie mare, si focuri de arma. si stau in mijlocul satului. au crezut ca era vorba de o vulpe care face necazuri.
l-am gasit pe Bulina la 5 km, plin de scaieti, sub un copac, impuscat in coloana.
era de un alb imaculat, refuz ca se putea confunda cu altceva.
ma doare sufletul.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

adusa , pe bune ca mi.au dat lacrimile cand am citit de ciuda ca nu se poate face nimic in astfel de cazuri, putin imi pasa ce cred altii, daca as vedea asa ceva as da cu masina peste ei cu cea mai mare placere, nu peste caini ci peste stapani


ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

adusca, ma doare si pe mine sufletul si m-a apucat plansul, doar citind ce ai scris tu. Iti inteleg suferinta si indignarea. Sunt convinsa ca suferinta e enorma. Imi pare rau pentru bietul sufletel chinuit de niste primitivi. Eu una am fost intotdeauna impotriva vanatorii, mi se pare o cruzime fara margini sa omori un animal cu buna stiinta si dupa aceea sa te lauzi cu cadravrul sau, si culmea, acest act primitiv mai este numit si "relaxare" .
Sunt alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Sa stii ca ar fi o solutie.
Da eu nu as da cu masina peste ei.
I- as impusca in cap.

Ralu- mamica de fetita superba!!!
http://community.webshots.com/album/567799118dvcfRG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

adusca,
In primul rand trebuie sa te interesezi cum se numeste compania care a organizat "vanatoarea",pentru ca sunt obligati sa aibe un intermediar.
Pe urma, mergi la un veterinar si stabileste moartea pisicii ,trebuie scris pe hartie ca a fost impuscat in coloana cu un glonte, fiecare glonte are o serie, pune-l sa-ti scrie seria glontelui si de aici poti sa ataci chiar si in judecata firma sau persoana detinatoare a acelui glonte.
Eu asa asi face daca cineva imi omoara o fiinta draga.



Sophia 2ani
+23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am trecut prin asa ceva si stiu ca e groaznic ! eu am plans mult timp, efectiv cand ajungeam in casa si realizam ca nu-mi mai sare-n brate,imi veneasa plec departe...
Ionica spune bine, daca se poate sa-i ataci in instanta fa-o !


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


ce ticalosi! eu eram copil, in clasa a saptea cind in felul asta mi-au omorit ciinele-erau la vinatoare de rate in apropriere (un ciobanesc alb urias pe care-l aveam de cind ma stiam- era oricum batrin si nu musca pe nimeni, dar unii ce-i stiau demult de frica si nu puteau fura nimic de la noi s-au razbunat) l-am jelit foarte mult timp, orice ciine am avut ulterior la parintii mei nu m-a mai interesat, nu m-am mai atasat de ei ca de Dinu;
eu i-as da in tribunal, sau macar as face scandal asociatiei, asta-i vitejia lor, sa omoare o pisica domestica? bleah

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aia se numesc oameni?? De cata cruzime pot fi in stare unii...
Adusca, imi pare groaznic de rau, nici nu stiu ce-as putea sa-ti spun...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare

Mergi la inceput