Lauda

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Mamaaaa!foc pe nari scot la faze de astea.Iti mai face omu' un compliment da' sa nu sara calu'!!Cind se-ntampla,ma-ntorc pur si simplu cu spatele si ma fac ca ma uit la ceva sau ma preocupa ceva iar daca vad pe cineva ca are tentative de-a o atinge,la fel ma feresc repede si-i spun persoanei ca veve se-mbolnaveste usor si plange daca o atinge cineva strain!

Smile! It's free therapy...www.wtv-zone.com/PageBreak/MSNTV/flashbf.gif" border="0">
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Da, ce ziceti voi, ziceti bine, dar faza e de maniera urmatoare: ne intalnim 2 mamici cu puii (ne cunoastem) si trancanim ce trancanim, dupa care incepe faza nasoala: aaaa, dar copilul tau e cumiinte, uite la al meu, nu sta o clipa (intelegi, e cu dublu sens, s-ar putea ca de fapt sa fi spus ca a mea e cam bleaga...).; aaaa, da' vad ca a ta vorbeste! (? hhmmm, nici mai mult si nici mai bine ca al ei), nu ca a mea care nu vrea (si tocmai vine puiul "nevorbaret" si ne face capu' toaca vreo 2 minute...)si tot asa...
Cred ca, cateodata, mai bine ne abtinem sa laudam prea tare copiii (si pe-ai nostri, si pe ai altora), ca s-ar putea sa reiasa ceva anapoda....sau n-ar trebui sa ne pese....nu mai stiu.
Cat despre atinsul bebelusilor, mie mi se pare strigator la cer si reactionez la fel de isteric....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Aoleo,Vilma draga,am incurcat-o!Pai eu is una de aia care ti-o laud pe Anca ca face la olita si ca spune aia si ailalta... Da asta e:Anca face la oala,veve fuge de rupe pamintu cind o vede, Anca spune cuvintele, veve se face ca-n loc de "fhdjdhfjhgjdjd" si "eksoirjfbf" nu mai stie nica!Nici un gind ascuns aici!!!! Asta-i realitatea!Baaa,da' Ancuta stie sa ?Ta-na-na-na!Veve stie! ...

Smile! It's free therapy...www.wtv-zone.com/PageBreak/MSNTV/flashbf.gif" border="0">
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

iar noua ni se intimpla cam asa: daca imi lauda cineva sau chiar eu copiii, bang se intorce caruta si s-a dus naibii minunatia aia de calitate de-o laudam cu totii: vai maninca mere?! ce bineee, unul intreg, vaaaai, ce sanatos, ce bine ai crescut-o!!!urmare: n-a mai mincat copilu' mere vre-un an!!! si de multe ori cam tot asa, ca desi era mic bebeul am inceput sa-l suspectez ca intelege bine de tot ce vorbim si vrea sa imi faca in ciuda...
plus ca de multe ori am senzatia cind vreo baba imi mai lauda copiii ca asa se minuneaza de parca nu m-ar fi crezut pe mine in stare sa am copii normali;
acum, in germania e mai bine, ca macar nu le inteleg pe babele de pe strada ce zic , ne lauda evident, ja ja, na ja, ja ja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Iris, asta cred ca se cheama deochi. Stii, acum cateva zile scriam ca Anca bea 400-500 de ml de lapte pe zi, ca este fix ca la carte. Urmarea?
De doua zile nu mai bea decat vreo 200, si aia inghititi cu noduri.
Dar ma rog sa fie de vina numai caninii......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Aoleu Vilma, pai si Sara cam tot atita laptic bea ... da' mai bine imi pun lacat la gura, adica la "penita" ...
Eu una, nu stau sa ascult laude de genul celor de mai sus, sunt eu mai nesimtita, asta e ...interesant e ca pe aici nu se prea obisnuieste asa ceva, adica, cind sunt cu Sara pe strada sau in parc si se opreste cineva sa o admire, in general pastreaza distanta (nici vorba de atins) si intrebarile sunt mai nou de genul "alearga, scotoceste, vorbeste etc" ...persoanele care se comporta asa cum zice Vilma, sunt de obicei romance, adica numai romance ... nu dati cu rosii, va rog, ca nu exagerez ... cunosc si eu trei romance ce stau prin zona, au copii de virste apropiate si din nefericire ne mai intilnim in parc sau la supermarket, ca de vizitat nici vorba, si mereu imi arunca cite o intepatura sub forma de lauda ... doar ca eu, asa cum am zis, nu stau sa le ascult si mereu imi aduc aminte ca trebuie sa ajung undeva urgent, asa ca o tai repejor ...

Despre deochi ... nu stiu ce sa zic, au mai fost discutii aici despre asta ... partea mea dreapta tinde sa nu creada, iar partea stinga crede ... da' eu sunt stingace, asa ca ...
Bunica (Fie-i tarina usoara) m-a invatat cum sa ma feresc de persoanele care deoache, cu sau fara voie ... cica au genele scurte si drepte si ochii rotunzi ... persoanele cu ochii verzi sau caprui-verzui (asemanatori cu ai pisicii)nu conteaza ce gene au, sunt cele mai rele de deochi ... urmeaza persoanele cu ochi albastri, daca au genele scurte ... iar persoanele cu ochi caprui (cei maro, catifelati) si negri, nu deoache, decit daca au gene scurte, drepte si ochii mici si rotunzi, da' cica nu prea intilnesti asa ceva ...deci, Feriti-va de persoanele cu ochi de pisica, cele cu genele scurte si drepte si cele cu ochii rotunzi si mici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Ieri a baut numai 100, iar azi.....000 ml. NU MAI ZIC NIMIC.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Cānd eram eu mica, strabunica mea, obisnuia sa-mi descānte, ma "scuipa" de cāteva ori si apoi zicea nu stiu ce pomeni pe acolo, de ma apuca frica:)))))

Mie toata lumea imi lauda burtica, si ma inerveaza la culme:"asa o burtica rotunda ca a ta n-am mai vazut" si-mi sta pe limba sa le zic: "pai vedeti e made in Romania"! Si mai ales ca la noi pe strada e plin de batrānei, noroc ca o sa fie iarna hihihihihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Mie nu-mi place deloc chestia asta!
Si nu ma refer la al meu, dar am intalnit oameni care-si laudau copilul fata de altii care aveau copil de aceeasi varsta dar cu probleme, eu zic ca nu e frumos deloc.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

Si noi ce sa mai zicem ca pe-aici interesul fata de copii, fie ei si straini, se manifesta prin pupaturi... , brrr . Nu e nimic mai mult decit un act social, dar unul extrem de balos si de contaminant . Fiindca Snoopi e blonduta (si pe-aici nu s-a prea vazut asa ceva) si fiindca pe taica-sau il cunoaste multa lume in oras, toata lumea crede ca trebuie sa-si arate interesul fata de ea prin pupaturi. Si foarte rar pe minuta, si mai degraba numai pe obrajori si uneori kiar si pe gurita . Chiar si aia care nu ne cunosc... De exemplu, intr-o zi vine instalatorul (pe care-l cunoastem) cu un ucenic de-al lui (pe care nu l-am vazut niciodata) si io ma duc sa le deskid usa cu Snoopi-n brate. Si pina sa ma dezmeticesc eu bine, nespalatu' ala nou si plin de unsoare si cilti si alta funingine ii pune un bot ca o meduza lui Snoopi pe gurita. Am vazut rosu... Altadata veneam cu ea de la doctor - avea, culmea!, faringita virala - eram in farmacie sa ii cumpar medicamentele prescrise si cit am lasat capul in jos sa iau banii din sac, o pupa o grasa pe botic... m-au innebunit de-a binelea. Am ajuns ca o paranoica care-si tine copilul cu fata doar spre ea, in magazine o feresc de toti care-o ating (unii barbati isi pun degetul pe buze si dupa aia pe gurita ei, cica gestu-i simbolic dar de aceeasi insemnatate), ma pun intre Snoopi si toata lumea care-mi pare ca vrea sa se apropie de ea... E un kin, dar efectiv nu avem ce face.
Am intrebat niste prieteni care-i treaba cu nebunia asta si ne-au spus ca daca ai un bebe si mergi cu el intr-un loc si cineva iti face afrontul sa nu-l sarute, nu-l uiti asa usor...
Si nimeni nu poate sa inteleaga ca noi sintem 'pe invers'

Mergi la inceput