Sa-mpodobim bradul..

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

noi faceam bradul , de obicei, in Ajun insa anul asta ne vom grabi putin..cred ca si Mosul se va grabi pentru ca pe 22.12 plecam din tara..





www.helpsonia.com/archives/148" target="_blank">Click pentru o inimioara fericita! Help SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Noi suntem dintre cei fara rabdare,....facuram deja bradul de miercuri,...25 noiembrie.Nu e natural dar e maricel (2m) si frumos si parca deja e atmosfera....de basm ...in casa si in suflete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia21

si parca deja e atmosfera....de basm ...in casa si in suflete.

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321


Si la noi e la fel! Si eu care credeam ca nu mai e nimeni ca mine . Noi am facut bradul aseara. Esti mai "tare".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si aici magazinele is pregatite de craciun inca din 15 noiembrie si in 1 decembrie se da drumul pe strazi la instalatii, oamenii isi impodobesc bradul,palmierul bine ca aici brazii sunt de plastici, cel putin in zona in care stam noi.Si noi duminica vrem sa il instalam, anu asta alex are un an si sigur intelege mai multe ca anul trecut, cand se uita la brad si radea
Aici nu vine mosul Nicolae si nici mos Craciun, vin REGII ORIENTULUI, insa la noi vin toti 3, ca doar na trebuie sa sarbatorim
Eu cred ca obiceiul romanesc de a face bradul in ajunul Craciunului e datorita faptului ca bradul e natural si nu rezista, dar acuma....Chiar am vazut noile tendinte intr-un magazin, brazi rosii, mov si portocalii

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Cred ca si noi o sa ne grabim anul asta, m-ati convins.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si noi facem bradul dupa Mosh Nicolae, cei mici abia asteapta si nu se satura de el desi il strangem dupa fix o luna...dupa sf Ion

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

In Olanda e normal sa se impodobeasca casele de pe la inceputul lunii decembrie. Brazii se impodobesc tot cam de pe la inceputul lunii, dupa Mos Nicolae. Noi il vom face cam in jurul datei de 15 decembrie pentru ca vom lua un brad natural si in casa e cald, nu vrem sa avem probleme cu el.

In schimb, eu deja ascult colinde de pe acum, iar casa am inceput sa o impodobesc subtil si treptat cu diverse decoratiuni de Craciun. Doar coronita din crengi de brad impodobite o voi atarna la usa de la intrare chiar de Craciun.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

am decis (eram eu decisa, da nu recunosteam..): in we smotru - echilibrat, mi-au trecut hei-rupurile tineretii, nu mai ajung pana la glet cu curatenia, who cares! iar luni, cu stacana de cafea, dis-de-dimineata, incep sa scot cutii, cutiute, ornamente de brad, suporturi de lumanari, beteala, nebunii si nebunele si sa "ma organizez" (pentru mine preliminariile sunt cel putin la fel de faine ca impodobitul in sine! could be a feminine feature?!). ABIA ASTEPT!
multumesc muult pentru voiosia pe care mi-ati transmis-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Si eu as impodobi bradul de la 1 decembrie, dar din pacate raman doar la dorinta, ca de obicei il cumparam pe 20 decembrie.
Dar deja am cumparat jucariile ptr el, in fiecare an iau alte modele, si am vazut la Mobexpert o groaza de frumuseti, de nu am rezistat...hmmm acum abia astept sa-mi impodobesc bradutul!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

La noi e traditie biiiine impamantenita, ca bradul sa fie impodobit pe 24 decembrie. Nu pot trece peste asta, oricat as dori, mai ales ca l-am auzit pe fiu-meu explicandu-i surioarei lui, la intrebarea ei "cand vine mosu", ca "nu mai e mult; imediat ce impodobim bradul! Cand mergem la nani, lasam instalatia (de la brad) aprinsa, sa vada Mosu unde sa puna cadourile, si dimineata le gasim pe toate sub brad!"

Mergi la inceput