MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Puisorul, pieptul de pui crud l-am pus.

Ymca, curaj, e fffff usor de facut. Blenderuiesti totul, pui in tava, astepti sa se coaca, gata minunea ;)

Elena, eu nu prea reusesc sa fac separat pt mine si pt ei...suntem doar trei in casa, m-apuca stresul. Insa, cum mie mi-e f drag gatitul si cand m-apuc, incep o mancare si termin 3-4, incerc sa ma orientez si pe chestii ok pt mine. Care, vorba ta, sunt mancate primele, dar asta e.



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ani, am papat la prinz supa crema de mazare, reteta ta. foarte buna a fost. si mi-au mai ramas doua portii...ma declar pe deplin satisfacuta. multam fain.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Deci..de la ultima postare am mai mancat doua runde salata cu: varza, telina, moroc, salam cu sunca si smantana putina. E bine nu??
Mai vreau sa ma apuc de margelit si studiez de zor.
Andreea parca si tu te-ai apucat, vin-o cu ceva sfaturi la mine.
Cu studiul asta nici foamea nu m-a luat .

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

mina, n-am indraznit inca sa fac checul...n-am blender; am doar mixer vertical (pentru piureurile lui bebe)...dar luata de valul incurajarilor tale am gatit ieri - simultan - cotlet de porc la gratar si supa de pui (am pus 6 pulpe pui inferioare, telina, patrunjel, pastarnac,morcov si la final 1 ou si patrunjel) - e monti, nu? (n-am pus fidea, cartofi, ulei sau alte condimente) foarte buna supa, fierbinte, numai buna pentru tusea mea seaca.

andanii, spor la munca si revenire rapida!

pe androix am zarit-o cu coada ochiului la alt subiect si astept sa vina si pe-aici

oare cum merge postul valentinei?

latrishia, sanse, va rugam indrazniti...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am facut modificarile
acuma ma gandesc doar ca puteam sa o declaram si pe ancuta tot pe locul I ... desi nu a mai slabit nici un gram in ultimele 10 zile a scazut mult in centimetrii deci tot pe acolo s-ar afla ca rezultat .... bravo fetele care ati avut ambitia necesara sa schimbati cifrele cantarului .. va pup pe toate

eu la fel de ocupata sunt plus ma doare un ochi , nu stiu ce am , mi-e ffff rosu si ma doare tare de tot, mi-e teama sa nu-mi fie infundat canalul lacrimal si sa trebuiasca sa merg la doctor sa-l desfunde , deocamdata iau tratament ceva picaturi si crema

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

La fel ca tine, Andanii, am treaba de mor de parca au intrat zilele in sac dar tot nu ma las de dieta...uite ca la orele astea tot la birou sunt si baietii acasa imi mananca supa mea de regiiiimmm

Pupam sa treaca ochiul. tu mai ai si alceva? ca eu am facut ceva similar la ochi cand aveam infectie la masea...cum s-a dus infectia s-a tras si ochiul fara tratament.

Am gatit aseara: supa de pui ca pentru raceala pt ei si pentru mine am inventat o supa de legume: calesc ceapa sau praz, cu cateva ciupercute si cateva feliute de bacon, dupa care le traznesc in oala in care am pus la fiert pastai si 2-3 cuburi de spanac congelat. Dupa ce se infratesc ele acolo nitel la fiert pun smantana batuta cu galbenus de ou si un pic de otet, dreg de sare si mai fierb 10 min. Cand am papat-o, am mai dres-o si cu niste branza rasa. Buna buna a fost, monti a fost, ce ziceti?


ymca, cre ca daca tai puiul cubulete mici mici si bagi restul de ingradiente la mixerul vertical si dupa aia le infratesti merge. Ca nici robotu meu nu toaca el de fapt saracutul carne, dar pieptul de pui fiind fraged il face asa, niste cubulete mici sau tocatura mare....

Azi am mancat o felie din numitul chec cu niste ridichi dimineata, am fugit mancand pamantul de la un pranz de afaceri la Mariott (mi-era o foameee, si erau niste bunatati acolooooo, da cum s-a terminat conferinta am fugiiiit ) dar la birou tot am calcat in strachini: am bagat un snitel de pui. Cu multa salata...poate mi s-or ierta pacatele.

Hai va las, ca mai am o groaza de butonat....Pupici

Oricum de acum incolo trebuie sa beau mai multa apa, ca am fost la dr pt bronsita mea celebra si mi-a atras atentia ca hidratarea organismului e esentiala....deci de acum ne hidratam, ca prinde bine si la diete.


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Eu am plecat de ieri din Brasov..am venit sa-mi iau pitica de la mama si stam cateva zile aici ..deci e de jaleeee cu mancarea. Iarasi imi sarmaleste mama. Aseara cand am ajuns am reusit sa fiu cuminte cu niste branzica fagaras si un preparat conform. Am avut o abatere cu un pahar de vin rosu din productia parintilor mei (sa vad daca e bun )
Sper sa reusesc sa fiu cuminte pana ne intoarcem acasa.
Sanatate la fetele care au "buba".

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

OOOFFF nu stiu ce am la ochi, da ma doare , e rosu si umflat la coltul interior , nu am nimic altceva de unde s-ar putea trage, interesant este ca nu imi trece , trei zile de picaturi si crema si inca nu mi-a trecut , nici nu ma pot farda , zici ca-s muma padurii nefardata , putin putin pe pleoapa pun fard , da nu tu creion, nu tu rimel ....

aseara am fost la o intalnire , cheful unei firme aliate .... a trebuit sa fac prezenta , m-am indopat de fum, eu nu mai fumez de 5 ani si nici nu mai suport fumul deloc (fite de fite nu)
am ales de pe acolo branzeturi cascaval si rosii , o bucatica de sunca si o chiftea ... sa nu zic ca nu servesc desi era ora tarzie tare de tot pentru a manca

azi nu stiu ce pap , ca nu am avut timp de gatit ieri .... vad eu ....

eu sunt convinsa ca pana nu ma apuc sa merg la sala nu reusesc sa dau nici un gram jos, eu fara miscare niente nu urnesc cantarul .... asta e organismul meu .... acuma nu am dispozitie , am prea multe pe cap .... lucrari de terminat , copilu teze de dat , note de luat ... proiecte de facut pt scoala .... nu am chef ... motive sunt ... stiu ... asta e , ma fofilez .... dar din ianuarie promit solemn ca voi merge pana in vara sa ma scap de cele 10 kg care-mi stau piedica in calea fericirii (metaforic vorbind)

va pupi pe toate

am scris azi de numa , un roman ce mai

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

SA VA ADUCA MOS NICOLAE .... cel putin 1 kg in minus la toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Multumim de urare, Andanii....dar tre sa vorbim cu mosu sa nu ni-l puna in ghete daaaa ?

Fetele frumoasele, sa va aduca Mosu tot ce va doriti, ca voi stiti mai bine, sa aveti un we frumos si linistit, si fara abateri. Sa fiti sanatoase si iubite!



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput