MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Eu nici nu stiu daca sa plang sau sa rad. Dati-va si voi cu parerea. In 1 dec. m-am cantarit seara si aveam 57.3, mare fericire mare. Ieri dimineata stupoare 58.4. Iar azi dimineata 57 fix. Deci eu ce sa mai cred? O fi avut legatura si cu menstruatia care tocmai s-a terminat?

De masurat inca nu am apucat dar revin.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salutare.
unde sinteti, mai fetelor?
ati slabit toate si nu mai dati pe aici?

Ani, vad ca am ramas singurele....


Eu mi-am inceput ziua cu lapte si finn crisp.
la prinz cred ca prestez supa de mazare. care va fi si de cina, ca sigur n-o termin eu dintrodata...

Am si eu o intrebare, sper sa ma puteti ajuta: se poate da fructoza la copii mici?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Anca si eu sunt aici.
Ieri am dat-o in bara cu covrigul de dimineata dar dupa am fost cuminte. Am mancat la pranz varza cu carne si seara o gura de ciorba si morcovi cruzi.
Azi pana acuma mere. In rest sa vad ce mai am in frigider.
Anca eu nu i-am dat nimic indulcit Denisei cand era mica. Dar stiu ca cumparasem gluzoza parca sa am pt ceai.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca, si noi tot cu glucoza indulcim...am luat-o de la farmacie dar am folosit f putin din ea...imi trebuia pentru un ceai dar nu i-a placut ceaiul nici cu nici fara glucoza asa ca n-am mai insistat.

si eu sunt pe-aici; mi-am inceput ziua cu niste paine neagra...n-am avut cu ce s-o asortez asa ca am ales modelul simplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

scuzati am mult de lucru zilele astea
va pupi

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Felicitari celor care au anuntat rezultate imbucuratoare Nu va zic la mai mare ca dati cu rosii....va zic si io la mai mult slabit!

In sfarsit parca parca mai am si io ceva de raportat. Azi dim aveam 67,8 spre 68. Asta dupa o perioada nu ff cuminte si chiar inainte de menstruatie....cine sa mai inteleaga. Dar daca sunt enigme de astea in minus nu ma deranjeaza..... Bine, ce raportez eu aici este peste greutatea din tabel dar cu perseverenta poate ajung la prima tinta propusa si anume cea de 60 .... of, ca departe mai pare...si ce astronomica parea greutatea asta in tinerete cand ma defilam cu 50 kile si ma consideram grasa.....

Mda, sa lasam nostalgiile:
Ieri am mancat dimineata + pranz: o cutie de branzica de casa cu 2 rosii.
Aseara am cam dat-o in bara la cantitati adica am mancat 2 feluri: ciorba radauteana (facuta fara morcovi si cartofi ca sa fie monty) si salata asortata cu ton. Dar eram terminata de foame si m-am indemnat cu baietii la o masa de familie.

Azi: Micul dejun doar un ceai marturisesc ca nu stiu de care, dar era neindulcit (dupa n'spe raceli ale copilului acu s-a hotarat si sotu sa raceasca si m-a tinut in febra si frisoane toata noaptea, azi dimineata eram capie, nici nu stiu pe al cui ceai l-am baut....)
Pranz: o felie de chec de pui (conform) si o cutie de branzica de casa (o sa fac contract cu producatorul....)

Chec de pui: un piept de pui, 2-3 oua, marar, sare piper, 5-6 catei de usturoi, o ceapa , si un pic de smantana. Se blenderuieste bine bine, se pune in tava de yena, se presara branza rasa deasupra si se da la cuptor. E bun bun si conform, si merge si rece si cald. Optional se poate pune ceva iute (boia sau ardei) dar eu am lasat asa light sa fie si pt vizigot.

Diseara daca nu cad lata voi incerca supa de mazare cu mozzarela ca tare bine suna.

Va pup

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mina suna tare bine checul ala de pui. Cred ca o sa-l incerc si eu. Mai eu imi fac mancare speciala pt mine si normala pt gasca si ma trezesc ca mananca mancarurile sau salatele mele.
Si eu am tot mai mult decat ce e in tabel deocamdata. Ajunsesem la 70 (cantarita cu burta plina) . Azi dimineata 66.8.... mai am pana la ce e in tabel.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Mina, foarte bun checul. si eu imi fac ceva asemanator. din ce carne apuc. ultimul l-am facut simbata trecuta din carne de pui tocata, amestecata cu ficat de pui. foarte bun a fost, si a mincat si sotul meu. el cu garnitura de orez si cartofi, eu gol.

Ele, haide, haide, ca noi cu tot cu concurs sintem in plus....

Andanii, sa facit tabelul cind ai vreme, ca Ymca cred ca astepta floricelele

Ani, eu am uitat sa te intreb la petrecere, tu de ce vrei sa mai slabesti...mie mi se pare ca arati foarte bine. nici un stres n-ar trebui sa ai.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mina, super ideea cu checul dar am si eu o intrebare: pieptul de pui e fiert sau crud?

Andanii, lasa ca daca lucrezi mult nu e timp de mancat, nu?

Anca, multumesc pentru apreciere dar inainte de a ramane insarcinata aveam 52 de kg. Asa ca acum o multime de haine nu mai imi sunt bune sau stau foarte rau. Nu e moft faptul ca vreau sa mai slabesc dar nu ma simt bine eu cu mine.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

mina, ai facut furori cu checul de pui...suna extraordinar...pana chiar si eu sunt tentata sa incerc sa-l fac (desi depaseste cu mult conditia mea umila de ultra incepator in ale gatitului)

anca, mai mult decat floricelele eu astept sa ne organizeze cineva pentru luna decembrie. tot asa cu date clare, cu raportari, cu retete de craciun care sa zboare pe-aici, cu cm lipsa, cu deserturi monti, cu ornamente de brad monti, cu tot ce se poate. eu fara organizare nu exist. si daca nu exist, nu slabesc. filozofie pura!

puisorul, cantarele astea electronice sunt cam ciudate si arata niste variatii pe care nu le inteleg nici eu; de aceea am luat decizia sa ma cantaresc mai rar (adica 1 data pe saptamana) si sa iau de buna greutatea pe care mi-o indica la momentul respectiv; al meu e tefal cu % de grasime care mi-arata daca slabesc din muschi sau grasime si tocmai de aceea o ia razna daca ma cantaresc zilnic; adica e destept dar ce folos? cand vreau sa ma simt bine ma duc in camera alaturata unde avem cantar mecanic, foarte bun si care-ti arata aceeasi greutate si daca te urci pe el de 20 de ori. dar am vrut tehnica moderna si daca tot mi l-am luat cadou acum ma folosesc de el

Mergi la inceput