Ajutoarele lui Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Si eu ,si eu..

Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

" I have always been delighted at the prospect of a new day ,a fresh try,one more start,with perhaps a bit of magic waiting somewhere behind the morning..." Joseph Priestley(1733-1804)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Si noi, si noi!

Papanash, te-ai gandit unde sa le ducem? Case de copii, centre de plasament, sau pur si simplu copii sarmani pe care-i cunoastem?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Noi, la servici am inceput deja o campanie de genul asta pentru copii abandonati din Valea Plopului. Pe 6 decembrie mergem acolo sa ducem cele stranse.
Am sa pun si mailul trimis de colega mea (cu mai multe explicatii)si linkul cu detalii despre lacas:
"Parintele Tanase de la Valea Plopului a dus o lupta impotriva avorturilor si astfel a luat nastere acest asezamant de copii abandonati de la Valea Plopului. Aici traiesc aproximativ 100 copii de toate varstele. Daca doriti sa contribuiti cu ceva (mancare, haine, jucarii) , noi o sa mergem personal acolo in data de 6 decembrie. De asemenea daca doriti sa veniti cu noi, va asteptam. Ei mai au nevoie de materiale de constructii, daca stiti pe cineva.

Mai jos aveti link-ul. A fost reportaj si la TV.


http://bisericasecreta.wordpress.com/2008/03/06/valea-plopului-asezamant-al-iubirii-crestin-ortodoxe/

Este o idee .....

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Un elf veritabil (adica moa ), chiar din tara lui Mos Craciun, asteapta startul. Eventual o sa trimit la adresa Roxanei un pachet, ca tot am adresa ei si s-a inscris si ea. Stiu sigur ca nu se supara.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Multumesc foarte mult pentru sustinere
Nu ma asteptam sa avem asa de mult sprijin din diaspora, sunteti grozave !
Mi-ati dat o idee, ce-ar fi sa filmati ( sau fotografiati)cum faceti pachetul sau cum copilul dvs. se joaca cu jucaria pe care apoi o doneaza, apoi fac eu un film cu copiii care primesc jucaria ? Cred ca ar iesi ceva frumos.
O sa postez o intrebare la mamicile de la 'adoptii', poate ne dau o idee despre caminele de copii din Bucuresti, trebuie sa luam legatura cu cei de-acolo sa aflam detalii, cati copii sunt, varsta aproximativa si daca vor sa ne primeasca la serbarea de Craciun.Jucariile frumos ambalate, bagate in sac, pot fi aduse chiar de Mos Craciun, ne intalnim noi cu el pe undeva.
Stabilim una sau mai multe locatii de colectare,poate fi acasa la cineva sau la birou. Cum preferati.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Si oricine doreste sa vina si sa participe la inmanarea cadourilor, chiar cu copilasii din dotare, sunt bineveniti.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Si noi, si noi!

Papanash, te-ai gandit unde sa le ducem? Case de copii, centre de plasament, sau pur si simplu copii sarmani pe care-i cunoastem?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts


asteptam informatii despre centre de plasament sau case de copii din Bucuresti.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

As trimite si eu niste banuti sa luati voi, cele care va ocupati, ceea ce este nevoie. Cu pachet de aici e mai greu.
Vreo idee cum sa facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Daca sunt fete din Timisoara care vor sa doneze ceva pentru copii, eu am contact permanent cu unul din centrele de plasament si duc tot timpul donatii acolo, asa ca daca doriti sa ajutati cu ceva in Timisoara ma puteti contacta.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Daca se respecta regulamentul DC, ajutam si noi!

Tzuni si Meri


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput