Redoutistele fidele La Redoute France(147)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

referitor la cadoul ala de lustruit pantofii, am vazut oferta in metro sau selgross nu mai stiu exact , la produse profesioniste, aparat de lustruit papucii, il pui in priza si se invart periile alea si ies super luciosi pantofii, la 2 milioane. Cred ca-i mai comod asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristicross

referitor la cadoul ala de lustruit pantofii, am vazut oferta in metro sau selgross nu mai stiu exact , la produse profesioniste, aparat de lustruit papucii, il pui in priza si se invart periile alea si ies super luciosi pantofii, la 2 milioane. Cred ca-i mai comod asa.

cris

Pai inseamana ca cel de pe .fr e chilipir!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, si mie mi-a venit comanda din 29 oct. Problema este ca mi-a venit si o parte din comanda de pe 26 oct (sapt trecuta) si mai asteptam sa-mi vina o tricicleta si o masa de activitati (le-am dat in aceeasi comanda, dar in suivri arata ca-s doua colete)!
Ce naiba sa mai cred? De ce o fi ajuns comanda din 29 inainte sa-mi ajunga restul comenzii din 26??? Oare-i cazul sa le scriu sau mai astept un pic?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Aaa, stiam eu ca mai e ceva: cum era smecheria cu tratatul incaltamintei din piele la prima purtare (sau mereu?)? Era o crema, ceva de la Bata, parca, dar nu retin nici denumirea si nici procedeul Pliiiz reamintitzi-mi!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Fetelor, stiu ca multe dintre voi ati cumparat parka style caban de pe aubaines, cea la 5-6 euro
http://www.laredoute.fr/vente-parka-style-caban.aspx?productid=324103203&documentid=346108&single=false&categoryid=23112374 spuneti-mi si mie, ca nu stiu daca am retinut bine, aceasta era cea care e croita mai mare decat scrie pe ea? Am luat un 86 pt un baietel care a facut 2 ani in septembrie, credeti ca ii este buna sau i-o dau deja mica si ma fac de ras. Nu stiu cum arata copilul, dar cred ca este slabut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Fetele care aveti cont paypal va rog ajutati-ma ca m-am impotmolit intr-un punct. Deci am facut contul, am introdus toate datele corect, verificate si rasverificate, dar cand intru in cont imi apare la "to do list" ca trebuie sa fac asta "link and confirm your debit or credit card". Mai jos scrie When you click Save and Continue, your debit or credit card will be charged €1.50 EUR. We will refund this amount to your PayPal account after your card has been confirmed. cum ati spus si voi, insa cand dau click pe buton ca sa faca operatiunea descrisa, imi apare urmatorul mesaj "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card". Care poate fi problema, ca am verificat de nspe ori datele si sunt puse corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Aaa, stiam eu ca mai e ceva: cum era smecheria cu tratatul incaltamintei din piele la prima purtare (sau mereu?)? Era o crema, ceva de la Bata, parca, dar nu retin nici denumirea si nici procedeul Pliiiz reamintitzi-mi!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007


Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai


http://64.233.183.104/search?q=cache:fswf7gPgHKsJ:forum.desprecopii.com/forum/topic.asp%3FTOPIC_ID%3D128689%26whichpage%3D14+bata+crema+pantofi+site:http://forum.desprecopii.com&hl=ro&ct=clnk&cd=1&gl=ro

Data viitoare foloseste Google pentru cautarea in forum, functioneaza mai bine decat operatiunea similara din DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Fetele care aveti cont paypal va rog ajutati-ma ca m-am impotmolit intr-un punct. Deci am facut contul, am introdus toate datele corect, verificate si rasverificate, dar cand intru in cont imi apare la "to do list" ca trebuie sa fac asta "link and confirm your debit or credit card". Mai jos scrie When you click Save and Continue, your debit or credit card will be charged €1.50 EUR. We will refund this amount to your PayPal account after your card has been confirmed. cum ati spus si voi, insa cand dau click pe buton ca sa faca operatiunea descrisa, imi apare urmatorul mesaj "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card". Care poate fi problema, ca am verificat de nspe ori datele si sunt puse corect.



faza cu 1,50€ este verificarea cardului... daca dai ok, paypal iti ia valoarea respectiva de pe cardul tau, iar la prima plata pe care o faci, platesti cu valoarea de 1,50€ mai putin (paypalul foloseste banii respectivi), pe scurt nu-i pierzi!

facand acest pas, pe contul de ebay iti apare user verified sau ceva de genul (eu il am in italiana, nu stiu exact ce iti vor scrie in engleza)

daca nu reuseste posibil sa nu fie cardul activat pentru plati in internet. intreaba la banca daca poti folosi cardul pe net. sau posibil sa nu fie un card acceptat de ei. (visa mastercard etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

uitasem sa zic... scrie un mail la ei, o sa primesti raspunsul foarte rapid! eu am avut ceva probleme si in cateva zile am rezolvat, foarte amabili...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Fetelor, stiu ca multe dintre voi ati cumparat parka style caban de pe aubaines, cea la 5-6 euro
http://www.laredoute.fr/vente-parka-style-caban.aspx?productid=324103203&documentid=346108&single=false&categoryid=23112374 spuneti-mi si mie, ca nu stiu daca am retinut bine, aceasta era cea care e croita mai mare decat scrie pe ea? Am luat un 86 pt un baietel care a facut 2 ani in septembrie, credeti ca ii este buna sau i-o dau deja mica si ma fac de ras. Nu stiu cum arata copilul, dar cred ca este slabut.

Si eu am luat...e un pic mai mare...e model din ala mai larg...si nu e f groasa...Ptr Cristi de 3 ani as fi luat 86.

Fetele mie luna trecuta comanda din 4 mi-a venit in 16...era cutie...Si eu am 2 comenzi din 4 si una din 10, dar inca nu ma impacientez...sper sa vina!


Mergi la inceput