***SUPERDIETA 32 ***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

helloooooo1

i'm back! vad ca va tineti si voi de dieta cum m-am tinut eu de cand n-am mai scris. Am bagat in mine ca sparta.

In fine, asta e..

Am gasit un articol interesant :

Ti-ai propus sa slabesti, dar nu vrei sa recurgi la masuri drastice. Exista cateva trucuri care pacalesc organismul, accelerand arderile.



1. Lamaia (apa plata cu lamaie) - un studiu al californienilor demonstreaza ca femeile care au inlocuit bauturile carbogazoase si dulci cu apa plata cu lamaie au pierdut, in medie, 2 kg intr-un an, iar cele care au baut cel putin 4 pahare pe zi au slabit in jur de 3 kg ;

2. Batoanele bogate in fibre – un studiu al britanicilor arata ca femeile care consuma un baton de fibre dimineata ard grasimile de doua ori mai repede decat cele care consuma mancaruri sarace in fibre; sunt recomandate batoanele care contin cel putin 4 g de fibre;

3. Semintele de in – sunt bogate in “grasimi sanatoase”, care regleaza continutul de zaharuri in sange; totodata, inul amelioreaza problemele hormonale, datorita continutului bogat in estrogeni; presarati semintele de in in salate, cereale, supe sau folositi uleiul de in;

4. Nucile – decat sa rontai chips-uri, mai bine mananca nuci! Acestea sunt bogate in acizi omega 3, care prelungesc senzatia de satietate; un studiu al australienilor demonstreaza ca 8-10 nuci consumate zilnic nu ingrasa, asa cum s-ar crede, ci dimpotriva, ajuta la arderea grasimilor;

5. Sosul iute – daca vrei sa arzi grasimile, uita de sosurile grase si condimenteaza din plin mancarea (daca poti tolera mancarurie foarte iuti); astfel, nivelul insulinei (hormonul care faciliteaza depunerea grasimilor) scade cu 32%, potrivit unui studiu australian

va pup si revin

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

toc,toc,toc!!!fietiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....apriluuuuuuuuuuuuus ....s-au ascuns toate?..ce frica li de tine ai vazut???..bine ai revenit,se vedea ca ne lipseste "SEFU"...ne-am c-am facut de cap...delphiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....si tu stai ascunsa?..hai ca dau floricica la fata,dar pina maine sa nu o mananci....

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:









Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetzika spune:

cucu.....da ma declar "pasare d noapte".dar cum se face d e asha putina "mishacare" p aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetzika spune:

hai si eu un pic d disco cu tine Breto



gata va popik si noapte bunAAAAA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

......BUNA DIMINEATZA!!!....chiar asa unde umblatzi??..hai trecetzi la cafea.....delphi????ce-i cu tine?...io RAPORTEZ....97'5KG.....BRUNETZICAnumai noaptea vad ca-ti place sa intri,,,sa nu te putem prinde noi,lasa ca stiu eu

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns queenye spune:

buna, bag si eu repede raport, april pune si la mine 2 am ajuns la 56. saptamana trecuta eram tot la 56 dar am avut fetita bolnavioara si numai sa mananc nu-mi ardea mie asa ca am dat jos urgent....am recuperat saptamana asta dar fara interzise si nici macar exceptionale asa ca fara bici la mine. fug repede ca sunt racita moarta si nu vreau sa va dau si voua. va pup pe toate

pentru fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

....nu e nimeni pe stradaaaaaaaaaaaaa....ochii tristi sa mi vadaaaaa ....nu e nimeni pe stradaaaaaaaaaaa....sa ma vada plingiiiiiiiiiiiiiiiiiind .....
....UNDE SUNT FETIZELE??....
....





Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

Citat:
citat din mesajul lui queenye

buna, bag si eu repede raport, april pune si la mine 2 am ajuns la 56. saptamana trecuta eram tot la 56 dar am avut fetita bolnavioara si numai sa mananc nu-mi ardea mie asa ca am dat jos urgent....am recuperat saptamana asta dar fara interzise si nici macar exceptionale asa ca fara bici la mine. fug repede ca sunt racita moarta si nu vreau sa va dau si voua. va pup pe toate

pentru fete

http://www.flickr.com/photos/31119333@N07/


......ai grija de tine si de mititica..eu chem niste preotzi ca e prea liniste pe aici


Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

eu sunt azi. ieri m-au chemat la serviciu si asa ciuda imi era. am avut de facut o gramada de hartii, abia am avut tip sa respir. si dupa...dute sa cumperi perdele, draperii, cleme si multe alte cele pt mama. si apoi pune-i draperiile, aplicele...ei ha...sotu asta al meu crede ca eu sunt hercules.
ce uituca sunt BUNA DIMINEATA
Si bineinteles poftiti la

poze
Just Me


Mergi la inceput