FIV de toamna 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Multumesc, fetelor, pt. explicatii. O sa ma uit pe web sa aflu mai multe, desi, deocamdata nu am nici un motiv... :o)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Fetelor,mie mi-a dat utrogestul si progynova sa in bag inauntru de trei ori pe zi.Mie nu mi se pare normal sa umblu toata ziua acolo in vagin.Ma gandesc cum sa se mai implanteze ceva ,daca-i deranjezi de trei ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Bagi in vagin?Sau in uter? Embrionii sunt in uter, nu ii deranjeaza daca umbli tu in vagin.E cale lunga,ii desparte colul. Nu te mai gandi la prostii.Ai incredere! Te-am pupat :)

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cored spune:

Buna fetelor,
Menogonul l-am luat de la Szeget 50 km dupa granita de la Nadlac (Arad). Farmacia este in centrul orasului, mai exact in piata mare. Eu am avut reteta de la medicul de la Medsana. Tipa de acolo a fost foarte draguta si ne-am inteles in engleza. Daca puteti sta 2-3 zile in cursul saptamanii puteti lua pe comanda si Diphereline care va ajunge o fiola de 3.75mg la aproximativ 100Euro, in loc de 7 mil cat este in Romania. Scuze ca eu comunic asa greu dar nu am acces continuu la internet.
Va pup.


cj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Fetelor,spuneti-mi si mie,va rog,dupa ET ati avut vreuna stare subfebrila?Eu nu am facut fiv ci doar o inseminare si de o saptamana de cand s-a intamplat evenimentul am,din cand in cand ,frisoane si cresteri mici ale temperaturii(pana in 37.5).Nu stiu daca are vreo legatura cu inseminarea sau este ceva independent de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Da ,dar eu inca imi ating colul, cand bag pastilele.Si ma doare cand le bag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Denisa, stai linistita ca daca nu ar fi indicate nu ti le-ar fi prescris medicul. Ma intreb insa de ce te doare. Am luat si eu o data ceva supozitoare de progesteron si era neplacut, dar nu ma durea. Poate le bagi tu prea adanc? Nu stiu... Atat cat ajunge degetul e suficient, fara sa mai impingi pana te doare. (scuze...)
Ai grija de tine si de embrionasi!

Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

draga cloe, multumesc din suflet pt sfaturi si pt informatii; e foarte util sa auzim de la tine cum au procedat dr in cazul tau; mi-a intrat o prostie in cap ca imbatrinesc si scad sansele; plus ca am citit ca dupa al II-lea fiv sansele sunt din ce in ce mai mici; cite fiv-uri poti sa faci in sua? aici dr mea a spus ca nr e nelimitat, cit ma tin nervii si buzunarele...dar nu pot sa cred asta..
ah, toamna aceasta schimb dr si spitalul; am citit f multe pe forum, si m-am decis sa incerc la bucuresti; am progr la 2 clinici, dupa care urmeaza ca eu si sotul meu sa ne hotarim pe care dintre cele 2 o vom alege;
te pup si ai mare grija de pretiosi,
oanamagda
denisa, si eu am luat utrogestan; e foarte bun sa stii, mai bun decit fiolele; am citit un studiu ca organismul asimileaza progesteronul cel mai bine prin ovule, dupa care urmeaza injectabil si in final pastile; eu am luat si utrogestan 6 ovule pe zi si cite 2 fiole de progesteron, iar dr a spus ca in cazul meu ar fi trebuit sa-mi dea si acel gravibinon, un fel de prog mai concentrat; asa ca stai linistita si fara stres inutil;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Vai Denisa, te inteleg asa de bine... Si eu sint la fel ca tine, tot timpul trebuie sa imi fac griji si probleme si ginduri negre... Nu e deloc bine. Ai grija de tine si nu iti mai inegura gindurile. Intr-o saptamina-doua ne dai vestea mare!!! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Draga Oanamagda, aici depinde de clinica si de dr. Deobicei ti se recomanda sa incerci de vreo 4 ori. Dar unii sint de parere ca poti incerca de cite ori vrei daca ai nervi si bani, cum spui si tu. Dar inafara de nervi si bani, limitarea la un anumit nr. de incercari cred ca e bazata pe faptul ca iti supra-stimulezi ovarele. Dealtfel, alta problema serioasa nu ar exista. Aici se recomanda sa astepti cel putin 2 sau chiar 3-4 (la unele clinici) cicluri intre FIV-uri.

Mergi la inceput