Redoutistele fidele Laredoute.fr (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Seara buna!
Astept comanda de pe 8, si ma pregatesc sa dau alta
Vad ca iar s-au incins spiritele pe aici. Mai, mai, ce le faceti de se enerveaza asa?

Viario tare poanta cu Drobetista redoutista, asta da, ar fi o razbunare crunta.

Claujro sa inteleg ca te arunci la o comanda la straw? Ce se mai inatmpla la op 66? Mai e tipa aceea bruneta (micul zbir)?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu tocmai am dat o comanda pe strawberrynet.com. Unele preturi chiar sunt bunicele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Asaaa,am reusit sa citesc tot ce ati scris.Ca bine zicea careva : pleca omu' de la birou si cand ajunge acasa nu mai pridideste cu cititul la subiectul LR.

Hai sa ne calmam ca unele aparitii meteorice chiar nu merita sa ne consumam neuronii.

Cred ca maine mai imping si eu o comanda.Nu-mi trebuie nimic in mod special,dar e musai sa ma bag in seama,poate pt ultima data.Mai ales ca a scazut iar euro la un nivel de bon-ton.

Cele 2 geci pt copii le-am luat si eu si mi se par foarte misto.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Abia acum m-am delectat cu pozele puse de Nushulica.Mi-a trecut si supararea cauzata de tipa cu proiectele.E superb bebe David!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Fetelor trimiteti-mi si mie parola noua va roooog ! merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor citesc si ma distrez de numa Mama lor de LR, ne-au bagat zazania in casa
Lasand gluma la o parte, abia astept sa vad cum se va rezolva problema (si eu sunt f curioasa ce s-a discutat pe contul comun, dar nu cer parola).
Sper sa putem da in continuare comenzi pe LR si sa-mi spuneti daca pot ajuta cumva!
Mor de ciuda ca am cosul plin si f scuuuump! Si tre' sa dau comanda, nu, ca cine stie...?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Uitasem ce voiam sa zic, de fapt
Am vazut pozicile cu bb David Nushu, e atat de frumoooos! SI e cuminte, cum spui tu ca e plangacios? Draga de tine, chiar ca esti cam paliduta, dar o sa-ti revii in curand, acu' esti dupa operatie si obosita!
Clau www.laredoute.fr/vente-parka-la-redoute-creation.aspx?productid=324124962&documentid=346108&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1#DescDetail" target="_blank">parka asta e de iarna? Tu ce marime ai luat pt Mara? I-as lua Theei pt la anul, cand ar avea 2 ani si as lua marimea 94, oare e prea mult?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Uitasem ce voiam sa zic, de fapt
Am vazut pozicile cu bb David Nushu, e atat de frumoooos! SI e cuminte, cum spui tu ca e plangacios? Draga de tine, chiar ca esti cam paliduta, dar o sa-ti revii in curand, acu' esti dupa operatie si obosita!
Clau www.laredoute.fr/vente-parka-la-redoute-creation.aspx?productid=324124962&documentid=346108&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1#DescDetail" target="_blank">parka asta e de iarna? Tu ce marime ai luat pt Mara? I-as lua Theei pt la anul, cand ar avea 2 ani si as lua marimea 94, oare e prea mult?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai


Laurici lui Cri inca ii vine 86 la 2 ani jumate...94 cam ptr 3 ani este...acum tu stii cam cat e de mare printesa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Cine a luat pantalonii astia, imi spune si mie daca materialul este gen tricou sau ceva mai gros si mai batos

http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=3688909&SizeCode=00074&Quantity=1&PersText=&ItemId=104&Mode=Update&Single=true&ksource=-1

Eu am scris mai rar, dar atunci cand am avut ceva frumos de recomandat am facut-o. Si imi pare f rau ca am descoperit LR abia anul asta, desi intru pe DC de multi ani. Si cand am devenit si eu fan ... se taie macaroana. Planuiam sa le iau si copiilor biciclete, trotinete, role de la ei, dar raman cu planul. Acum nu am bani sa le cumpar si oricum sunt f micuti ei.
Multumita fetelor vechi am niste hainute f faine de LR si am luat si un carucior de joaca pt papusa, super misto, am facut furori in parc.

De cand se anunta lr.ro, am cautat pe e-bay de cumparat. Am luat un leagan electronic pt fii-miu, o minunatie, la mai putin de juma de pret decat la miniblu, un carusel super fain, tot cu telecomanda electronic. Dar pe ebay e riscul mai mare sa nu trimita produsele (desi multi au afisat ca trimit si in Ro, dupa ce am licitat m-am trezit ca mi-au respins plata pe motiv ca e riscant sa trimita la noi). Eu am luat numai produse noi, de la buticuri, nu stiu cum este cu cele sh, parca nu m-as baga sa incerc. Taxele de livrare sunt ceva mai maricele, adica am dat cate 20E pe fiecare dintre ele, fiind luati de la vanzatori diferiti. Cam asta a fost povestea mea oarecum off-topic, referitoare laebay, poate incercati si voi daca va face ceva cu ochiul.

Am citit capitolul trecut ca ati aflat ceva vesti neplacute, sa inteleg ca recomandati sa comand tot ce pot acum (am 2 cosuri cu haine pt pitici pt urmatorii 2 ani )? Sigur nu avem sanse sa mai ramanem si pe livrarea din Franta, macar pana dupa sarbatori?

Am uitat: felicitari Nushu, sa traiasca Davidutul si sa fie un norocos si sanatos! Seamana cu David al meu cand era mai micut. El are la 2 luni >6 kg si 60 cm, deja il imbrac cu hainute de 6 luni. Incearca sa ii faci un program care sa includa si plimbare pe afara seara, noi iesim minim juma de ora (o am si pe fiica-mea de 1 an si 8 luni care ne alearga prin parc in fiecare seara), chiar daca este frig. Aerul de seara il oboseste f tare, iar cand venim intra la baie si la masaj si apoi doarme dus (de fapt amandoi sunt terminati dupa plimbare). Sa stii ca au fost seri cand si al meu a facut snecete de urelte de nu stiam ce sa ii mai face si eu boceam pe langa el ca ma terminase fizic (sanii) si psihic, dar tot pt ca nu putea adormi. Era atat de obosit, incat nici sa sugala san nu mai vroia, doar sa urle, simteam ca-mi iau foc creierii, nu tacea nici cum, nici culcat, nici in brate, nici leganat, nici zdruncinat, cand i se terminau bateriile adormea si el. Cred ca si al tau tot la fel face, nu cred ca are colici, doar bazdaci

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

am o intrebare, la cizmele www.laredoute.fr/vente-bottes-cuir-effet-marbre.aspx?productid=324146726&documentid=201208&single=false&categoryid=22907175" target="_blank">astea (sau altele care au masuri pana la 42) se potriveste masura? sau trebuie sa iau un numar mai mare decat port aici? multumesc

am primit si eu 2 colete saptamana trecuta, revin cu linkuri.


Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput