SUPERDIETA ***29***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Sal fetele!

Apar si eu prin zona.
Mai mai ce de-a discutii pe aici.
Brunetzico si mie imi place mancarea si fac retete care mai de care da m-am hotarat ca dupa cei doi copii tre sa slabesc neaparat si apropo de varsta vezi ca eu am numai 26 inca. Nu stiu cat aveti restul da eu inca zic ca is tanara macar ca varsta ca in rest is ca bunica toate ma dor daca ma aplec dupa nu stiu ce jucarie pe sub canapele acolo raman si tot asa.
Breto eu asa cura am facut fara sa vreau in sarcina ca la inceput numai asta mancam struguri albi fara seminte.
Brunetzica, ca acu mi-am dat seama da ce nu cauti ceva firma sa dai comanda pe net de cantar? Si tre sa fie prin Botosani ceva cantar electric ar fi culmea sa nu fie si nu tre sa mergi cu masina ca-i scumpa benzina mergi cu autobuzul. Deci lasa scuzele si mergi si cumpara ca de nu uite asta te asteapta: .
Delphinas am vazut la profilul tau ala de la semnatura ca esti nascut pe 13 oct eu is pe 12. Mai zi-ne despre tine, fetelor mai povestiti si despre voi ce si cum mai impartasim pe aici interesuri comune alea alea, bine nu mancarea ca alea sigur e un hobby al tuturor.
Hai ca incep eu sa va zic despre noi eu is din Moldova, sotul din Maramures ne-am cunoscut pe net prima oara el era in Londra eu la malul oceanului in sud vestul Angliei timp de un an am tot vb pe net si apoi eu m-am mutat la Londra si in feb anul urm faceam 4 ani de cand ne-am mutat impreuna, avem doua printese una de 2 ani si si una de 3 luni si ne-am casatorit civil anul trecut aici cand eu eram cu burtica dar a fost tare frumos am sa caut ceva poze sa va pun daca vreti sa vedeti si acuma asteptam sa avem bani sa facem si cununia religioasa da creca pana la urma tot aici o facem ca iesim mai ieftin. Da mai vedem, acuma cu criza asta financiara suntem si noi cam in groapa, asteptam sa ne revenim, ne straduim sa stam pe linia de plutire.
Noh atata momentan povesti astept si de la voi.


de Ari si Ami

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

neatza! (la pranz)
eu azi si maine sunt destul de prinsa, dar am trecut sa va salut fugitiv!

Delphinash-bine ai venit! si asteptam datele pt listuta de pe prima pagina

Breto, deci te-ai apucat de cura de struguri. Sunt curioasa de rezultatul final-oricum important e sa te simti bine, daca vezi ca te ia cu lesin -intrerupi.

Mada, f frumoasa poveste aveti, tu si sotul! de printese ce sa mai zic , ca m-ai topit cu pozele lor... Stai ca ma eliberez si sa vezi debit la mine, va scriu the story of my life

Camy-e raportul saptamanal? ca voi va cantariti mai des si nu-mi dau seama cand sa scriu datele in tabel.

Va tzuc pe toate fara nici o exceptie, revin in masura timpului dispo!


Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

hehehe fetele moshului.
breto eu ma alint cand spun ca sunt batrana. cum bine a zis mada pe 13 oct am facut abia 26 de ani
dar cu mintea si sufletul undeva pe la 18 am ramas. dar cand e vb de chestii serioase, sa vezi maturu din mine atunci.
mada daca tot esti balanta ca si mine te poftesc si la "Balante (dez)echilibrate" sa animam si acolo spiritele.
da....sa povestesc de mine si de sotul meu??
pai mi-ar tb o saptamana sa va scriu si tot nu as termina. dar asa scurtutz. ne-am cunoscut la sfarsitul lui octombrie 2006. el cu mama se stia de vreo 3 ani. si eu nu am avut ocazia in toti acesti ani sa-l vad. eram preocupata cu cresterea "plozilor" altor mame. ma iubeam cu foc cu un baiat din Botosheni mai mic decat mine cu 2 ani. Minte creata...sa cresc copii femeilor. da...
bun...centrala mea scapa gaz...ii zic mamei sa cheme un preten al ei sa vada ce are ca m-oi trezi ca sar in aer. cheama mama pretenu si stupoare. deschid usa la om sa intre. el..."bal bal...caaaa...aici sta dna alistar"(asa imi zicea de fata)...eu tzafnoasa:"da", el..."pai sa stiti, sa vedeti..." eu mai dintr-o bucata zic "intra si vezi ce are tigaia asta ca miroase a gaz ingrozitor". intra el in bucatarie...se invarte ca o curva plouata...eu ma bag in seama...curioasa, cum ma stiu, sa vad cum functioneste detectorul de gaze...el se pierde cu firea si zice:"eu pt ce am venit aici?"
eu de colo:"ce uituc mai esti bre omule. ai uitat ca scapa centrala gaz. vezi de unde."
se dezmeticeste el, isi face treaba repede si da se plece.
mama: "mihai(ca asa il cheama pe iubitu sot) da sa te servesc cu ceva. suc, cafea, apa(era cu masina omu)"
el:"o cana cu apa"
eu harnica cum ma stiu dau sa il servesc pe om cu apa. [in septembrie 2006 am fost la capitala la un curs si la o cafea, pe o teresa din centrul istoric al capitalei am vrut sa fur o cana, de la jacobs. mortala. aaa eu fac colectie de cani, care imi par mie interesante. si i-am zis chelnerului ca nu e frumos sa furi in Sf zi de duminica, ci sa faca bine sa-mi spuna cat costa si o cumpar. baiatu speriat, ce-o fi zicand. asta e nebuna, se apuca de furat cani si face bine si mi-o daruieste cadou. ei dragele mele din cana aia nu a baut nimeni ever. NIMENI, stiti ce inseamna] instinctiv iau cana preferata si dau omului apa sa bea. si il atentionez ca e singurul care bea apa din cana mea speciala. il mai ametesc eu prin bucatarie cu portmoneul lui. ii zic asa direct"iti iei actele si imi lasi mie portmoneul"
el de colo"nu, in cel mai bun mod iti cumpar unul la fel"
eu"daca nu gasesti? eu il vreau pe asta"
in fine,pleaca omu, bezmetic de cap
la cateva zile revine sa-mi puna un termostat pt centrala. eu...bagatoare in seama, ma invart pe langa el, parca, parca ceva se aprinsese acolo, puna episodul cana. il ajut eu cu ce pot pe acolo, am reusit sa punem termostatu stramb, cash sa zic asa. modificam. si facea omu legaturile acolo si eu zambitoare, indreptandu-ma spre el il intreb"da, tu nu te insori?"(sa vad daca e ocupat omu, daca are sau nu tortitza)
el"poate la anu!!"
ma retrag usos la locul meu si tac. nu mai scot o vorba. pleaca omu. revine la mama la magazin si ii lasa un portmoneu identic cu al lui pt mine. eu fericita nevoie mare.
ma invita omu la munte. eu, stiindu-ma inca legata de individu mai mic decat mine, zic "nu pot. am treaba."
plec eu fuga la iasi si gagsesc individu cu o tanti in poalele lui. imi iau hainele ce le aveam la el si alte chestii personale si plec.
fraiera io mai fi eu sa stau cu tine. pa si pusi flacau.
dupa ce se intoarce omu de la munte ma invita la suc, sa-mi dea o mica atentie adusa de la munte. plec eu bucuroasa, da pe drum il intreb"da...prietena ta stie ca esti cu mine?"
el raspunde sec"nu am prietena"
pai si cu cine te insori tu mama draga la anu?
raspuns: CU MINE!!!!
in septembrie 2007, zi de 29, am facut nunta.
gata...am scris tare mult.
da va mai povestesc daca vreti.
acum urmatoarea la apel.


poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Apai asa fetili mamii. Asa mai merge sa aiba omu' ce citi ca daca vb numai legume fructe si dieta ne luam campii, anuway orice altceva legat de papa e taboo asa ca...
Delphinas si tu tot 26? Deci 82 sa inteleg? Superrr. Pe la balnate am mai fost mai demult da slaba tare tare activitatea asa ca am lasat-o balta.
April pai vino mama cu povesti ca eu abia astept sa ne cunoastem si noi sa mai schimbam o idee doua, ca altfel moare subiectu' daca scriem un mesaj la doua trei zile.
Deci pt listutza eu ma canteresc lunea asa am inceput asa ma cantaresc deci prima sapt 69,5 a doua sapt 69,8 asta e, mea culpa, imi dau sg , asa ca acuma speram w3 sa arate mai bine.
Camy, Emilia pe unde umblati???
Restul fetelor iesiti de dupa canapele veniti si dati de veste pe aici hai mai fetelor ce-i cu subiectul asta asa apatic, de zici c-om fi niste plistisite din alea de viata.
Hai mai cu spor mai cu inima bagati aici mesaje cu ce va trece prin cap mai cereti o parere mai ziceti ce-ati vazut la magazinul din colt ca doar nu tre sa vb numai de diete.
Hai ca v-am bagat si niste majorete asa de incurajare ca is cam prea linistite apele pe aici.
Breto hai cu, cantarea poate trezim subiectul asta oleaca.


de Ari si Ami

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

nu dati cu rosii ca de acum nu mai au gustu de asta vara ca sa le pot prinde pt o eventuala supa. nici cu pietre ca daca spargeti capu la fata si moare. sotu cine il ia apoi???
treceti-ma si pe mine pe lista....H=1,70 m, GI=92kg, GT=macar 70, apoi mai vad eu.
in rest sa inceapa petrecerea. acum scot eu muzicantii mei:

urmata de o pauza de chitara
si una la harpa

nelipsitul cor hai vocea I, vocea a III mai jos te rog
si pe la discoteca acum
nu dati prea tare din cap...sa nu va agitati neorunii
si de acum liniste...sa avem ce citi

poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

voi cred ca ati ramas la discoteca sau faceti repetie pt cor?

poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

atunci delphi,vad ca te descurci foarte bine cu organizarea,nu ca vrei sa-mi iei locul?...te pun dirijoare,ok?...vad ca moldoveanca esti,inalta ca mine esti,dar nu si la fel de grasa...deci ce ar fi sa ma asteptzi si pe mine sa ajung si eu la 93...hahhahha...dupa care continuam impreuna...glumeam...dai bici,nu ma astepta,ca te alerg eu din urma ca sunt invatzata...APRILUS,nu ma ia deloc cu lesin...chiar ma simt bine,bine....si ce ma face si mai bucuroasa este ca a inceput acul cintarului sa coboare...era ora!!!...ah,pentru fetizele noi,LA MULTI ANI FERICITZI BALANZELOR...eu nu sunt balantza,ci SCORPION(20/11/1968)...FIUL MEU ESTE BALANZA(18/10/1989)...nascut inca in EPOCA DE AUR...spre sfarsit...si daca vretzi la povesti,minteni ma pun si eu..ca asa imi placeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

misto tare povestea ta delphi...pai noi fumeile daca ne punem ceva in cap imposibil sa nu ne reuseasca.....hai sa va zica "baba"(adica eu)..si despre mine...eu sunt nascuta in moldova dar crescuta in ardeal...din parintzi moldoveni jiet.. bijiet..deci am crescut intr-o comuna linga hunedoara...fiind o fata bine dezvoltata(mereu)...nu grasa,dar bine dezvoltata,nimeni nu imi dadeau anii..deci eu la 14 ani aratam ca de 18-19...(eram buna)...asaaaaaaa...si cum toate gagicutzele de prin comuna aveau gagiu de pe la oras,si mai totzi fotbalisti,mi-am zis eu intr-o zi..."dar ce eu sunt mai proasta?...).si uite asa am trecut la atac...comuna noastra avea echipa de fotbal in divizia C,si totzi fotbalistii veneau de le HD...asa ca antrenamente...cantonamente..toate se faceau la noi in comuna...asa ca m-am organizat sa-mi gasesc timp,sa ies la plimbare cu o prietena de a mea,tot prin zonele unde stiiam ca pot intilni echipa de fotbal(gindindu-ma ca poate pe acolo v-a fi vreun fat frumos si pentru mine)si bineintzeles ca l-am gasitdar nu pe strazi,ci in discoteca...ne-am filat...ne-am placut,dupa care m-a crescut...de la virsta de 15 ani mi-a cerut prietenia(ca asa se facea pe atunci)...el fiind mai mare cu 6 ani ca mine(om cu armata facuta)...m-a crescut si imediat dupa liceu ne-am casatorit,la o luna dupa bac...si uite asa anul acesta am facut 21 de ani de casatorie,si am un baietzel de 19 ani...si pot sa zic ca am fost norocoasa in viatza,si sa multzumesc lui dumnezeu ca a avut grija de mine mereu...am trecut prin multe in viatza,dar cu ajutorul lui dumnezeu,am trecut prin toate

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:



..yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Breto super povestea. Mai baga ca-mi place. Finally se misca lucrurile si pe aici, aaa am uitat sa-ti zic bestial bancul ala cu CIA.
Si sotul tot scorpion si tareeee incapatzanat. Eu balanta el scorpion ari leu si Ami rac. Ce mai combinatie nu?
Well hai sa va mai zic si de mine eu am fost nascuta/crescuta in Iasi singura la parinti am avut de toate si toate mofturile mi-au fost indeplinite dar oricum cu picioarele pe pamant nu-s ceva fitoasa din aia care asteapta sa o serveasca cineva si am fost eleva cu note bune am dat si la facultate am si luat la doua chiar pe care mama din ambitia ei de a ajunge eu prim ministru nu stiu carei tari cu vreo 10 facultati a vrut sa le fac ambele la zi ceea ce a fost imposibil, cele doua fac fiind ASE si Litere-Engleza Germana. Well am incercat eu cat am incercat si cand am vazut ca raman cu toate in urma nu mai stiam pe unde sa scot camasa sa nu ma linseze mama. Si cum o buna prietena vroia sa plece in strainatate avea nevoie sa ii traduca cineva si sa ii cumpuna mailuri si m-a gasit pe mine si mai in gluma mai in serios am reusit sa obtin si eu un contract cu o familie si cu toate ca ai mei nu au fost de acord dusa am fost cu un rucsac in spate cu, catve ahaine f putine de fel plus ce aveam pe mine toate diplomele si actele la activ si hop pe avion. Aici am tras o perioada buna si boceam seara da la a mei le ziceam cai bine sii frumos si totui roz si noroc ca mi-am luat inima in dinti si m-am mutat in Londra de unde dupa doua sapt m-am mutat cu sotul. M-ma mutat cu el in februarie si deja in dec eram gravida cu Ari au mers f rapid lucrurile cu toate ca alor mei nu le-a convenit ca eu fac totul in alta ordine si am deraiat de la planul bine trasat de ei si acuma am o familie minunata, mai tre sa stau acasa cu fetele ca aici e f scump sa angajezi pe cineva sa aiba grija de ele iar de cresa/gradi de dim pana seara doar sa-mi vand sufletul sa platesc pt asa ceva.
Asa ca stau cu ele pana incep scoala full time intre timp vreau sa si studie z sa devin avocat si cand ele vor merge full time atunci pot si eu lucra. Si-am incalecat pe-o sa si v-am zis povestea mea.
Mai revin cu povesti daca va place.

de Ari si Ami

Lupta cu kg

Mergi la inceput