Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Kay, felicitari pentru kilogramul dat jos!! si pentru tine!! Se pare ca functioneaza regimul, ti-am zis eu ca la tine o sa se vada scaderea mai repede decat la mine!! Bravo, bravo, de trei ori bravo!! Si nu e chiar asa de rau regimul, nu?
Stiti deja cat o sa stati in America? Ca ma gandesc ca poate o sa poti sa iti cumperi si tu niste fructe, iti mai faci niste salate... ca daca stai vreo 2 luni numai cu MC... o iei de la inceput cand te intorci .
Nu mai ai haine de dinainte sa ramai gravida? Ca doar mai ai o luna si jumate aproape pana pleci, poate o sa te incapa alea... doar nu o sa pleci in , vorba ta !!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

MadameB, multumesc

Eu sunt bine cu regimul, chiar foarte bine, voi ma ambitionati si va multumesc

chiar nu-l vad ca pe un regim, mai mult o mica regula in alimentatia mea

Acum mergem in parc, asa ca nu mai ajung sa mananc pana la 6, dar imi iau revansa maine dimineata.



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Eu sunt iarasi mandra de mine pentru ca am iesit cu prietenu', el a mancat (la 10 seara!!) o prajitura maaaare rau cu ciocolata si biscuiti si nu mai stiu ce si eu m-am abtinut si nici macar nu am tanjit prea tare dupa o inghititura . E bine ca ne incurajam unele pe altele, se pare ca incepem deja sa vedem unele progrese. Sa vedem ce are de zis si cantarul .
Ce mai povestiti, fetelor? Cu ce ne mai delectam??

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

MadameBovary, si eu sunt mandra de tine!! Eu nu cred ca m-as fi abtinut Eu tot vin cu tot felul de teorii de a pacali creierul.. si am inceput ca in momentele in care poftesc ceva sa ma gandesc ca as fi mancat acel lucru deja Stiu ca suna aiurea, dar de multe ori merge.
Si mai sunt mandra de tine ca ai slabit! Incetul cu incetul se face un kilogram, apoi doua.. si uite asa ne facem gagici de gagici. Eu chiar am nevoie de incurajarea voastra, nu neaparat directa, dar trebuie sa ne sustinem una pe alta si sa ne tinem de treaba. Cand am slabit cele 20 de kg eram tot timpul calare pe calculator, pt. ca faptul ca vorbeam cu colege de suferinta si ne impartaseam una alteia frustrarile dar si bucuriile, m-a ajutat enorm de mult. Ajunsesem ca atunci cand calcam stramb sa ma gandesc nu la faptul ca ma ingras, ci ca trebuie sa raportez pe forum ca n-am fost cuminte stiind ca fetele o sa ma certe pentru asta. Si credeti-ma, ca inainte de a descoperi varianta "online", avusesem nenumarate tentative de a slabi.. rezultat 0.
Asa ca eu va spun de pe acum ca, pana nu slabesc, nu ma dau batuta. Si o sa intru pe forum si sa scriu de una singura ce am mai facut.. dar sunt sigura ca o sa ramaneti prin preajma Nu de alta, dar eu sunt aia cu cele mai multe kg de dat jos. Ca Kay ezita intre 15-20.. dar deja a slabit 1,200! Kay, pai daca slabesti asa de repede nici nu ne mai bagi in seama intr-o luna-doua de zile. Glumesc.. Ti-e teama ca nu o sa ai ce sa porti daca slabesti?Lasa, ala sa fie baiul.. Pai in primul rand o sa fie iarna, asa ca un pulover larg sau stramt pe sub palton, tot aia e. In al doilea rand, o sa fii in America, unde daca iesi din tiparul blugi, adidasi si tricou esti considerat style icon. Asa ca nu iti fie teama..
Mai, am avut si eu banda de-aia pentru abdomen, am comandat-o de la tv. In afara de o senzatie de discomfort cum n-am mai simtit vreodata, nu m-am ales cu nimic. Adica nah, stiu ca baba sufera la frumusete, dar pur si simplu nu ma puteam acomoda cu chestia aia care ma ciupea de burta
Eei.. si voi ce ati facut azi? Hm? Adica ce ati mancat, mai bine-zis. Ca vad ca evitam subiectul.. Hai sa scriem si despre asta, sa ne dam idei. Eu am inversat fazele azi: dimineata am mancat doua banane, ca m-am trezit ca imi chioraiau matele. Pe la pranz nu mi-a fost foame, dar mi-a fost pofta de paine integrala cu smantana. Am incercat sa pun stratul cat mai subtire, dar nu s-a putut, hehe. Mai devreme am mancat un mar.. si cred ca cam atat pe ziua de azi. N-am baut mai deloc apa nici ieri nici astazi. Aa si nici n-am fost la sala ieri Am zis sa fac un pic de curat prin casa.. si m-a apucat nene o pofta de curatenie, de stergeam praful si de pe clantele de la usi! vreo doua ore am tinut-o asa, plina de energie si asa bucuroasa eram gandindu-ma ca la cat de bine ma simt cred ca o sa stric banda de alergat cand ma duc la sala. Ei, as! am picat lata.. Azi m-am conservat, n-am facut nimic Hai ca imi misc fundul si ma duc acusica sa bag o tura.. Va scriu cand vin inapoi sa va zic daca mi-am batut recordul.
Sa aveti o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Addicted, eu mi-s ! in training !

Eu azi am dat cu bata in balta. adica am mancat... placinta cu ciuperci dupa 1... asa ca biciuiti-ma

dar, maine recuperez. doar fructe si legume fierte. nu ma ami cantaresc decat pe 12, asa, ca sa vedem daca merge treaba la diferenta mai mare de timp.

si nu plec de aici, pana nu slabeste si ultima cat vrea ! aici, ne ducem grasimea impreuna pana la epuizare(a) ei ! si daca merge treaba bine, dau si 25, nu-i problema !

MadameB, felicitatiuni !

e calr, icon ma fac ! da daca pica de pe mine? ce ma fac? lasa ca bag curea... ce vand eu aici pielea ursului din padure...

gata, ma culc, ca am zis de vreo 2 ore ca gata !



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Fetelor, va urmaresc de ceva vreme. Si-mi suna foarte tentant regimul asta. Dar sa va spun cite ceva despre mine, adica despre suncile mele. Eu am fost o slaba toata viata, chiar foarte slaba, dar dupa ultima sarcina (acum 7 ani), nu am mai reusit sa-mi revin. Adica am 1.65m si variez intre 62 si 65kg. Am ajuns sa-mi doresc sa ajung la 60 kg! Si sa nu uit un amanunt important- am 40 de ani!
Vreau si eu sa slabesc, de fapt am ajuns obsedata, imi doresc sa fiu slaba, cu orice pret. Am ajuns intr-o noapte sa ma gindesc ca ar fi bine sa ma paleasca ceva, vreo gripa, ceva, sa nu pot minca nimic vreo saptamina,poate as mai slabi Asta ca sa vedeti ca prea normala la cap nu mai sint!
Asa ca, de-o saptmaina am inceput si eu sa nu mai maninc nimic dupa ora 6... Numai ca ora mea de masa e tare neregulata, poate fi la 1 sau la 2 asa ca n-am ce face, nu pot minca obligatoriu pina-n 1 pm.(Voi cum faceti sa va tineti regulat orele de masa, nu mergeti la servici?)Apoi maninc in drum spre casa un mar, ceva, iar seara imi fac un ceai de soc ( e diuretic). Sper sa iasa ceva ca sint la capatul puterilor, ma uit in oglinda si o vad pe miss Piggy. Pe la Craciun as vrea sa am si eu o fatza umana. Ce ziceti, se poate?
Va pup si vin la raport din cind in cind, dar va citesc cu religiozitate!


Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Simi, welcome in the club! eu cred ca se poate, mai ales ca n-ai mult de dat jos, esti cam ca mine, numai ca eu sunt cu vreo 4 cm mai inalta. Cu siguranta organismul nu reactioneaza la fel la 20 de ani ca la 40 de ani, dar cred ca daca iti impui niste limite - de genul asta - o sa reusesti sa scazi incet, incet in greutate si sa ajungi unde iti doresti.

Addicted, cum a fost la sala, ti-ai depasit limita de zilele trecute? . Si eu cred ca forumul si, in general, oamenii, poat sa se ajute intre ei in probleme de genul asta. Sa stii ca sunt si altii care trec prin aceleasi probleme, ca ne sustinem unele pe altele... e mare lucru! D-aia cred ca merge si la mine, ca eu renunt la lucrurile astea la fel de usor cum ma apuc de ele daca n-am un pic de sustinere morala . Dar acum ca v-am gasit pe voi, ma simt mai optimista ca pot sa reusesc ceva.

Kay, te-ai gandit si la noi cand ai mancat placinta aia? Nu de alta, dar si pe mine ma lovise foamea si pofta de diverse pe la 1 azi-noapte, dar m-am luptat cu ea, am mai tras un pahar de apa si apoi somn cat cuprinde .

Eu raportez aceeasi suma pe cantar. Ma gandesc macar ca e bine ca nu a mai luat-o iarasi in sus. Azi ma duc pe la o prietena si ma cantaresc si acolo, sa vedem ce zice - imbracata si mancata .
Mi-a zis mama ca a prins o discutie la tv despre diete & co si ca vorbeau despre slabitul prin tehnica "no food after 6 pm" si cica chiar functioneaza . Au facut ei niste teste pe soareci (!!!) carora nu le-au mai dat de mancare vreo 2 saptamani dupa ora 6 si au slabit (nu au zis cat) si inca un experiment cu soareci carora le-au dat de mancare dupa ora 6 seara si s-au ingrasat. Deci... daca merge la soareci, merge si la noi !!

Vorbeam la un alt topic despre slabire despre bautul unei cani cu apa calda cu lamaie dimineata pe stomacul gol - asa recomanda o fata, dand exemplul ei ca a reusit sa dea jos din grasimea de la burta, solduri si pe unde se mai depune intr-un timp relativ scurt. Stiti si voi ceva despre asta? Sincer, pt ca n-am probleme cu stomacul, m-as baga si eu sa incerc si asta de maine, sa vad daca s-or vedea si la mine rezultate mai devreme sau mai tarziu...

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui simi
[br Am ajuns intr-o noapte sa ma gindesc ca ar fi bine sa ma paleasca ceva, vreo gripa, ceva, sa nu pot minca nimic vreo saptamina,poate as mai slabi


Mai bine nu, pentru ca, dupa ce-ti trece, o sa ai o pofta de mancare teribila, e normal sa reactioneze organismul asa, si-o sa pui totul la loc. Testat pe propria piele.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Am slabit si eu 4 kg in 3 saptamani in feb. de la 53 la 49 kg "sarind" mesele de seara... Cel mai bine functiona "amanarea" placerii de a manca seara pentru a doua zi dimineata .

Din pacate de atunci pana acum nu m-am mai mobilizat suficient si am stagnat.

Eu am 31 ani si doar 1.52 cm! Am multa grasime pe burta si picioare. Slaba, slaba nu am fost niciodata si chiar mi-ar place sa descopar cum as arata la 45 kg.

Asa ca am sa incerc si eu cu voi sa revin la bunele obiceiuri alimentare de la inceputul anului.

Spor la toate!

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai
http://www.tamagochi.ro/pet-Josepa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

MsLara, bine ai venit printre noi. Sper sa gasesti aici suportul necesar ca sa te tii de regim si sa ajungi la greutatea dorita. D-asta ne aflam aici, ca sa ne ajutam si sa ne sustinem reciproc. Si incet, incet, mutam si muntii din loc!

Eu... eu am mancat o salata la ora 9 in seara asta! O salata bulgareasca: rosii, salata verde, ou, sunca, branza, ardei gras, castraveti. Salata bulgareasca impreuna cu apa plata. Am comis-o rau de tot sau mai am sanse sa ma incadrez in normalitatea unei mese pana in 100 de calorii?? chiar eram asa de mandra de mine, ca m-am abtinut pana acum si nici nu ma batea foamea peste cap... si taman azi m-a podidit si m-a acaparat!! Pesemne ca ma obisnuisem sa imi mananc portia de fructe pe la 5-6, portie pe care azi am sarit-o pt ca am fost in vizita... si poate d-aia m-a traznit foamea mai tarziu.

Apropo de vizita: am acaparat cantarul prietenei si acolo aveam 64.9 - mancata peste zi, deci probabil 64.5 sau chiar un pic mai putin greutatea normala la inceputul zilei. E clar ca al meu cantar ma ia la misto... habar n-am daca macar alea 300 de grame au fost date sau nu jos!! E clar, urmatoarea investitie va fi intr-un cantar BUN!!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput