Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Muse, eu zic ca ai sanse sa ajungi la 71 intr-o saptamana.. ar trebui sa dai o suta de grame si inca un pic in fiecare zi, ceea ce nu e greu!

Eu propun sa incepem sa spunem care sunt marimile noastre acum ca sa le am pentru urmatorul capitol pentru ca deja trecem pe ultima pagina. Deci si prin urmare (nu sariti, e "voita" expresia ), cine mai doreste, cine mai pofteste la topicul si regimul asta, sa ne incununeze si pe noi cu urmatoarele informatii:

- varsta
- inaltime
- kilograme initiale + data la care v-ati apucat de regim (cu cat mai exacta cu atat mai bine)
- nr de kilograme dorite
- cm sani, talie, fund - eventual si coapsa

iar rugamintea mare ar fi ca macar vinerea cand facem cantarirea si reactualizarea listutei sa intrati si sa ne spuneti cum mai sta treaba... sau sambata cel tarziu

Eu am avut azi o zi in materie de mancare... vai mama mea . Singura mancare pe care am bagat-o in stomac pana la ora asta e o salata la ora 16:30 pentru ca dimineata n-am apucat sa mananc... in schimb am avut activitate... ca tot duceam lipsa de vreo 10 zile . Asa ca sper ca aceasta combinatie o sa ma aduca mai aproape de kg dorite de Craciun . Nu am facut-o intentionat, dar pana in intalnire n-am avut timp sa mananc, apoi mi-a disparut pofta de mancare care mi-a reaparut dupa vreo 2 ore cand am infulecat salata. Si acum nici nu prea mi-e foame, sincera sa fiu... cred ca-s mai ciudata . Nici nu ma simt rau, nici nimic.

Deci fetele aspirante care se inscriu la regim, fiti bune si darnice si impartasiti si cu noi datele de mai sus ca sa fim organizate si frumoase la inceputul capitolului nr 2. Gata, tac cu subiectul asta si va acesc mult de tot!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Va apucati de listuta? Uitati datele mele:

varsta: 31 ani
inaltime : 1.52 m
kg initiale -la data: 49 kg - 09.11.2008
target: 45 kg si mentinere
kg curente -la data: 46 kg - 18.12.2008

Eu nu m-am masurat asa ca sar categoria asta.

Eu as zice sa incepeti si capitol nou si listuta de acum, caci va fi mai motivant sa ne mentinem decat daca asteptam (re)startul din 5 ianuarie.

Sincera sa fiu nu stiu cum am reusit caci aseara am mancat paine cu piept de curcan la gratar, branzica de vaci si castraveti murati.. plus o bere! Nu era foarte tarziu (ora 17.00) dar a fost multa mancare. Nu pot decat sa ma bucur ca am consumat tot si nu am adaugat la greutate!



Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Madame uite si datele mele:

Varsta: 27
Data initiala : 12/10/2008
Greutate initiala 70 kg
Dimensiuni: 99 fund, 102 talie, 108 sani

Nu m-am cantarit azi, ca am mancat deja, deci pune-ma cu 65,9 te rog. Coapsele nu le-am masurat, sorry.
Promit ca revin, dar e dimineata si tre' sa ma duc la serv.
Pup si multumim ca faci tabelul pt noi!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Fetele, cu placere. Deocamdata n-am decat datele de la 3 persoane, me included... mai avem timp de cateva postari, dar maine cred ca fac lista. Sau o fac din seara asta si maine incep capitolul nou, sa vedem, ca nu stiu cum ma descurc cu timpul, sunt cam rupta. Azi am plecat la 11 de acasa si am ajuns la 21:00 cu mici popasuri si sunt cam vraiste. Dar poate reusesc sa fac un prototip inca de astazi seara, sa vad cum ma organizez. Dar cu siguranta nu ma las!!

La mine a functionat varianta pe care am practicat-o ieri ... azi-dimineata aveam 61.6!! O veselie pe capul meu! Azi am mancat mai mult, dar sper sa ma mentin si sa mai si scad... poate ajung la un 60.5 de Craciun? Ar fi de vis! Addicted, nu-mi prezici un 60.5? Ca pe tine te asculta!
Ultima data am postat in acelasi timp, am vazut dupa ce am scris dar n-am mai avut putere sa mai raspund. Incearca sa te cantaresti si in alta parte, ca e suspect deja cum s-a intepenit la 65.9 orice s-ar intampla! Eu cu shaorma nu prea mai am pofte.. p-aia cu mcul trebuie sa o mai inving, ca-n rest stau bine

Lara, pai hai, baga si o masuratoare maine, sa fim toate cu aceleasi date la tabelas.

va acesc mult de tot pt ca nu stiu daca mai intru in seara asta

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Am facut un model de lista, arata destul de ok.. dar mai astept pana maine seara sa vad cine mai posteaza pana atunci, poate se mai inscrie cineva. Lara, te astept cu cm (fara coapsa, doar sani, talie si fund), iar Addicted, pe tine te astept cu inaltimea, ca nu mai stiu pe unde ai zis cat ai... gata, acum ma duc la somnica, voiam doar sa va spun ca lista va asteapta sa va inscrieti si totul e pregatit, maine lansam la apa capitolul nr 2!



I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Uraaaa! Uraaaaa! Abia astept tabelul, numai la asta ma gandesc, hihi. Rau am ajuns.. Pe mine stiu ca o sa ma motiveze floricelele si porcusorii foarte tare, asa ca pentru mine e ca un nou inceput de dieta.
Asa, piticimea mea are 1.60 m, Madame, scuze ca am omis inaltimea. M-a pufnit rasul cand ai zis ca activitatea de aseara a dat rezultate deci era secretul? Hm.. pai mi l-as pune pe orar, ca si orarul de sport in fiecare zi, iar daca nu se intampla trebuie sa imi dea EL 50 de dolari Pai nu e corect? Adica ce, numai el sa profite din asta? Si ca veni vorba, deocamdata nu ii sunt datoare cu nici un ban, luni totusi am considerat sesiunea de bowling de aproape 3 ore ca si cum as fi fost la sala, cu toate ca intentionam sa fie ziua mea libera. Iar marti si miercuri am avut febra musculara, n-am putut ridica mana si abia ma miscam. Asa, deci sa va zic cat de obsedata sunt eu: am dormit dupa ce am venit de la lucru, cam agitat, ce-i drept, si am visat ca prietenul meu mi-a pus un magnet la cantar si de-aia arata 65,9 Cand m-am trezit eram aiurita, si m-am dus direct la cantar, parca imi venea sa ma uit la el sa vad daca chiar e adevarat. Si, ghici! 65, 4!!! Iuhuuuu! Ce fericita am fost! Acum imi dau seama ca poate a tot aratat asa pt ca sunt vizitata de musafiri. Iar la mine tot timpul arata mai mult inainte de vizita, si nu in timpul. Si nu v-am zis asta, dar chiar credeam ca sunt insarcinata, pt ca mi-a intarziat cam o saptamana si ceva. Si bineinteles ca mi-au trecut o mie si-una de idei prin cap. In fine..

Madame nu te supara pe mine, dar globul meu chinezesc de plastic nu prezice un 60,5, dar prezice un 61 de Craciun. Tu acuma fa bine si demonstreaza-mi ca ma insel. Acuma nu te stresa si tu cu tabelul, ca nu e capat de tara. Daca nu e cum trebuie, lasa ca facem modificari si dupa.
Muse draga noastra, pe unde umbli? Gata perdeaua? Tare faza cu "colocatarul" Lasa ca, daca tu pleci, ramanem noi pe baricade, dar sa te gandesti si la noi! Mai fetelor, voua o sa va fie tare greu de sarbatori, cu toate bunatatile in jur. Mie n-are cine sa imi faca bucate, asa ca o sa fac si eu ce ma pricep. Domnu' e de fapt bucatarul priceput in casa, asa ca el o sa faca sarmalele si ce-o mai vrea. Anul trecut am facut masa cu romanii la mine acasa si m-am spetit gatind, dar anul asta nu mai am chef, ca mi-a plecat prietena cea mai buna, si parca nu mai are farmec fara ea.
Lara daca fac o verificare mai atenta a meniului tau de seara trecuta, pai ce-ai mancat rau a fost numai painea si branza, castraveciorii au f. putine calorii, iar carnea de curcan, din cate stiu eu, e sanatoasa si pt a o digera se cam consuma aceeasi energie cate calorii are. Iar berea.. pai stiti care e diferenta dintre o bere si un pipi? 20 de minute
Hai ca nu mai scriu, ca sa nu fac prostii si sa nimeresc la pagina 21 si sa ma certe tantile moderatoare.
JOS COLACEII!!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Uitasem.. de cand astept sa fac asta, adica sa imi modific ticker-ul

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare, fetelor!

Mi-am gatat de mesterit perdeaua, n-am mai scris de rusine, ca ieri am mancat paine d-aia calda de pe vatra cu sunca, parca nu ma puteam opri, si la 4 jumate m-am dus fuguta la magazin si mi-am luat napolitane . Pana pe la 5 jumate am mancat, dupa aia gata, chiar daca seara am gatit orez cu peste prajit, n-am gustat.

Sa vin si eu cu masurile actualizate:

Varsta: 29
Inaltime: 173
Initial: 77 kg (06.11.2008)
Actual: 72,0 kg (19.12.2008) - vad ca iara oscilez in timpul saptamanii, mai nou astept weekendul sa dau jos
Target: 62 kg
Masuri: 99 sani, 80 talie, 106 solduri, 61 coapsa

Din pacate la paine si dulciuri nu pot inca renunta, incerc macar sa le reduc cantitativ. Va pup, imediat ma duc afara cu micuta ca e splendid.

Ticker: 77 - 72 - 62

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Dragele mele, va invit la ....


CAPITOLUL 2




I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput