Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu cred ca pot sa nu mananc dulciuri
Cand ma apuc iar de sala incerc sa ma las si sa merg numai pe miere , cereale,fructe,eventual cioco neagra sporadic. Pana atunci fac ce-am facut 23 de ani

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

am vazut ca ma stigati... vin, vin. asteptati-ma, da dupa 2-3 ianuarie !
si spor la dat jos colaceii !

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Bine ai venit, XIO! M-am uitat la pozele tale, pai tu esti slabatura rau, mama! Uau, cate pisici ai? Noi am avut 2 si le-am dus la parinti, ca deh, eram in renovari, alea, alea (sotu si acuma bombane dupa ele).

Madame, ti-am zis ca la 53 kile eram , ati zis ca-s prea slaba , da v-am zis ca am osatura ft usoara. Acuma si la 60 inca is dama bine, cu tzitze si solduri, da mai am pana acolo, sa nu ma aberez.

kay, te asteptam cu drag, te-am vazut la televizor, esti o fata de nota 15. Multa sanatate la Sosonica , va dorim numai bine si sa fiti puternice!! Noi va sustinem de aici!

Azi nu m-am mai cantarit, ca mi-e frica sa nu sara iara cantarul inapoi, am halit 2 patratele de baclava (ca si Xio, nu prea pot renunta la dulciuri, am zile in care mananc ft putin, dar o bombonica de cioco tot isi face loc). Bine ca am slabit si asa!

Madame, tu cam ce mananci in timpul zilei, bag sama ca tu esti cea mai cumintica .

Ma duc la plimbare cu micuta, ne auzim mai incolo.

Sa va pun si eu poze cu 'botzoflete':
http://www.flickr.com/photos/29781476@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Multumesc de aprecieri fetelor.

De bine ce m-am laudat ieri si azi am cam dat-o in bara..ieri am avut o masa de Craciun a firmei si desi am mancat pana in 18.00 au comandat cam la gramada si mai mult prajeli (aripioare, cascaval pane...).
Astazi m-am trezit tarziu si nu mi-am mai luat de mancare de casa astfel incat m-am lipit dimineata de un sandvis si la pranz de...peste pane cu cartofi prajiti . Ce-i drept nu prea am avut altceva de ales,dar nici prea bine la burtica nu mi-au facut.

In general am avut grija sa nu mananc nici foarte mult, nici gras, nici tarziu...adica regulile pe care le aplicati si voi: mic dejun, pranz pana la max ora 16.00.

Dulciurile sunt si pentru mine o atractie , deci din cand in cand o bucatica de ciocolata am mancat...

O saptamana usoara!

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Musette79

Bine ai venit, XIO! M-am uitat la pozele tale, pai tu esti slabatura rau, mama! Uau, cate pisici ai? Noi am avut 2 si le-am dus la parinti, ca deh, eram in renovari, alea, alea (sotu si acuma bombane dupa ele).

Madame, ti-am zis ca la 53 kile eram , ati zis ca-s prea slaba , da v-am zis ca am osatura ft usoara. Acuma si la 60 inca is dama bine, cu tzitze si solduri, da mai am pana acolo, sa nu ma aberez.

kay, te asteptam cu drag, te-am vazut la televizor, esti o fata de nota 15. Multa sanatate la Sosonica , va dorim numai bine si sa fiti puternice!! Noi va sustinem de aici!

Azi nu m-am mai cantarit, ca mi-e frica sa nu sara iara cantarul inapoi, am halit 2 patratele de baclava (ca si Xio, nu prea pot renunta la dulciuri, am zile in care mananc ft putin, dar o bombonica de cioco tot isi face loc). Bine ca am slabit si asa!

Madame, tu cam ce mananci in timpul zilei, bag sama ca tu esti cea mai cumintica .

Ma duc la plimbare cu micuta, ne auzim mai incolo.

Sa va pun si eu poze cu 'botzoflete':
http://www.flickr.com/photos/29781476@N03/



Musette , eu nu vreau sa slabesc propriu-zis
Vreau sa :
-mananc sanatos
-inlocuiesc tesutul adipos cu muschi.

Prima parte o vreau pt. ca eu mananc dulciuri in prostie si nu este bine deloc , mai ales ca bunica-mea are diabet , si la "regimul " meu de viata am toate sansele sa fac si eu .
Nu exista zi sa nu mananc prajituri sau ciocolata, iar daca am acasa ceva "soft" gen corn cu ciocolata seen days si am chef de dulce iau cornul , iau o gakeata de finetti de 1Kg si il inoi in Finetti, musc , il inmoi , musc Mi-am facut analizele dupa asa o "masa" si aveam glicemia doar 94 dar nu vreau sa abuzez de sanatatea mea.ca mananc si dimineata , si la pranz , si seara si cand merg in garzi si noaptea dulciuri , e destul.
In liceu imi facea bunica-mea inghetata si mancam 4-5 cutii de Rama de jumate de kg pline de inghe...
Trebuie sa o las mai moale .


Inca procesez daca sa merg la sala si in timpul sesiunii sau nu ...

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Maaaama cat ati scris! Fete harnice, nu gluma. Pai inseamna ca maine poimaine terminam capitolul. Eu am o intrebare prosteasca: are ceva daca depasim 20 de pagini la cap. asta? Adica e o regula?
Kay ce bine imi pare ca nu ne-ai uitat! Te asteptam cu nerabdare sa revii si fruntea sus, totul o sa fie bine!
MsLara, n-ai ce face cu petrecerile astea de Craciun, tre' sa induri Adica nici eu nu rezist, am avut una lunea trecuta si mai am una vineri. Daca e de dansat dupa, macar o sa ard un pic din calorii. Insa tot timpul uit ca si bauturile alcoolice au "rolul" lor. Nu beau de obicei, dar la sindrofii de genul ma mai rasfat cu un martini sau un pahar de vin bun, sa mearga mancarea pe gat in jos mai bine.
XIO pai asta e inamicul nr. 1 al majoritatii femeilor: dulciurile. Eu prefer sa rontai snacks-uri mai degraba, dar nu las mai prejos cand vine vorba de o cioco buna, normal. Insa asta se intampla cam de doua ori pe luna, deci nu e prea grav. Stii ce fac daca am pofta? Am cutiuta cu bunatati in dulapior si e numai cu bomboane fara zahar sau cu calorii putine. De ex. acum cateva zile am mancat o bombonica cu numai 30 de calorii si mi-a trecut pofta de dulce. Deci n-am comis-o rau, zic eu.
Muse cred ca stiu despre ce emisiune vorbesti. Si mai sunt si altele. Pai la americani, totul este despre mancare. E ieftina, daca mergi la un fast food te costa poate mai putin decat ai gati-o tu acasa. La restaurant platesti un pic mai mult, insa ai si de unde alege. Mai toti merg la restaurante, in fiecare seara - aici restaurantele sunt ca magazinele, unul langa altul, cu sutele poate. Si iti dai seama ce competitie e intre ele. Asa ca apar cu tot felul de oferte. Foarte po****r e bufetul - mananci ce vrei si cat vrei pt. acelasi pret. Portiile sunt de trei ori mai mari fata de o portie normala. De calorii, ce sa mai zic, fata de acelasi produs in Romania, aici se dubleaza valoarea energetica, naiba stie ce or pune in ele. Si cum sa nu te ingrasi? Sapt. trecuta m-am uitat la un filmulet documentar despre un tip care a vrut sa demonstreze ca mancarea fast-food - Mc Donald's in acest caz, este daunatoare. Si pt o luna de zile a mancat numai de la Mc. Si-a facut analizele inainte si era sanatos tun, s-a cantarit si i-a dat bataie: in fiecare zi 3 mese cu burgeri si cartofi prajiti si tot tacamul. Dupa cateva zile ii venea rau, varsa ce manca, dupa aceea i s-a obisnuit corpul. La sfarsitul lunii, avea cu parca mai mult de 10 kg in plus, ficatul ii era varza, aproape sa clacheze. Rezultatul? Dupa acest documentar, Mc a introdus in meniu salate si mancaruri cu mai putine grasimi. Dar degeaba, zic eu.. cine vine la Mc sa manance o salata? Si da, daca ma gandesc, sunt silueta pe langa multe din femeile pe care la vad zilnic. Dar: obezitatea este raspandita printre persoanele de clasa sociala saraca, pentru ca ei sunt cei care mananca la fast-food, fiind ieftin. Cei cu un pic de bani, alta poveste. Va spun sincer, am de-a face cu clienti bogati toata ziua si nu am vazut niciodata o o persoana obeza si poate nici macar peste greutatea normala. Lumea zice ca ei isi permit sa isi faca operatii estetice si alte cele. Insa nu e chiar asa, ei pur si simplu au grija de ce mananca, mai ales femeile. In fiecare dimineata cand merg la lucru, vezi lumea afara la alergat. Si atatia sunt, ca n-ai loc de ei pe trotuare. Salile de fitness sunt arhipline. Si au cultul sportului in vene, ca sa zic asa. Si orice varsta: femei de 70-80 de ani pe bicicleta si, imi zicea o prietena, un batranel la sala de sport care avea tubul de oxigen cu el. Parerea mea e ca din acest motiv, la ei speranta de viata este cu mult mai mare decat a noastra, cu vreo 20 de ani mai mare. Am intalnit o data o femeie de 94 de ani, asa voinica era, ca fiu-sau - pe la 70 de ani, zic eu, imi zicea ca femeia da cu aspiratorul prin casa Hai ca ma intind poate fara rost si mai mult decat mi-e plapuma. Concluzia? Fast food is bad for you Eu fooaare rar mananc, poate o data la cateva luni. Insa mananc eu alte prostii, stati linistite.
Bre.. m-am cantarit: cat credeti? Aud? 65,9 Am mutat cantarul prin toate colturile din casa, degeaba! Si m-am si masurat - nu mi-am luat masura la coapse insa. Rezultatele? Devastatoare: 99 fund, 102 talie si 108 bust! Ca sa va dati si voi seama ce burtoc am Deformata, categoria para cu fundu-n sus.. Tzitzi categoria GREA! Inseamna ca oase, categoria fulg, ca altfel nu imi explic. Asa ca s-ar putea ca targetul meu sa trebuiasca sa fie mai putin de 50 de kg, pentru ca eu chiar nu ma vad slabind 15 kg si sa fiu ok.
Madame vazusi ca m-a ascultat cantarul? Pupa-l mama, io eram mama Omida. Sa imi zici cand vrei sa iti prezic un 58 Bravo fetelor pentru rezultate! Cat despre statuie, Muse, cred ca mi-ar sta bine in locul lui Avram Iancu: cu telecomanda intr-o mana si cu furculita in alta. Eu cred ca ma bag de azi la o cura de fructe, sau numai apa, orice, numai sa vad cantarul ala ca scade!
Muah si tzoc!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Fetelor, da' stiu ca ati scris ceva!! Asa va vreau, sa se mai anime si topicul nostru. Daca o tinem asa, maine putem sa incepem capitolul 2 . Regula cam e de 20 de pagini... cred ca poti sa depasesti cu o pagina cel mult, am mai vazut capitole de 21 de pagini, dar cam asa e peste tot pe forum: 20 de pagini. Ar fi ok daca facem asa si maine sau poimaine sa ne cantarim si masuram si sa dam primul raport.

Addicted, sa stii ca si eu ma gandeam azi la faptul ca oamenii de alte natii au grija de ei, de corpul si de alimentatia lor in comparatie cu americanii. Daca la ei s-a tinut stindardul in vant cu fast-food-ul, au trebuit sa o dovedeasca mereu si multe persoane sunt afectate. Nu stiu daca numarul femeilor e mai mare, mai mic sau egal cu cel al barbatilor, dar oricum au probleme mari cu greutate si imi lasa impresia ca nici nu prea ii preocupa cand acul de cantar tot o ia in sus...
Tu ai conformatia aia dificila, ca pui mult la burta si ai sanii mari si se produce o discrepanta cu restul corpului... la mine e la solduri si la fund .

Eu am intrat in blugii de care aminteam intr-un din posturile anterioare.. nu stiu cum am facut, nu imi explic cum acum am cu vreo 5-6 cm mai mult la fund decat aveam atunci (pe centimetru, nu e in capul meu) si cu toate astea acum ma incap. Ce am dat jos daca cm nu s-au dus deloc? nu prea mai inteleg cum functioneaza treaba!!

Muse, pai ce sa mananc in timpul zilei... ce imi vine in cap . De regula nu ma abtin de la nimic in timpul zilei pana dupa-amiaza, dar am grija sa nu fac excese doar pentru ca pot sa bag orice. Daca am pofta de cioco, iau 2-3 bucatele, dar nu mananc o ciocolata intreaga, cam asa . Doar ca am observat ca de cand cu regimul, chiar nu am mai avut pofte ciudate, v-am mai tot zis asta... decat un pic de mc din cand in cand si aia pana in pranz ca sa n-o comit rau de tot de fiecare data

Lara, poate reusesti sa te "dregi" dupa ce ai comis-o cu prajeli 2 zile la rand . Un pic de fructe, apa plata si chestii mai soft ar trebui sa te puna din nou pe picioare... si rabdare cu burtica, nu poate sa dispara peste noapte . Faci si ceva exercitii?

Xio, greu rau cu dulciurile, recunosc! Eu n-am avut perioade din astea cu dulciurile pana acum, m-am ingrasat de la porcariile pe care le mancam tarziu in noapte si intre mese ... dar cred ca e greu sa te abtii de la ceva care iti place asa de mult!

Kay, te asteptam sa revii intre noi cand poti tu. Pe noi aici ne gasesti, la datorie


Hai ca nu mai stiu ce si daca mai voiam sa mai spun ceva...daca imi mai aduc aminte ceva, revin.

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Bine v-am gasit, gagici!

Am vrut sa scriu aseara, dar n-am mai apucat.
Addicted, eu asa masuri ciudate n-am mai vazut... 102 in talie si 99 in fund, de obicei e invers. Hai mai, ca 96 cm aveam eu in "talie" la o luna dupa ce am nascut (altadata aveam atata la solduri). Dar e SF cum cantarul tau arata fix aceeasi greutate; eu zic sa te cantaresti, sa bei juma de litru de apa si sa te cantaresti din nou, nu de alta dar eu il suspectez pe ticalos ca-si bate joc de tine. Cantareste-te si in alta parte daca ai ocazia, ce sa zic...E interesant cum de nu ai dat jos din talie nemancand seara.

De reportajul respectiv cu Mac stiam si eu, e durere. Eu Mac nu prea bag, ca nu-mi plac (numai cartofii lor pai), dar in schimb sunt destule junkuri care imi fac cu okiul, gen chipsuri, cartofii pai, shaorma etc. Acuma am rarit-o bine de tot cu astea, tare ma bucur. Ca si MadameB, de cand tin regimul asta parca nu mai poftesc asa la toate tampeniile, si daca mananc, mananc putin (2-3 bomboane de cioco; un pumn de cartofi pai nu ditamai capitza si tot asa).

XIO, da vad ca bagai serios dulciuri, inseamna ca ai metabolism bun daca nu te-ai facut cat Milka . Ft bine ca te-ai hotarat sa mananci mai sanatos, nu e de joaca cu diabetul.

MsLara, ma simt si eu mai bine cand te aud ca ai mancat si tu prostii , nu de alta, dar pt mine erai deja un mic extraterestru de 46 kg care mananca ft putin , ca nici un om nu poate cantari numa 46 kile si sa si manance oarece.

Ieri am mancat vreo 3 imbucaturi de papara ramase de la colocatar, 2 patratele mici de baclava dupa care am fost cu stomacu in gat, ca-i ft ft dulce si am iesit afara cu fetita; normal ca mi-am luat o pogace, nu care cumva sa ma sufle vantul impingand la carucior . Cand m-am intors am avut grija sa trec tot pe acolo si sa-mi iau o ditamai placinta cu varza, pe care am mancat-o pe la 3 cu o cana de lapte. Aici m-am oprit cu mancatul pe ziua de ieri, ca m-am apucat de mesterit ceva perdea si mi-am ocupat timpul pana seara.

Azi dimineata am avut curajul sa ma cantaresc si eu, e bine, e bine: 71,7 . Mai avem o saptamana pana la Craciun si sper sa ajung la 71 iar de sarbatori sa ma mentin. Eu plec de acasa pana in 4 ianuarie si n-o sa am net pe unde ma duc, de aia ziceam sa incepem capitolul nou din ianuarie, ca nu stiu cine o sa scrie de sarbatori

Iara m-am lungit de numa. Gata.

Va pup, spor la slabit si alea alea!

Ticker: 77 - 71,7 - 64/62

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

PS: Addicted, apropos de statuie, ti-ar place in Avram Iancu, au refacut fantana, ai avea muzica, lumini colorate, teatrul e ft frumos luminat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Ola, muchachas! Che pasa?
Sa ma confesez: aseara la 9 am mancat aripioare prajite, ca a venit lupu' de la fotbal lihnit de foame si i-am facut papa, si asa bine miroseau, si el asa bine rodea la oasele alea ca mi-a facut pofta. Iar de dimineata nu m-am cantarit, de frica sa nu depasesc si baremul de 65,9. Dar dupa ce am mancat m-am simtit vinovata, si m-am jucat la wii bowling pana mi-a iesit pe nas. Rezultatul? Febra musculara la mana stanga si la fesa dreapta. Acum sunt la birou, sa ma vedeti pe mine ce frumos stau pe scaun pe-o parte si tastez numai cu dreapta, ca p-ailalta nu pot sa o misc. am uitat sa va zic ca de sapt trecuta, de cand am fost la masaj, tipa mi-a recomandat sa beau multa multa apa sa elimin toxinele, iar eu am baut in fiecare zi vreo 3-4 litri, si asta s-ar putea sa aiba legatura cu faptul ca nu dau nimic jos, poate ca retin apa. Dar toxinele eliminate? Unde sunt la cantar? Hm? Nu stiu, dar ideea e ca simt ca masajul mi-a imbunatatit circulatia, pentru ca eu eram rece ca mortu' tot timpul, iar acum am mainile calde si sunt fierbinte
Muse shaorme zici? Eu poftesc la o shaorma din Mihai Viteazu, vai dar cum poftesc Sper ca mai exista shaormaria, ca eu asta visez, cum vin in Cluj, va fi prima mea escala si imi iau doua d-alea mari cat cotul! Da' ce, au facut discoteca in Avram Iancu de au bagat luminite colorate? Cat despre masurile ciudate, poate oi fi eu batuta in cap si nu stiu sa ma masor bine, insa eu cred ca asa e, ca am burta mare - nu fac abdomene din cauza spatelui, asa ca astept sa scada de la sine. Iar fundul nu-l am mare, macar atat.
Tre' sa plesc ca a intervenit cgeva. Pup, gagici!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput