Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Si-nca una pentru anumite persoane
Eu m-am tinut de cuvant si aduc stirea. Sa vad cand va tineti voi de cuvant acum

Legea indemnizatiei de mama a fost promulgata

DECIZIE. Presedintele Traian Basescu a anuntat, ieri, ca a promulgat legea care prevede ca indemnizatia pentru cresterea copilului sa însumeze 85% din media veniturilor încasate de mama în ultimele 12 luni.

Suma minima pe care o vor primi însa mamele nu va fi mai mica de 600 de lei.


http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/826568/Legea-indemnizatiei-de-mama-a-fost-promulgata-/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Imi cer scuze ca in rest am citit doar printre randuri, dar, credeti-ma ca nu pot mai mult la ora asta. Sper sa reusesc sa recuperez in week-end.
Va pe toate, pana la ultima, si pe mari, si pe mici, si pe burtici...
Un sfarsit de saptamana cat mai frumos sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Am venit sa va salut, ca pe urma iar ma apuca pranzul.
Daca doriti, am facut fierbinte si un ceai pentru burtici.

Ralu nu-mi aduc aminte sa fi facut vreo promisiune solemna in acest sens . In plus, poate asteptam si noi sa vedem puterea exemplului... cum e vorba cu 'cine zice, ala e' .
Am auzit si eu de dimineata stirea la radio. Era si timpul sa intre in vigoare legea asta, dezbatuta si razdezbatuta, pentru ca asa e corect. Dar daca e sa vorbim serios, copiii nu se fac pentru ca a intrat sau a iesit o lege din vigoare. Se fac atunci cand simt cei doi 'protagonisti' ca e timpul.

Fetelor, sa aveti o zi frumoasa si scurta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
Stii ce, Aly? Acum nu o intoarce cum iti convine tie, da?
Ati zis ca asteptati sa actioneze Base. El a actionat. Deci e randul vostru.

Iar cu puterea exemplului... hmmm, ori cu legea asta, ori fara ea, eu tot acolo ies. Nu ma ajuta cu ABSOLUT NIMIC.
La mine nu e chestie de lege. Sunt multe alte aspecte, din pacate :(

Week-end fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

zi nebuna astazi, n-am avut timp nici sa respir...si nu s-a terminat.
am intrat sa va urez un sf de sapt minunat!
revin marti, sper cu vesti bune!
toate fetele!

silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

tuturor!!!
Poftiti la , ceai, capuccino, ciocolata calda, biscuiti si cornulete.
Ne-am repatriat si noi aseara.
a fost frumos in Alba, marco nu a vrut sa doarma la ai mei...asa ca vineri seara ne-a sunat si ne-a chemat acasa. O fi ramas cu sechele dupa vizita de 4 zile de acum 2 sapt..
Sambata dimineata am plecat la biserica, nu a fost cuminte, tot afara vroia, ba s-a dat la niste parastase de acolo, ba vroia suc...noroc cu soacra, care venise si ea la botez si a fugit dupa el. Dupa ce l-am culcat am plecat la restaurant, l-a adus cumnata si pe el acolo, dar nu a stat decat 15 minute, vroia sa fie cu nepoata, asa ca s-au intors dupa el. Seara eu am ramas la mama, a venit si vara-mea la mine, Clau a iesit cu baietii.
Duminica pe la ora 16 am plecat si noi spre casa. Fiind drumul liber, a bagat Clau bine piciorul in acceleratie. Intr-un sat....numai ce vedem faruri si girofarul pe noi...radar. Dupa ce a controlat actele, l-a chemat la masina...avea 130 km/h, suspendarea carnetului pe 90 zile si amenda 480 lei (daca ii plateam in 48 ore). Noroc ca marco dormea in scaunul lui, ca cine stie ce mai comentau. Dupa 10 min. vine Clau la masina, ca pol. i-a zis ca-l asteapta sa faca o ilegalitate...asta dupa o indelunga conversatie...sa vada ce fel de om e. Clau nu a mai facut asa ceva in viata lui, nici nu stia cat si cum se procedeaza...asa ca i-a dat 200 lei (atat aveam in portmoneu) si a scapat curat, doar cu o dojeneala.
ce sa zic...nu sunt de acord cu spaga asta, mai ales cand ti se cere pe fata, dar in cazul nostru a fost de folos. ma si vedeam facand 3 luni pe soferul lui...drumuri in Alba sau mai stiu eu pe unde, si amenda de 480 lei. asa am scapat mai ieftin si a ramas si cu carnetul.
Odata nu a respectat indicatoarele si a muscat-o rau. asta e...macar de aveam antiradarul montat, dar nu-i place sa-l foloseasca ca prea bipuie peste tot.

Marco e la gradi, in palme tot are petele aLEA CARE IL MANANCA , vad ca Aerius e apa de ploaie. Incep sa-i dau sirop pt. lamblii, poate aia or fi problema, D-zeu mai stie....

ma pun sa citesc ce ati scris si sa descarc pozele.
si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Gio mersi de tratatie, tare bune sunt toate .
Vad ca ati avut un weekend cu peripetii. Nasoala faza cu radarul, dar bine ca in final a scapat Clau cu carnetul.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare fetele!!!

am revenit.
va povestesc pe scurt:
sambata, curatenie in toata casa intrucat in sfarsit am terminat de renovat!n-am facut eu prea multe ca a fost si mama si flo...mai am de calcat perdeaua si de asezat diverse lucruri prin sertare.
duminica am sarbatorit ziua lu flo la tara. printre altele a primit de la tatal lui un logan tip 2 cadou
ieri am fost la medgidia la intalnirea cu bb. bb creste frumos are 362 grame, deci mai mare decat varsta lui. are 142 b/min ritm cardiac. se juca cu manutele si cordonul ombilical si 80-90 % e fetita. nu s-a pronuntat dl dr 100% asa ca asteptam inca...
pe 26 ne-a programat la morfofetala si atunci vom afla sigur.

gio, ma bucur ca clau a scapat asa usor. nici eu nu sunt ptr spaga dar uneori e bine ca merge asa. la noi cel putin daca flo ramane fara permis ramane fara serviciu
pentru marco sa scape de bubitele din palme.

fetelor sper ca toate sunteti bine

silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi suntem bine, tot cu petele alea in palma e marco. deja disper eu...de 2 sapt. e asa, si nu i-a trecut dupa tratament. cred ca incep sa vizitam dermatologi, alergologi ca nu se mai poate. trebuie descoperita cauza.

Cam slabut pe aici...pe unde umblati gagici?

Silvia deci e !!!
cum se intampla: cele care vor baieti le da DD fetite si invers.
Tu nu mai stii exact in ce perioada s-a intamplat? daca era in perioada ovulatiei, sigur e baiat, daca a fost cu 2 zile inainte e fetita. dar asta poti afla daca ai un cm regulat, de 28 zile.
numeri de la inceputul cm zilele...cam ziua 13, 14 e perioada fertila- buna de facut baieti. inainte de aceste 2 zile se fac fetitele.
Eu am stiut de la inceput ca va fii baiat, exact in ziua 13 s-a produs evenimentul. asta am calculat cand am vazut ca sunt , nu stiam eu detaliile astea inainte...daca le cunosteam, nu venea piticul.

Aly, Botic, Oana, Krelia va .

Iar e o zi frumoasa si calda, asa ca o vom petrece in parc.
Ieri am fost in Botanic, la pozat. Uitati ce a iesit:http://good-times.webshots.com/album/568456915wETRxk?start=24
si poze de la botez:
http://good-times.webshots.com/album/568456915wETRxk?start=0

si o zi buna sa aveti.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:



Am fost intr-un meeting de dimineata, plus ca nici voi nu ati fost prea vorbaretze...

Silvi super tare cadoul pe care l-a primit sotzul tau . Sa-l stapaniti sanatosi. Ma bucur ca bebele e bine.

Gio lasa, mai bine ca n-ai stiut atunci ce si cum, si cred ca nici voua nu va pare rau pentru Marcolino.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput