Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana superbe pozele si relatarea vacantei. Cred ca v-ati simtit foarte bine. M-ai omorat cu inghetata , si asa am ramas fixata pe aia de la Mamaia pe care in Cluj n-o gasesc decat intr-un singur loc, cu mult mai putine sortimente si din pacate, au o servire sub orice critica asa ca nu prea merg acolo.

Gio nici nu stiu ce sa zic, e nasol cu alergiile astea. Din pacate o stiu pe propria piele. Sa speram totusi ca trece si nu mai sunt si alte probleme.
Sa stii ca daca ajung prin Timisoara te intreb sa-mi spui si mie unde sunt gelateriile astea ale italienilor, ca probabil mai degraba ajung in Timisoara decat in Italia .
Inca n-am terminat trebile, am de facut un raport din rapoarte mai vechi si pe langa ca nu s-a exprimat clar ce vrea seful care l-a cerut, imi si lipsesc doua rapoarte vechi (sunt din perioada cand eu inca nu lucram aici). Asa ca astept sa apara americanii la lucru sa le cer.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

oana, scuze! eram asa euforica dimineata ca n-am vazut pozele. acum le-am admirat pe fiecare in parte. f frumoase toate obiectivele pe care le-ati vizitat.
despre inghetata ce sa spun nu cred ca mi-ar placea ca nu mananc niciodata inghetata. eu chiar am la tulcea o gelaterie a unor italieni, ca avem o comunitate destul de mare de italieni aici. am sa iau odata sa vad cum e...mananca flo daca nu imi place mie ca el e innebunit dupa inghetata.

gio, multumesc de urari!
sper sa scape marco cat mai repede de mancarime.
sa stii ca la mine bb va trebui sa doarma separat de noi din prima noapte acasa ptr ca in dormitorul nostru nu are unde.(doar in pat cu noi ceea ce e exclus) n-am loc nici ptr un cosulet daramite ptr patut. dar totusi n-am sa il las in dormitorul care il amenajez ptr el ptr ca e prea departe de mine. cred ca primele luni am sa il instalez in sufragerie ca pot sa las usile deschise si sa il aud. daca l-as duce direct in camera lui ar insemna sa ne desparta 4 usi chiar si deschise tot e departe. dormitorul meu si sufrageria sunt insa pe acelasi hol.

acum mi-a mai trecut euforia intrucat e f putin probabil sa vina flo acasa in seara asta
nici nu ma mai grabesc spre casa. cand plec de la birou trec pe la coafor poate ma tund daca nu e aglomerat. nu am sunat sa-mi fac programare dar sper ca miercuri sa nu fie prea multe cliente.
flo daca ajunge oricum vine dupa miezul noptii...

silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly te astept la Tm la o inghetata buna. Nu ar fi cazul sa le faceti o vizita nasilor?
Silvia imi pare tare rau ca nu ajunge sotul tau. sarbatoriti maine, asta e acum.
Daca e asa departe camera bb de ce nu iei baby phone? iti va fi folositor nu doar noaptea, ci si ziua, cand e la el in patut si tu ai treaba prin casa.

gagici pe maine. fug dupa pitic si pe urma putin in parc, apoi acasa.
Nu mi-am terminat toata treaba, dar pana diseara sper sa o duc la bun sfarsit.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Silvi, La multi ani sotului tau si o aniversare in doi cat mai placuta , indiferent daca e azi sau va fi maine (o puteti lasa si pe weekend, sa profitati din plin).Gio, as vrea si eu sa il mutam pe bebe din prima in camera lui, insa e cam dificil, pentru ca asta inseamna ca el sa doarma in living si livingul deocamdata e gol golut, nici macar o canapea nu are, si pana se naste bebe nu cred ca apucam sa luam mare lucru. Si parca nu ma lasa inima inca...Ai idee cat costa un baby phone si pe unde se gaseste?Oana, ti-am admirat si eu pozele. Anul trecut am vizitat si noi Roma si e intr-adevar superba!Ana-Maria 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ana maria, multumesc de urari!!! oricum sarbatorim duminica la tara cu toata familia...dar eu voiam sa sarbatorim si in 2.

gio, e o idee buna asta cu baby phone. am sa ma interesez sa vad cum se poate achizitiona.

eu azi sunt suparata...aseara am ajuns acasa fara un cercel. nu stiu unde l-am pierdut, poate la serviciu, pe strada, la coafor...nu stiu. nu imi pare rau de valoare cat de faptul ca ii primisem cadou de la flo acum 2 ani de revelion.
asta e!
in plus au facut probe la caldura cu apa rece si s-a fisurat o teava intre mine si vecina de la 1 astfel ca s-au inundat si cei de la unu si cei de la parter...eu nici n-am stiut pana n-au venit la usa ptr ca la mine e ok, fisura fiind undeva intre etaje. problema e ca azi tre sa scoata flo plinta si cateva placi de parchet (pe care numai ce l-am montat)si sa sparga cimentul de sub parchet sa gaseasca problema si sa o repare...
a ajuns flo aseara pe la 11. mai era inca ziua lui asa ca am apucat si eu sa il pupacesc.
am facut friptura care a iesit f gustoasa. n-am facut toata carnea asa ca mai am si ptr deseara. am facut niste poze si am sa va arat cum a iesit.

o zi minunata!

silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ajung si eu asa mai pe la spartul targului.

Gio ba chiar ne planuim de nu stiu cand o vizita la nasi, numai ca tot nu ajungem. Daca iti spun ca din februarie anul asta era vorba ca ne intalnim intr-un weekend la Felix sau undeva pe la faimoasele bai ale ungurilor si uite, azi-maine e gata anul si noi inca n-am ajuns. Apoi au mai fost discutii ca sa mergem noi la Timisoara, numai ca tot n-am ajuns. Trebuie sa recunosc ca eu sunt cea cu groaza de drumuri, ca sotzul una doua ar sari in masina . Si ma si gandesc ca na, oamenii aia au 3 copii, numai noi le lipsim pe cap. Dar probabil candva tot trebuie sa ajungem si pe la ei, ca ei au tot venit la Cluj.

Silvi imi pare rau ca ti-ai pierdut cercelushul. Poate gasesti unul la fel sa-l inlocuiesti? Nasoala si faza cu tzevile, ce sa-i faci, se mai intampla.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu am ajuns la spartul targului....

mi-am spalat perdelele de la camera lui marco (cea veche si cea noua), am spalat geamurile si daca as mai avea inca o ora la dispozitie, as pune si perdeaua sus. dar trebuie sa merg dupa pitic, asa ca las pe mai tarziu.

Ana maria, Silvia nu stiu cat costa baby phone, depinde daca luati de firma sau no name. Il gasiti la hipermarketuri (raionul pt. copii), la mag. cu accesorii pt. bebei, la cele cu electrocasnice, etc.
Silvia imi pare rau de cercel, dar si mai rau de teava sparta. acum cand e totul gata, trebuie scos parchetul, spart beton....
Fain ca ti-a ajuns sotiorul in timp acasa, macar cu asta te-ai consolat.
Aly ce sa facem daca avem nasi asa departe? ii/ne vizitam mai rar. Sper sa ajungem si noi la Cluj, in weekendul cu 1 dec., e si ziua nasei, nu am fpost de cand s-a nascut bb2, asa ca musai....
Si eu ma urnesc mai greu...., Clau urgent se urca in masina si ma intreaba unde sa mergem...nu ar sta acasa, nici rupt. eu sunt invers...abia astept sa vina weekendul sa stam toti 3 acasa, fara vizite fara nimic. doar ca nu se poate.

aici e cald, dar sufla un vant...nu cred ca iesim afara, pacat de vremea asta calda.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio exact asa si noi. Parca am fi la indigo .
Ai fost tare harnicutza azi. Eu inca nu m-am invrednicit sa spal perdelele, dar am o scuza, ca am nevoie de sotz sa mi le dea jos-puna inapoi, de, daca sunt mica si pitica. Si cum el a venit destul de tarziu zilele astea, n-am avut cum. Si cred ca nici sambata asta nu mi se va arata, ca el merge la tara la cealalta bunica si eu stau acasa.

Si aici a fost super caldutz si bine la pranz, pe urma s-a innorat.

ca imediat o tulesc si eu la shoppaiala.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Pic de somn si oboseala, dar am intrat, in special pentru 2 lucruri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

LA MULTI ANI, FLO! Sanatate, bucurii si fericire alaturi de cei dragi! Silvia, sa-ti traiasca sotiorul!

Mergi la inceput