Ce parfumuri va plac ? (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinaaa

dana, sa ne zici cat persista Crystal Noir


Nu persista, si e apa de parfum. M-am dat dimineata inainte de a pleca la biserica, pe la 9:30 si acum abia se mai simte pe mana. E un parfum placut, elegant, dar nu e puternic, e discret Acum nu pot fi toate parfumurile sufocante ca Angel
Eu nu prea il simt pe mine si acest lucru mi s-a intamplat doar cu Jaipur Saphir, lumea din jur mi-a spus ce bine miroase, ce placut e, iar eu nu il simteam deloc. Citeam undeva ca parfumul care ti se potriveste este cel pe care tu nu il simti. Ce putine mi se potrivesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Vineri am incercat si am mai dat 2 comenzi pe fragrancex ... dina acestea 2 una mi-au anulat-o!
Deci a ramas cea cu Crystal Noir si mostra din Sensuous EL si Shalimar Light...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

asa am ajuns eu cu angel, si nu il am de mult timp... il simt doar cand ma dau, inainte sa plec de acasa si eventual intr-un spatiu mai aglomerat, gen lift sau metrou ...si asta rar ma bucur doar ca cei din jur il simt. ca sa-l simt si eu, ma dau mereu si pe incheietura, si imi tot miros mana pe parcursul zilei

si eu, in general, pana acum imi puteam simti parfumul cu care eram data, totul pana la angel. prietenul meu spune ca e ca un drog pt mine si deja am capatat toleranta inainte sa-l primesc aveam esantioane parfumate din sephora/ina center si stateam mereu cu hartiuta la nas ... talk about crazy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

i-am luat prietenului mereu cartier - pasha, ii placea mult. am luat tot de la parfumuri.tv

ft de treaba tipul si mi le aduce repede
vroiam mult sa -mi placa de la cartier - le baiser du dragon, dupa descrierea de pe frangrantica, ce mai, era exact genul meu. dar cand l-am mirosit nu mi-a placut deloc :( spicy si greoi asa, dar nu intr-un sens bun

http://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Le-Baiser-Du-Dragon-310.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui irinaaa

dana, sa ne zici cat persista Crystal Noir


Nu persista, si e apa de parfum. M-am dat dimineata inainte de a pleca la biserica, pe la 9:30 si acum abia se mai simte pe mana. E un parfum placut, elegant, dar nu e puternic, e discret Acum nu pot fi toate parfumurile sufocante ca Angel
Eu nu prea il simt pe mine si acest lucru mi s-a intamplat doar cu Jaipur Saphir, lumea din jur mi-a spus ce bine miroase, ce placut e, iar eu nu il simteam deloc. Citeam undeva ca parfumul care ti se potriveste este cel pe care tu nu il simti. Ce putine mi se potrivesc


imi pare rau, dana, sa aud asta.daca edp tine asa putin, edt cat te tinea? eram sigura ca iti place jaipur saphir, si mie imi place ca e vanilat si sweet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinaaa

i-am luat prietenului mereu cartier - pasha, ii placea mult. am luat tot de la parfumuri.tv

ft de treaba tipul si mi le aduce repede
vroiam mult sa -mi placa de la cartier - le baiser du dragon, dupa descrierea de pe frangrantica, ce mai, era exact genul meu. dar cand l-am mirosit nu mi-a placut deloc :( spicy si greoi asa, dar nu intr-un sens bun

http://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Le-Baiser-Du-Dragon-310.html


De 3 ori am testat acest parfum pe pielea mea si nu imi place. Imi doream tare mult sa-mi placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetelor, azi a testat iubi meu Dior Homme Sport. O nebunie! Ma declar indragostita de parfumul asta si sper sa il aiba cat mai curand. Nu mai zic ca imaginea acestui parfum este Jude Law...
Dana, ce rau imi pare ca nu persista Cristal Noir mai ales ca e rece afara. Mie nu imi persistau in vara Infinment si Lolita si acum cand deschid dulapul cu parfumuri parca numai alea imi miros, nu ma mai satur de ele...Azi s-a dat sora-mea cu Versace Women si i-am simtit toata ziua mirosul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazly spune:

Eu am o intraga colectie de parfumuri acasa...si nu pentru ca as fi atat de innebunita sa am cat mai multe,ci pentru ca iubitul meu nu stie sa daruiasca altceva decat parfumuri:P( nu ca r fi ceva rau)Prin urmare...din tot raftul...am sa aleg in ordine cele care imi plac cel mai mult,si care bineinteles chiar sunt de calitate din punctul meu de vedere. Pe primul loc cu siguranta este CK-In2U.2 Givenchy-Very Irresistible,3 Armani-Diamonds 4 Valentino-Rock'n Rose.Cam astea sunt preferatele mele...Tin insa sa spun ca acum 2 zile am mirosit noul parfum de la Gyvenchy,nu-mi aduc aminre numele...tot ceva cu irresisteble...care miroase suuuuper:)...p asta am sa ma duc sa mi-l iau cat de curand;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Hello!

Vineri am incercat si am mai dat 2 comenzi pe fragrancex ... dina acestea 2 una mi-au anulat-o!
Deci a ramas cea cu Crystal Noir si mostra din Sensuous EL si Shalimar Light...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.



mai ce "noroc" ai tu cu astia
eu o sa am in sfarsit cardul la sfarsitul saptamanii dar parca mi-e groaza sa comand pe fragrancex, nu prea imi vine sa umblu pe la banca sa imi deblocheze bani sau ptr.alte "rafuieli"
...........................................

danamiha de pe ebay cum iti vin parfumurile , la oficiul postal unde apartii?ai platit vreodata vama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

mazly, te referi la Absolutely Irresistible? Am vazut si eu reclama in reviste, dar nu era in parfumerii. Cum miroase?

Mergi la inceput