SUPERDIETA ***28***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

...hai buna dimineaza ...bine ai venit printre noi emilia...deci incet,incet ne mai adunam una cite una...asa ca Aprilus pe unde ne umbli?...

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



buna dimineata,

bine v-am gasit

eu la raport: 65,4 deci - 700 de grame azi

hai mai fetelor voi nu raportati nimik aici ?
cam slabutza miscarea... cum va motivati daca nu asa cu kg in minus ?

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna fetelor, vreau sa ma treceti si pe mine pe listuta...eu am nascut in iulie...nu mai am bebelus...Doamne Doamne a hotarat sa-l ia la el pe 16 august...dar eu am ramas imensa...76 Kg...

..inca nu am cantar...dar imi cumpar zilele astea..

De luni incep cura...pana luni...incerc sa mai reduc din mancare...da nu fie trecerea atat de dureroasa...


deci..76Kg, 1,66m, voi tine grupa B..(am de dat jos 21Kg)

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

hello si de la mine!

Emilia, bine ai venit!Sustin ce ai zis legat de scrierea meniurilor, cred ca sunt o buna sursa de inspiratie. Legat de cantarul zilnic: eu inca nu sunt la dieta , dar si cand o sa o incep nu ma voi cantari zilnic. Nu de lene, ci pentru ca eu stiu f bine ca scad greu si in salturi, uneori cantarul iti arata in plus fata de ziua precedenta chiar daca nu ai avut abateri - chestie de retinere lichide, tranzit, etc- si nu cred ca m-ar motiva. Insa daca simti ca te ajuta, scrie-le ca noi ne vom bucura alaturi de tine si te vom incuraja cand e cazul.

Noi faceam asa: aveam o zi de raport-saptamanala , in rest scriam meniuri, nelamuriri, abateri

Camy , am sufletul greu cand iti scriu si cuvintele imi par goale ca sa exprim ce am simtit cand am citit ce ai scris despre ingerasul tau. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, iar tie si sotului tau sa va dea puterea de a merge inainte, cu credinta ca dorinta voastra de a avea un copilas se va implini.

Esti binevenita alaturi de noi in lupta cu kilogramele , le venim de hac !

So-maine trec datele in tabel, cu tot ce raportati azi? ziceti cum facem si ma conformez!


April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

Camy ....cum zice Aprilus,in asemenea momente nu stii ce sa zici..dar va doresc si eu multa forza de a merge inainte..Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
...
APRILUS..nu stiu ce sa zic...fa tabelu cum stii si decide tu ziua de raport,si tot..eu vad ca majoritatea au inceput dieta de luni,ce facem,cind punem ziua de raport atunci?...azi dimineaza aveam si eu 500 de gr pierdute ...deci am fost cuminzica...

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Breto, pai stii de ce ramasese ziua de raport miercurea. Ca experienta indelungata a celor care au tinut dieta a aratat ca in weekend se cam calca in strachini , si sa fie acolo 2 zile de reveneala.

+ ca nu stiu cum e la altii , dar la mine lunea e ziua cea mai nasoala...

Ma bucur ca esti cumintica

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Dorotiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,
haidi mey pe undi ieshi? hai ca iaca e intai ale lunii, vii si matalutza cu vestea cea buna?

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstinuta spune:

Camy,nu-ti spun nimic decat ca acum plang cand vad randurile tale.
Nu exista durere mai mare decat cea prin care treci tu...eu n-as ramane cu mintea intreaga sa trec prin ce treci tu.
Dumnezeu sa-ti dea putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

fetelor eu sunt cuminte cuminte..acum trebuie sa ies,ma duc iara la fetiza de ieri,este cu febra 38 mititica..ma duc sa o dragalesc si sa-i duc ceva bun...asa ca ne auzim pe seara...VA PUPA BRETO DE NU VA VEDETZI SI BUN VENIT LA NOILE FETIZE IN FAMILIA NOASTRA!!!...suntem familie numeroasa noi daca nu stiatzi
...SPOR LA SLABIT LA TOATE(mai ales mie ca sunt cea mai mare din parcare)...iar APRILUS are dreptate cu miercurea ziua de raport...acum vedetzi voi...kisssssssssssssssss

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

...m-am intors...si plec iara...NOAPTE BUNA LA FETIZE...am o foameeee...dar sunt cuminte ,ma duc sa bag niste castravetzi...dupa care ..ceva fotbal cred...maine sa nu ma datzi disparuta dar am sa lipsesc toata ziulica..ne auzim pe seara BANCUL SERIII..

....Pentru cei preocupati de greutate, iata ultima noutate in domeniul nutritiei si al sanatatii. Este o usurare sa aflam adevarul dupa atatea si atatea studii conflictuale despre nutritie.

1. Japonezii consuma foarte putine grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord decat americanii.

2. Mexicanii consuma multe grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord decat americanii.

3. Chinezii beau foarte putin vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord decat americanii.

4. Italienii beau mult vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord decat americanii.

5. Nemtii beau foarte multa bere si consuma foarte multi carnati si grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord decat americanii.

CONCLUZIA:

Mancati si beti tot ce vreti. Se pare ca faptul ca vorbiti engleza e ceea ce va omoara.
...PA FETIZELE


"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput