Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Dulcetica, am 2 copii, 2 fete dulci. Si da, sotul sta cu ele, ca nu-s numai ale mele, nu? Plus ca stie ca sunt mult mai usor de suportat cand sunt in pace cu mine insami.

Da, beau apa la sala, ori de cate ori mi-e sete. Ba mai mult, dupa fiecare aprox 20 min de exercitii intense, profa face o pauza mica de baut apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Fetelor am deja doua sedinte la sala.Efectul?N-am slabit ,dar deja o urasc pe instructoare.Mi-e si simpatica in acelasi timp.Foarte confuz si nu-s pe invers.Dar cum as putea sa o suport cind face toate miscarile cu o gratie de balerina si cu o usurinta fantastica?La un moment dat m-am uitat in oglinzile de acolo,care redau o imagine integrala:eram rosie la fata,parul ridicat si transpirat ,venele pulsau sa-mi crape...pur si simplu darimata.De atunci visez sa ma fac si eu profesoara de tumbe, ca sa arat bine ca ea.Sa mai spun ca unele exercitii nu pot sa le fac deloc?Mi-a mai crescut un pic respectul pentru mine cind am constat ca mai erau unele care nu puteau .Vestea proasta este ca sint cea mai durdunica.Sint niste personaje care n-au efectiv nevoie ...Afara e o lume ciudata!
Carolina sa-ti traiasca fetele! Eu sint din categoria in care ma mustra constiinta, in loc sa-mi petrec timpul cu Rares exersez la paralele. Tonusul inca n-a aparut si nici nu am slabit.Iarasi nu-i corect!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Dulcetica.. miscarea n-are de-a-face cu greutatea. Io una ma simteam la inceput aiurea ca eram ce-a mai slabuta, desi nici una nu am vazut sa aiba proportii Insa m-am gandit ca asta arata ca nu sunt indiferenta la cum arat si ca ma preocupa sanatatea mea si sa am un stil de viata sanatos.

Si ce conteaza cum arati in timpul sedintei? Important e cum arati mai tarziu... sa se vada efectul, pe care sa nu-l astepti dupa doar cateva sedinte.. Nu uita ca alimentatia si lichidele sunt la fel de importante

Spor sa ai in continuare

Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Dulcetica...trebuie sa preserverezi...dureaza vreo luna cel putin pina iti "intri in mina"...sa devina obisnuinta. Nimeni nu vede rezultate in 2 sedinte (asa am fii toate supermodele).

Stai pe baricade..."incetu' cu incetu' se face otzetu'"...mama asa imi spunea cind era mica.

Eu una iti tin galerie aici, sa stii ca nu te uit. Te sustin

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucadiana spune:

vreau sa va multumesc tuturor. voi m-ati facut sa ma pun pe treaba. sa va arat ce fac in ficare zi:http://www.youtube.com/watch?v=8Q24ivCtKFI si http://www.youtube.com/watch?v=slVDJ8pYxMg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucadiana spune:

maine merg sa caut o coarda , . sa sar toata ziua ca o capritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Oricum, duminica am iar cursa de 5 kilometri in Central Park..un eveniment pentru caritate (stringere de fonduri pentru cercetare - cancer). Asa ca azi am lungit programul la o ora de alergat.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."


Am facut si eu azi la sala 5 km ,la minunea aia care alergi pe ea si misti niste minere.Nu stiu cum s-o numi.Doamne,e greu,dar nu m-am lasat ca sa intru si eu in clubul de oameni cu vointa.Apropos mi-a luat 33 minute aceasta manevra.Pacat ca nu mi-am facut o poza cu tricoul ud un pic,in premiera absoluta.
Daca fac un calcul simplu maratonul mi-ar lua 4 ore si 24 de minute.Oare-i bine pt inceput?
Ralucadiana daca faci o ora acasa,ca atit rezulta adunat ,banui ca-i foarte bine.Eu continui la sala ca pentru mine mediul ala e mai stimulativ.
Inca nu vad rezultate dupa 4 sedinte de cite o ora jumatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Dulcetica, rezultatele se vad cam dupa 2 luni, asta e o treaba care cere foarte multa rabdare si mai ales perseverenta asa ca sfatul meu e continua.
"Minunea" de care zici e probabil o bicicleta eliptica (daca imita oarecum miscarile pe care le faci la schi).


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Delidana,e cam ca la schi fond.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Am terminat cursa in 29 de minute!!!! YAY! Si-au fost niste dealuri crunte...o caldura si o umiditate ucigatoare...eram leoarca din cap pina in picioare.

Dulcetica, bravo...tine-o asa. Cheia este sa repeti figura de cel putin 3 ori pe saptamina. Daca nu exersezi in mod regulat, nu ai cum sa vezi rezultate. Sa te omori o zi si apoi sa stai o saptamina estee egal cu zero!



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput